Metlice brisača

Morski Pas

New member
Takve sam ja jednom kupio....zamisli,dva brisača za 16 kuna
:eek:...reko,ti su sigurno "dobri":D
Al eto,kolega je iste takve kupio i bio zadovoljan pa nema razloga da ih neprobam:D
Bili su dobri dok nije pala prva kiša,s obzirom da su na šajbi ostale crte,oba su trenutno završila u smeću:mad:
Cuj nisam shavtio, da li sam ja kriv za tvoje nezadovoljstvo, ali u globalu s obzirom na plaćeno ja sam zadovoljan s dobivenim, možda je oblik vjetrobrana zaslužan za neke rezlike u iskustvu, ali s obzirom na niska očekivanja koja ja imam prema tim metlicama, zadovoljan sam omjerom plaćeno dobiveno.
Tebi se ispricavam ako sam te naveo da kupis neki proizvod koji ne odgovara tvojim očekivanjima ili tipu automobila.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Vidio sam ih u Metro-ovom katalogu po cca 45 kn/kom.
Možda ih i upiknem, ako su dobre, nije neka lova...

Je, te skuplje zemi, cirka 45kn sam i ja komad platil jer su kao neke karbonske i za sad sam super zadovoljan..
 

maxx

Member
Cuj nisam shavtio, da li sam ja kriv za tvoje nezadovoljstvo, ali u globalu s obzirom na plaćeno ja sam zadovoljan s dobivenim, možda je oblik vjetrobrana zaslužan za neke rezlike u iskustvu, ali s obzirom na niska očekivanja koja ja imam prema tim metlicama, zadovoljan sam omjerom plaćeno dobiveno.
Tebi se ispricavam ako sam te naveo da kupis neki proizvod koji ne odgovara tvojim očekivanjima ili tipu automobila.
Maaa neeeeeee stari:D
To o čemu pričam se desilo još prošle godine...i nisi ti taj kolega koji je reko da su dobri već jedan moj sa posla...ali na njegov auto su išli većih dimenzija pa možda ti bolje brišu...neznam
I ovo što kažeš za vjetrobran,može bit da zavisi i od njega kak se koja metlica bude ponašala:)
Ah da,neki dan sam kupio nekakvi brisač(jedan je u pakiranju)u kauflandu za 20kn...u plavom je pakiranju i s njim
također nisam imo sreće:Bio je dobar nekih 100km vožnje po kiši a onda je počeo skakat po šajbi.
Sreća pa nisam kupio dva:D
 

Dalibor

Dado Tornado
imam na citroenu i necitroenu kaufland brisače, brišu fantastično.

možda ih krivo montirate.
gumeni dio ide prema staklu!!!
 

maxx

Member
Jel imaš one što su u plavom pakiranju??
Ma,brišu oni dobro samo što kad brisač ide prema gore onda kao
da ide po suhom staklu i počne skakutat :hm:
A to zna poprilično živcirat :mad:
 

Dalibor

Dado Tornado
ne sjećam se jeli plavo pakiranje, neko najbolje pakiranje koje postoji...
jedan brisač u pakiranju, zar ne?


iznenadio sam se kako izgledaju kvalitetno, prilikom brisanju ponekad uočiš onaj obris dok brisač prolazi. brišu kao da nisu s ovog svijeta. ponakad me strah lovi da će me murija kazniti zbog takvog brisača.
 

dmemagic84

New member
Getro majka....45 kn komad silikonski i ne skripe! ne traju bas dugo (godinu dana) ali koliko para toliko muzike.jedom su me opljačkali u citroen servisu pa su mi dva brisača naplatili 4oo i kusur kuna.:twisted:
 

maxx

Member
ne sjećam se jeli plavo pakiranje, neko najbolje pakiranje koje postoji...
jedan brisač u pakiranju, zar ne?


iznenadio sam se kako izgledaju kvalitetno, prilikom brisanju ponekad uočiš onaj obris dok brisač prolazi. brišu kao da nisu s ovog svijeta. ponakad me strah lovi da će me murija kazniti zbog takvog brisača.
Da,jedan brisač je u pakiranju...i to onaj obični metalni sa gumicom,al imaju i nekakvi
aero brisači(također jedan u pakiranju) al taj je nekih 40kn mislim.
Možda si ti takve kupio:)

EDIT:
Mi o vuku a vuk na vrata :D
Dakle,od 06.12. u kauflandu na akciji brisači o kojima razglabam cjelo vrijeme.
 
Posljednje uređivanje:

radojkta

Member
Ma ja sam takve kupio prije 2 mj.(za Punta) bio je 15kn komad i jako su loše!Baš danas komentiram da moram druge uzet.Prije sam znao uzet u Getro-u i bili su ok za te pare.Èujem da su dobri u Metro-u.
 

sipe

od Dijane do XM-a
Da,jedan brisač je u pakiranju...i to onaj obični metalni sa gumicom,al imaju i nekakvi
aero brisači(također jedan u pakiranju) al taj je nekih 40kn mislim.
Možda si ti takve kupio:)

EDIT:
Mi o vuku a vuk na vrata :D
Dakle,od 06.12. u kauflandu na akciji brisači o kojima razglabam cjelo vrijeme.
http://i45.tinypic.com/o50plh.jpg
Jedan takav 53cm krasi suvozački dio šajbe, i radi svoj posao čist pristojno. Danas se pokazao ok, taman je lijepo padalo :)
 

