Metlice brisača

Krky

Lakerski profesionalac
Samo za informaciju,u Lidlu do srijede zimska tekućina na akciji.
2L=11kn :D
Koja?


el ima tko iskustva sa FOROL GLASAN koncentrat -70 plavi, po litru pakiran?
poklonio mi kolega 2 flaše po litru jer sam ga vozil nekam, pa mi se kotrlja ispod sica, moram kupit 3l destilirane negde da to izmiješam..
 

Joka

New member
Ja sonaxa koristim već nekoliko godina, što na bivšem Lanosu, što na novom C4 i to i ljetnu i zimsku, zadovoljan sam, ne mrlja, ne ostavlja tragove, miriše. Je malo skuplji, ali se i vidi razlika.
 

hacti

made in france
narode, ono smece iz knauflanda sto pise da je zimski(-25) se moze koristiti samo do -10 a poslje toga smrzava! dok recimo onaj zeleni iz lidla (sto ima onaj tuljak na kanisteru) je sasvim ok
 

darekb

New member
Evo, da malo osvježim temu. Pošto je ovih dana često padala kiša (a dolazi i jesen) odlučih promijeniti prednje metlice. Na blef sam otišao u Auto Krešu i tražio nešto pa mi je čovjek preporučio ALCA metlice, njemački proizvod, bla, bla.. Uglavnom, klasične metlice 600+500mm, 77 Kn ukupno, za sada više nego zadovoljan.:)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ja već par godina živim na no-name brisačima... dobije se u pakiranju dva komada, ali samo guma na plastičnoj lajsni, bez metalnog dijela. Oba dva komada su duga 60 centi, i škarama ih se skrati ako je potreba. Na postojeći nosač se samo navuku. 10 kuna je paket u metrou, a prije sam u bauhausu kupovao, samo su cigani cigli cijenu na 15 kn. Nije bitno, ali dolaze u raznim bojama... tj barem ih zna bit.

Nisam u praksi nikad uspio dokazat da su recimo 10x skuplji Boschovi, ili neki OEM iz citroena jednako toliko bolji.
Posao im je brisat vodu sa šajbe i to rade. Pola godine brišu vrhunski, ne ostaju tragovi, crtice,****i palci.. rade onako kako bi trebalo raditi. Nakon tih pola godine otpadnu sami ako ih se ne zamjeni... jednostavno izgube sva svojstva.

I tako ja za 20 kn godišnje brišem stakla. O tekućini za stakla ne brinem jer stari ima neku čudnu potrebu kupovanja i skladištenja velikih količina tekućine za stakla, pa se poslužim... :whistling: (al kad pošpricam je miris u kabini ko da je rakija party bio :) )
 

DStipic

Member
Dakle, investirao u Bosch Aerotwin, jer su mi ovi no-name iz Kauflanda "krv popili" i oduševljen sam, brišu u potpunoj tišini... Do kad će oduševljenje trajati vidjet ćemo....
 

Krky

Lakerski profesionalac
Da li je tko sprobal Valeo brisače, one kaj su komplet gumeni?
vidim da su u Tokiću oko 80kn komad -20%
Stružu mi ovi iz Plodina za 9kn za poludit :disgusted:
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Misliš na ove ?



ako da, ja ih imam i zadovoljan sam s njima..tihi; ne cvile; ne poskakuju; dobro brišu :cool:
 

Cutac

Prèkaroš
Ja sam imao Valeo silikonske i bili su izvrsni prva tri mjeseca dok nisu poceli vuci crte.
To me dovodi do pitanja - zasto svi moji brisaci traju oko 3-4 mjeseca i onda krecu crte i u roku 6 mjeseci od tada su katastrofa?

Cistio sajbu benzinom, alkoholom i ne pomaze :meh:
 

Doomsday

U prolazu...
Crte su manja oštećenja na samom rubu metlice...

Mogu nastat iz više razloga... Ako je metlica premekana, a na šajbu se uhvate neke tvrde mrvice, one unište sami vrh metlice u toj točki, i eto crte...

Isto tako, ako guma otvrdne od UV zraka sunca, može lagano popucat di je natanja, na vrhu, i eto crta...

Silikon bi trebao bolje podnosit UV zrake od gume, ali vremenom sve otvrdne na suncu... A dok je mekan, ove gluposti šta u proljeće padaju sa biljki, i ostaci buba koji se stvrdnu i ne idu dolje, ako se ne uklone nečim prije nego metlice prođu preko njih, lako lagano oštete najtanji dio metlice, i eto crta...

:D
 
Na vrh