Berlingo 1.6 hdi XTR

Mirage

Well-known member
Ivane ima nešto u tome ja nisam skrolao dalje od prve dvije.


Pa nisam ni vidio da ima još pa neznaš koja je bolja od koje.
 

Mirage

Well-known member
Ljudi zadnja dva dana sam imao show s autom.

Jučer cjeli dan radili vani auto bio na suncu na livadi cjeli dan krenuli kući oko 18 sati klimu nisam palio nakon nekih 5 km počinje mi se činiti kako auto puše toplo nakon 10 km postajem siguran da auto puše ne toplo već vruće a temperatura podešena na 20 vani i bilo oko 20 .

Nakon 20 km u autu ne možeš živjeti od vrućine puše vrelo iz ventilacije. Palim klimu ali nema promjene i dalje vrelo primjećujem da rade samo kontrole od brzine ventilatora smjer puha ja se ne mjenja ni auto mod ne pomaže što god radio auto grije i ne da promjeniti smjer puhanja.

Par puta probao ugasiti auto ali neka promjene.

Dižem haubu provjeravam klima radi crijeva od klime hladna ali auto grije i to ko lud. Dolazim kući skuhan istovaram auto nekih 20 minuta .

Idem na još jednu kraću relaciju od 10 km klima radi sve radi normalno?????

I to nije sve jutros sam išao na put i idem usuti tekućinu za stakla kad ono pod haubom spavala kuna nije ništa pojela niti grizla ali uprljala je tapacirung na haubi i uprljala sve u ublatnila na kraju spavala na akumulatoru.

Danas na nabio 500 km na putu bez ikakvih problema od dan prije dapače oborio i rekord berlingo postigao brzinu od 170 km/h s 5 putnika.
 

Mirage

Well-known member
Vidim da nitko nije imao sličnih incidenata s klimom kao ja sve sada radi ok.

U utorak idemo na prvi servis.
 

Mirage

Well-known member
Evo berlingač je na servisu javim rezultate kako je pacijent prošao.

Ceh je bio 945 kn.

Standardno ulje filter ulja i kabine ad blue usluga servisa i 2 deca antifriza.

Riješeno je ono i s klimom promjenili su komplet prednju ploču klime.

Da napomenem nuđen mi i drugu auto dok sam na servisu. Ja zadovoljan.

Probali su trajno ugasiti S&S ali nisu uspjeli kažu auto se ne ponaša dobro, zaboravio sam pitati da li se može aktivirati cornering lights.
 
Posljednje uređivanje:

Mirage

Well-known member
Da ne spamam temu drugima 20 000 smo okrenuli 14.8 godinu dana navršili svjećica puhali nismo.

Zadovoljan jesam evo jučer bio pravi test klime 2,5 h čekali na granici termometar pokazivao 43 klima držala uredno na 22 jedino je nakon 2 h postala malo bučniha na neki 1000 okretaja.
 

Mirage

Well-known member
Ekipa zna li netko koji je postupak i koliko košta da berlinga prebacim iz putničkog u ternetno vozilo. Znam sam da mi treba ona mrežica (pregrada) jel to može biti platnena ili mora biti metalna.
 

Squalo

New member
Treba bit fiksna mreža, metalna. Postoje firme koje to rade zajedno s atestom i homologaciji, mislim da to ispadne cca 5000 kn, tako je bilo kad sam pitao.
Meni to nije dolazilo u obzir jer mi takav auto u N1 verziji ima premali/prekratki prtljažni/teretni dio. Možda nekome drugom ima smisla, ali za posao koji ja radim više mi je imala smisla L2 varijanta s onom preklopnim mrežom i 5 sjedala, od čega ta 3 imaju smisla jedino za prijevoz šljakera s mjesta A do mjesta B, komfor 0 bodova, iako je teretni prostor tada kao sad na mom L1 s 2/3 sjedala. Napravio sam offtopic jer uspoređujem teretni i putnički, ali želim reći ako voziš nešto iole duže i kabastije, pitanje je funkcionalnosti. Po pitanju PDV-a ima smisla.
 

Mirage

Well-known member
Ekipa jučer išao kupiti metlice brisača u Tokiću Set 350 kn za Berlinga valeo pao sam na guzicu. Ja nisam znao da se to sad kupuje za svaki model auta posebno a ne kao proje dobar dan dva brisača :)
 

Doomsday

U prolazu...
Je, možeš i tako, odeš di je najbliže, pitaš set za svoje auto, i platiš...

Najbrže, najjednostavnije, i najčešće i najskuplje... :D

Ili izmjeriš brisače naprijed koji bi trebali bit 650 i 400 mm, pa pitaš univerzalni po dužinama u istom tom dućanu... Postoje univerzalni i Valeo i Bosch... Morali bi bit barem duplo jeftiniji od toga što si ti platio...

Ili se odlučiš za univerzalne Bosch, pa recimo ako imaš još šta korisno sitnica uzet, naručiš sve skupa sa mall.hr...

https://www.mall.hr/metlice-brisaca/bosch-metlica-aerotwin-ap26u-650-mm

https://www.mall.hr/metlice-brisaca/bosch-metlica-aerotwin-aerotwin-ap16u-400-mm

Ili recimo u Auto Krešo još mrvicu povoljnije te iste, a imaš i baš set prednjih sa tvojim kačenjem, ravno duplo povoljnije od onoga što si platio...

https://www.autokreso.hr/citroen--berlingo-b9-6731--1-6-hdi-75-16v-55kw-24514/kategorija-proizvoda/metlice-brisaca/

I tako po meni dobiješ i kvalitetnije brisače te duplo ili više od duplo povoljnije...

Valjda...

:D
 

Mirage

Well-known member
Jednostavno nisam znao da su sad metlice s posebnim kačenjem.

Ja doneo da mi da tu dužinu kaže samo Set i to jedva našao drugi put ću znati.

Znanje se plaća uvijek bilo.
 
Na vrh