Marko

Well-known member
Dakle,od 06.12. u kauflandu na akciji brisači o kojima razglabam cjelo vrijeme.
Akcija za Nikolinje!!! :euforija:

Ak ste bili dobri dobit ćete jedan brisač u svaku čižmu koju van stavite,
a ak niste dočekat će vas stara krpa sa mirisnim akcentom tzv. "pralo" ! :p :D
 

coolis

New member
C3 brisači stakla

Zna li netko gdje u St mogu povoljno kupit brisače za C3? Sva 3 komada, jer ovi orginalni su mi malo preskupi. 360kn je previse :)

I btw zna li netko zasto auti sa 2 i 4 vrata nemaju zadnji brisač? Stvarno debilno. Vozim se danas u takvom autu po kišurini i ne vidi se ništa. Gotovo ništa. Mislim, daš 50000€ za E klasu ili BMW 5 i ne vidiš ništa na srednji retrovizor. Koji vrh :)
 

Marko

Well-known member
Zna li netko gdje u St mogu povoljno kupit brisače za C3?
Pa spominjali su ti dečki trgovine u kojima možeš kupiti brisače. ;) Ako slučajno ne nađeš brisače na čijoj ambalaži piše da su za C3 ideš ovom metodom - uzmeš metar i izmjeriš brisače koji su ti sad gore i ideš s tim mjerama u šoping i potom kupiš brisače egzaktne duljine za tvoga limenog ljubimca staviš gore i to je to!

Gotovo ništa. Mislim, daš 50000€ za E klasu ili BMW 5 i ne vidiš ništa na srednji retrovizor. Koji vrh
To je zato jer su takvi "haj klas" automobili iscrpno testirani u tzv. "zračnim tunelima" i u tim testiranjima je ustanovljeno da ako blihneš kantu vode na auto za vrijeme vožnje voda će radi strujanja zraka odsklizati s stražnjeg stakla. Vjetar radi u službi kao "brisač stakla"... Hehehehe :D
 

maxx

Member
Evo da dam update na one brisače iz kauflanda...danas me onaj na vozačkoj strani izludio:twisted:
Tolko je "strugo" i skako po šajbi da sam pop...io,stao i natrag vratio bosh-ov brisač star 4 godine koji gle čuda bolje briše staklo nego ovaj iz kfl...a k tome je i nečujan:D
Dakle,ipak se za brisače isplati dat koju kunu više...ak ništa bar ti uštede živce za razliku od ovih skakutajućih jeftilena:D
 

ante66

Active member
Evo iskustvo sa C3, nakon skoro 5 godina popucale gume brisaca.U Tokicu kupija samo gumice brisaca (nekih dvadesedak kuna), jednostavno promjenis i rade savrseno.Probao po pljusku, i po suhom spricat staklo.Ali bitno je da zadrzis orginal brisac.Kad sam montirao malo sam se prepao di sam bacio novce, ali nakraju super zadovoljan.
 

brezC4

New member
al imaju i nekakvi
aero brisači(također jedan u pakiranju) al taj je nekih 40kn mislim.
danas sam ja baš ovakve kupio. redovna cijena 42,99kn, na akciji 39,99kn. i zadovoljan. na C4 dimenzije 700mm vozačeva strana, 600mm suvozačeva i brišu zasad jako dobro. vidjet ćemo trajnost.
 

Marko

Well-known member
Dakle,ipak se za brisače isplati dat koju kunu više...
Kako kad, ako koristiš savjete bake Micike - možda ušparaš koju kunu! :D

Ja kad vozim i kad mi se bahati pješak ili biciklista (iako me čuje) ne želi maknuti u stranu samo uključim brisače iz lidl-a i da vidiš kak bježe s ceste!! :grin:
Misle da se iza njih šleper prevrće... ROFL

na C4 dimenzije 700mm vozačeva strana, 600mm suvozačeva
To je već luksuzna klasa! Inače, ako si primjetil korejski auti ti imaju one male / kratke brisače, mora da je to do perspektive (kose, tanke oči i to...) :hm: :cool:
Mada i "noviji" Renoi imaju male brisače, onaj megan recimo sa penkalom umjesto stražnjeg brisača... :D
 

zujo

New member
maxx:
al imaju i nekakvi
aero brisači(također jedan u pakiranju) al taj je nekih 40kn mislim.
danas sam ja baš ovakve kupio. redovna cijena 42,99kn, na akciji 39,99kn. i zadovoljan. na C4 dimenzije 700mm vozačeva strana, 600mm suvozačeva i brišu zasad jako dobro. vidjet ćemo trajnost.

I ja sam stavio takav brisač na vozačevu stranu (Mi3 aero, 550 mm), ali ostavlja jednu prugu cca. 2 cm točno na sredini. :mad:

Inače muku mučim s tim brisačima, već sam ih sve vrste isprobao. Stvar je u tome što kad brišu za njima ostaje nekako mastan trag, kao magla, ne znam kako bih točno opisao. Po noći kad pada kiša gotovo mi je nemoguće vozit, orijentiram se po svjetlima auta iz suprotnog smjera i gađam da prođem blizu njih, a opet ne preblizu. :meh:

Negdje sam već čitao na forumu da postoje nekakvi preparati protiv zaleđivanja stakla i da oni znaju stvarat probleme al otkad je auto kod mene (skoro 3 i pol godine) nisam koristio ništa slično i mislim da bi se to već ispralo da je i stavljeno prije.
 
Na vrh