Berlingo 1.6 hdi XTR

Mirage

Well-known member
Ide Berlingo po snijegu kao metak danas prvu snijeg a ja živim na brdu ide berlingo i Sava gdje pomislim samo trebe ESP isključiti. Danas sam prvo na pola brda obišao Dustera a onda i gurao istog pa na drugom brdu obišo nekog Audija obadva imali zimske ali ne ide.

Sve naravno po neočišćenim cestama na neki 7 cm snijega.
 

Mirage

Well-known member
Evo da se i ja pohvalim došao sam do 10 000 km auto preuzet 16.8.2017

Nisam očekivao da ću ovoliko nabiti km inače ja radim od 10-12 tisuća godišnje.


Izgleda da uživam u autu.

I ja sam ostao na Savi hp2 215/16 prezadovoljan i po kiši ledu i snijegu sinoć vozio 50 km po ledenoj cesti auto drži odlično.

E sad moja zamjerka ne grije on ni u pola koliko sam ja navikao kod Astro kod mene je stalno grijanje na max ventilator na pola sinoć vozio 50 km i nisam morao smanjiti grijanje nije to da mi je bilo hladno ali bije ko u stariji autima da kada je grijanje na max da be možeš disat.

Iako je auto jako visok prija dva tjedna sam se uspio nasukati na ivičnjak tako da sam tu malo na prednjem braniku farbu pogulio na samom dnu.

Za Uskrs planiram za švicu s njime.


E da ako nema 200 kg tereta auto je malo čak i neudoban.
 

Mirage

Well-known member
Evo prešli smo 12500 km

I to zadnjih dana bio dobar tempo Švicarska i nazad 950 km u komadu 10 sati vožnje bez gašenja držao sam 120-130 potrošnja po bc 5,8 ja bi rekao preko 6
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
U kojim okolnostima si to primjetio, topal, hladan?
S obzirom da je nov auto, odmah u ovlašteni i crno na bijelo prijaviti problem.
 

Mirage

Well-known member
pa onaj iz prve generacije je imao valjda ima onda i ovaj, nisam stigao pogledati budem danas kada se vratim s posla.
 

Mirage

Well-known member
Bome nema senzora

Usliko sam tekućinu kad je topal motor ima je malo iznad minimuma
A sutra ću hladan motor slikat pa ću poslati gazdi salona gdje sam uzeo auto slike.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nek ti daju na pismeno da je OK imati razinu ispod minimuma. I onda s tim kod glavnog uvoznika
 

Mirage

Well-known member
Evo čuo sam se s gazdom kaže da do prvog servisa padne razina tekućine i da se onda nadolijeva tekućina.

Gazda inače radi ko serviser u svojoj autokući. E sad da li me laže ja se nadam da ne jer vidjeti će mo ako negdje nestaje nestajati ćemo poslije dolijevanja.
 

bbozak

Active member
Nezz brt, ja prošo skoro 8000km, nije se ništa pomakla razina tekućine.

Ruku na srce, dok sam gonjo Mazdu, ako bi jednom godišnje pogledao u razinu, uvijek je bila na istom nivou... To je baš bilo zadnje o čem sam se brinuo, valjda je neko to mijenjao po tim servisima, ne znam, al nikad nije falilo... :cool:
 

Mirage

Well-known member
Meni je pala unazad 2000 km ja sam sad na neki 12 400

Ako curi gdje curi u motor nije a nigdje ne vidim da slini samo mi je nestalo to kada sam bio na putu za Švicarsku tad ni je nestalo tekućine.
 

liberty

Well-known member
to fali (do sredine, ako je auto vruć) po meni cca 2 dcl rashladne

ja se ne bi s time opterećivao - svako toliko i ja dodam 1-2 dcl. ne znam u kojim intervalima, ali između 2 izmjene ulja (20.000 km) sigurno dodam 1x ili 2x kako sam naveo. zaista se nisam nikad time opterečivao
 

Mirage

Well-known member
Hvala liberty na svom iskustvu. Slika je s hladnom motorom još malo pa će na redovan servis pa neka rješavaju.

Evo danas vratio ljetne gume za neke fensy felge za sada se nema para mame je netko nekidan stavio neke predobre felge još s citroen znakom a pašu na berlingaća.
 
Na vrh