Berlingo 1.6 hdi XTR

Milosh

Test
Ako ima i DPF onda se svakako preporučuje da se s vremena na vrijeme odradi duža vožnja po autoputu, sa malo višim obtajima.
 

liberty

Well-known member
ja svog po gradu i lokalno ni ne vozim iznad 3. brzine
i stalno držim okretaje između 2.000 - 3.000 okretaja
nikad ispod
i eto na tehničkom nema nikakvog zacrnjenja i sl, niti lampice regeneracije u sada već preko 123.000 km
tako da i ja savjetujem življu vožnju više u okretajima
 

Mirage

Well-known member
Evo da malo oživnem temu.


Vozi se vozi punom parom 16.10 će biti dva mjeseca otkako sam auto preuzeo i na satu je već preko 3500 km. Malo smo se upoznali i priviknuli jedan na drugoga, ali izgleda da više voli ženu uvijek padne potrošnja kada se ona voza ili ja imam težu nogu :cool:

Prije 2 dana odradio prvu vožnju autoputom pa malo isprobao kako ide i na većim brzinama. Iako je berlingo u suštini ormar oduševio me što do 150 poprilično dobro ubrzava i stabilno vozi nakon neki 135 km motor se više ne čuje nadjača ga buka vjetra i otpora zraka i moram priznati da nije bučan koliko sam očekivao.

Postigli smo i max brzinu od neki cca 170 rekao bi 169, a onda sam išao gledati max brzinu u prometnoj i piše 166 a onda izgleda da auto ima limitator podešen na toj brzini jer gasa ima stisnem ga ali ne ubrzava niti potrošnja raste.

Auto iako je veliki malo troši ali ok to već svi znaju za taj motor, ali oduševio me kako drži cestu dosta je krut i fino vozi i ako nema 200 kg u gepeku dobro osjeti rupe. Teret podnosi odlično pošto se bavim pčelama a to je jedan i od razloga zašto sam uzeo ovaj auto test je bio s 300 kg meda i malo preko Požeške gore brza isporuka mali ide kao metak s teretom.

Kočnice su fenomenalne i po meni najbolji dio tog auta.

E sad da ne bude sve tako bajno mjenjač me i dalje uništava kud su hodovi kao na starom dajcu majkem kad nekog uhvatim na cesti s c4 hdi odmah ću tražiti da probam mjenjač.
Mjenjač je apsolutno krivo posložen u prvoj i drugoj brzini. U prvoj ni ne osjetim da sam krenuo a već sam na 2500 okretaja i samo se zavrti motor (a jedva da idem) jednostavno su prva i druga prekratke valjda zbog tereta neznam.

Treča je ajmo reči ok. Èetvrta i peta su mi odlično posložene recimo u petoj se vozim 100 na 2000 okretaja, a četvrta odlično povlači.

E sad ne samo to već sam primjetio da mi auto u drugoj katkda idem prva druga jednostavno zacuka kao da preskoči osjetim neki trzaj na neki 1800 okretaja otprilike. Kada se razvrtava motor jednostavno nekad samo ima jedan preskok u ubrzanju. :confused::confused:
 

Cutac

Prèkaroš
1800 okretaja otprilike. Kada se razvrtava motor jednostavno nekad samo ima jedan preskok u ubrzanju.
Blowoff bude otvoren pa naglo zatvori?
Tako svakako ne bi trebalo biti. Trebao bi osjetiti "nanos" snage kad se turbina zavrti do maksimuma, ali ne bi ništa trebalo trzati.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Spomeni cukanje obavezno na servisu, nek upišu u nalog... pa ako se bude pogoršavalo, imaš garanciju. Probaj i kakav Perol Qmax utočit
 

Mirage

Well-known member
Taj mali trzaj samo ja osjetim ponekad morati ću starom dati da provoza auto. Slično je kako cutac kaže kad krene nanis snage on jednostavno u jednom momentu nekada napravi mali trzaj i sam sam pomislio da bi moglo biti i gorivo nemam Petrol tankam na ktc-u imamo novootvoreni crodux
 

Mirage

Well-known member
Evo ja sam svojem ljubimcu nove papuče danas nabavio.

Sava Eskimo hp2 jedva našao svoju dimenziju u pž nije bilo ni za kupiti

215/55 16” Izašla me 510 s montažom odmah sam i testirao auto drži bolje od ljetne Michelin primacy.

Došli smo do 5000 km ono trzanje što sam spomenuo je bilo do ceste i do gasa a ne do auta ali ima caka i s gorivom.
Ipak primijetio sam nešto novo u laganoj gradskoj vožnji se nekada čuje kako se na zadnjem kraju upali nešto i lagano zuji oko 20 sekundi i onda prestane.

Da nije to pumpa od adblue slično se čuje kada ugasim auto kao da neki motorićima nešto polako zatvara najbliže za usporediti je zvuk sklapanja retrovizora samo tiše.
 

liberty

Well-known member
ovo kad gasiš je normalno
čini mi se da je bvezano uz hlađenje turbine, 2-3 puta pusti zvuk kao da upuhava zrak, pomalo kao škripanje
 

Mirage

Well-known member
Taj zvuk kod gašenja mi je normalan tj znam da ga auto proizvodi kada se ugasi, jer sam se vozao par godina u partneru koji je praktički identičan auto.

Mene zanima više da li ovi koji imaju 1.6 hdi motor a da je euro6 norma da li su ikad čuli nekakve zvukove u vožni posebno s zadnjeg kraja.
 

Mirage

Well-known member
[ame]https://youtu.be/CI2BWZtZNFQ[/ame]

Evo bilo je rasprave o grijačima 1,6 HDi euro VI

Pali grijače i na 2 stupnja
 

DS9

Active member
U suštini, grejači motora kod dizela se istovetno ponašaju jer su to nekakva grejna tela koja se praktično usijaju (tj. usijaju se njihovi vrhovi) slično ringlama šporeta/štednjaka - ali je njihova kontrola (tj. kada će i koliko će dugo biti zagrejani) zavisna od tipa ubrizgavanja odnosno od toga kako je programiran ECU.
 

Mirage

Well-known member
Ekipa evo jučer na putu senzori javljaju guma prazna a guma nema mjesec dana kako je stavljena.
Naravno i ventili novi kao za garanciju a auto star 2,5 mjeseca.

Nisam stigao provjeriti koliko je ispustila ali izgleda da je nekakvo sporo ispuštanje.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Ekipa evo jučer na putu senzori javljaju guma prazna a guma nema mjesec dana kako je stavljena.
šogor prije mj dana mjenjao nove gume u SB došao u Vk i pali se senzor 1 guma prazna. on napumpao sutra isto otišao kod vulkanizera i nanovo mu postavio gumu i nema više javljanja senzora tlaka gume :)
 

Mirage

Well-known member
Ekipa pitanje Berlingašu će znati najbolje.

Kada krenem u rikverc i prvi pit zakočim čujem klank udarac kao da selen ima lufta nije glasno ali čuje je kak neš lupi.
 
Na vrh