Berlingo 1.6 hdi XTR

hrc

Member
hmmm, koji je DOT? budem ja stavio svoje slike istih guma nakon 6 godina i cca. 50t km..

sa Michelin Primacy sam izuzetno zadovoljan, nije mi se dalo kemijat i mjenjati brand, makar su izuzetno $$, naročito u 215/55 R16..
 
Posljednje uređivanje:

Ax boy

Well-known member
Ooo pozdrav, jel zna netko što znači kada, kad uključim prednje brisače,oni škripe? Ne bi trebalo tako biti ili?
 

Mirage

Well-known member
Ovo su inače prednje gume obadvije tako izgledaju s unutrašnje strane mislim da je riječ o neispravnoj optici vozila.
 

Biliæ

vlaj
Meni su poceli komadi otpadat nakon 4 sezone..
Ovo nema veze sa trapom..ovo je ili dot 31/08 ili junacki makadam...
 
Posljednje uređivanje:

Mirage

Well-known member
Zašto je onda samo na prednjem kraju. Dot je 0217 meni je nevjerovatno a vulkić je imao gužvu pa to nije ni vidio. Budem u petak otišao provjeriti optiku. Ovo je po meni optika u banani ali je poprilično s:cenzura::cenzura::cenzura:alo gume. Šta kažete na to da ih kad budem vraćao stavim na zadnji kraj.
 

hrc

Member
na tvom mjestu bi radio reklamaciju u salonu gdje si kupio auto i tražio 2 nove gume + da ti naprave geometriju.

evo kako izgledaju moje Michelin Premacy vožene 6 sezona sa preko 50t km te imaju 4mm "mesa" (redovito rotirane), DOT 2012. vulkanizer kaže da mogu još jednu sezonu (ali samo iza), meni se neda zezat, ipak je to 6 godina stara guma, nagodinu će biti 7 godina...






VS 2 "nove", kupljene na proljeće, vožene ovu sezonu...

 

Mirage

Well-known member
U poslu sam ali ovo ti je odlična ideja budem slikao i poslao gazdi salona da vidim što će reći ja nisam skužio dok ih nisam išao spremiti.
 

bbozak

Active member
Inače i moj Berlingo je razvio isti problem s klimom/ventilacijom.

Dakle puše samo vruće i ne može se mijenjati smjer puhanja/samo se može ventilator regulirati.

U ponedjeljak na servis ide.
 

Mirage

Well-known member
Napravio sam optiku sad gume malo stružu dok motam tj više kad se volan vraća.

Da li je to normalno dok se gume sad ne urade ili optika opet ne valja?
 

Mirage

Well-known member
Stružu po asfaltu prilikom skretanja. Takav zvuk proizvode i osjete se vibracije na volanu.

Gume su original 215/55/16

Ja sam mišljenja sa se sad gume prilagođavaju novom kutu kotača.
 

Mirage

Well-known member
Mislim da Berlingo ima novi kvar ne može se aktivirati S&S sistem nije da mi fali ali ipak ne radi a auto je u garanciji.

Idemo za 10 ak dana na redovni servis pa budemo vidjeli.
 

Ax boy

Well-known member
Nažalost meni je ćaća kad je zapeo sa zadnjim branikom ,ostrugao tako da je pukla unutrašnja oplata od blatobrana,mali unutrašnji dio kod lijevog zadnjeg kotača pa struže kao da je guma ili nešto probušeno hahahahah . Više auto ne dam nikome da mi vozi,pa ni tata.
 
Na vrh