Metlice brisača

liberty

Well-known member
meni metlice brisača, osobito lijeva veča
prilikom brisanja dosta zapinju (tj. ne vuče se u potpunosto po staklu, nego kao da skakuče)
ja pretpostavljam da su gumice dale svoje i da sam ih uništio zimi.........jučer su tako tresle da sam pomilio da je nešto otišlo s vragom
danas kad sam malo očistio staklo ipak to čine manje

jesu original jako skupe (čisto da se ne iznenadim)?
 

radojkta

Member
Jedno upozorenje za forumovce!Nemojte stavljati ona sranja nano premaze na vjetrobranska stakla:
Ja naručio na Kolektivi i stavio kad sad novi brisači stružu i preskače a trebaju ti jer ne bježi kiša sa stakla kako ih oni hvale!A lik kom sam reklamirao pita me jesu li mi možda suha stakla kad škripi(zamislite to još te pravi retardiranim)
 

liberty

Well-known member
Jedno upozorenje za forumovce!Nemojte stavljati ona sranja nano premaze na vjetrobranska stakla:
Ja naručio na Kolektivi i stavio kad sad novi brisači stružu i preskače a trebaju ti jer ne bježi kiša sa stakla kako ih oni hvale!A lik kom sam reklamirao pita me jesu li mi možda suha stakla kad škripi(zamislite to još te pravi retardiranim)
ja imao nano premaz na bivšem autu
sve ok dok se sloj ne počne skidati
e onda nastaje ršum ionda je gore nego prije
ako hoćeš - pošaljem ti napola potrošenu bočicu jer ja to više ne stavljam na auto:D
 

darekb

New member
Uzeo neki dan neke UNITEC po 21 kn/kom, jedan za prednju, a jedan za zadnju šajbu (Xantia).
Greška prva:
Nisam pazio kako izgleda zadnja metlica pa sam na kraju morao preseliti gumicu sa nove na staru metlicu
Greška druga:
Nisam pazio pa nisam primjetio da stara metlica vozačkog dijela ima "spojler" , a ova nova ne. Svejedno sam ju stavio, a staru sačuvao za svaki slučaj.

Kako kažu: "Vrag je u detaljima"!

Èekam prvu kišu da probam, pa kaj Bog da. Ak niš spušio sam 21 kn, zadnja će ostat kakva je da je
 

darekb

New member
Uzeo neki dan neke UNITEC po 21 kn/kom, jedan za prednju, a jedan za zadnju šajbu (Xantia).
Greška prva:
Nisam pazio kako izgleda zadnja metlica pa sam na kraju morao preseliti gumicu sa nove na staru metlicu
Greška druga:
Nisam pazio pa nisam primjetio da stara metlica vozačkog dijela ima "spojler" , a ova nova ne. Svejedno sam ju stavio, a staru sačuvao za svaki slučaj.

Kako kažu: "Vrag je u detaljima"!

Èekam prvu kišu da probam, pa kaj Bog da. Ak niš spušio sam 21 kn, zadnja će ostat kakva je da je
Mali Update:
Metlice se ponašaju sasvim OK, pogotovo za tu cijenu koliko su plačene.
Ostaju gdje jesu, još mi preostaje promijeniti suvozačku.
Ukupan trošak 63 kn, po koliko izdrže
Vidjeh da taj UNITEC ima i AERO modele po cca 35-40 kn, vrijedilo bi ih makar probati...
 

greensky

New member
Mali Update:
Metlice se ponašaju sasvim OK, pogotovo za tu cijenu koliko su plačene.
Ostaju gdje jesu, još mi preostaje promijeniti suvozačku.
Ukupan trošak 63 kn, po koliko izdrže
Vidjeh da taj UNITEC ima i AERO modele po cca 35-40 kn, vrijedilo bi ih makar probati...
Imao sam ja UNITEC FLEXI godinu dana i bile su odlične, međutim nakon točno 1 godine postale su neupotrebljive..

Sve u svemu za tu cijenu odlično su odradile posao godinu dana. Imam sad Valeo Silencio iza i zadovoljan sam.

Naprijed će ponovno te UNITEC staviti link
 

Morski Pas

New member
Ja uzimam za zenin auto u KTC-u neke bezimene za 16 kn dobiju se 2 komada u paketu iste duzine, dobri su 4-5 mj, pa promjenim, kostaju me oko 24 kn po izmjeni prednji vozcki, prednji suvozacki i straznji. Mijenjam poslije zime i nakon ljeta
 

sipe

od Dijane do XM-a
Što nije najbolje promijenit prije zime? Lijepo na jesen staviš nove, imaš preko jeseni i zime brisače koji valjaju, kasnije preko ljeta neg se tope na suncu, i ako valjaju neg drže još godinu dana ako ne u smeće. Ja sam ubo u Metro-u bosch eco za 60kn rade svoj posao :)
 

sipe

od Dijane do XM-a

Krky

Lakerski profesionalac
Kao što rekoh u 10-tak postova prije, ja uzo Hella metlice, piše da su kao karbonske, evo da potvrdim kvalitetu, zadovoljan sam sa njima, nadam se da će tako i biti:D
 

maxx

Member
Ja uzimam za zenin auto u KTC-u neke bezimene za 16 kn dobiju se 2 komada u paketu iste duzine, dobri su 4-5 mj, pa promjenim, kostaju me oko 24 kn po izmjeni prednji vozcki, prednji suvozacki i straznji. Mijenjam poslije zime i nakon ljeta
Takve sam ja jednom kupio....zamisli,dva brisača za 16 kuna
:eek:...reko,ti su sigurno "dobri":D
Al eto,kolega je iste takve kupio i bio zadovoljan pa nema razloga da ih neprobam:D
Bili su dobri dok nije pala prva kiša,s obzirom da su na šajbi ostale crte,oba su trenutno završila u smeću:mad:
 
Na vrh