Metlice brisača

Marko

Well-known member
ovo je pomalo rasistički
Lik koji sluša Panteru drugome koji sluša Panteru dijeli savjete iz Bontona... Èudo jedno! ROFL:prijatelj:

Inače muku mučim s tim brisačima, već sam ih sve vrste isprobao. Stvar je u tome što kad brišu za njima ostaje nekako mastan trag, kao magla
Ako ti je sa nekolicinom brisača isto, savjetujem ti da uzmeš onaj Ajax ili sl. preparat ISKLJUÈIVO za staklene površine/prozore i dobro si stakla opereš i vjerojatno bude i taj sloj masnoga nestal.
Pripremiš si Ajax, viledu i novinski papir (obični papir, dnevne novine) - Dobro našpricaš Ajax na stakla i ostavi 3-5 minuta, zatim dobro z viledom oribaj i odmah čim završiš s ribanjem s novinskim papirom zglancaj stakla... Javi rezultate!!! :weeabooface:
 

maxx

Member
I ja sam stavio takav brisač na vozačevu stranu (Mi3 aero, 550 mm), ali ostavlja jednu prugu cca. 2 cm točno na sredini. :mad:

Inače muku mučim s tim brisačima, već sam ih sve vrste isprobao. Stvar je u tome što kad brišu za njima ostaje nekako mastan trag, kao magla, ne znam kako bih točno opisao.
E da,to su ti brisači mi3.Ma mene je strah dat 40kn za jedan brisač a da mi onda i taj počne strugat i skakat po staklu:hm:
A ovo za mastan trag...kao što Marko kaže,dobro operi staklo ali i brisač tj. gumicu na njemu.Netko je negdje spomenuo šampon za masnu kosu...nisam probo al možda pomogne odmastit i brisač:D
 

brezC4

New member
Lik koji sluša Panteru drugome koji sluša Panteru dijeli savjete iz Bontona... Èudo jedno!
prazničko raspoloženje... :)

40kn za jedan brisač a da mi onda i taj počne strugat i skakat po staklu
evo, već nekoliko dana ih koristim i zasad sve OK. nema nikakve crte, ništa ne struže, briše šoferšajbu kao i oni koji koštaju 300kn.
daljnji tijek situacije slijedi :)
 

zujo

New member
Ako ti je sa nekolicinom brisača isto, savjetujem ti da uzmeš onaj Ajax ili sl. preparat ISKLJUÈIVO za staklene površine/prozore i dobro si stakla opereš i vjerojatno bude i taj sloj masnoga nestal.
Svačim sam već prao, čak i koncentriranim deterdžentom koji se koristi u autopraonama i koji se i nače razrijeđuje s puno vode ali ništa od tog. Samo mi je ostavilo tragove na gumi oko stakla.

Ajax ili slične preparate koristim više manje redovito, a sad kad je ovakvo vrijeme baš ću ga pustit da odstoji na staklu 10 minuta, jer kad je toplije zasuši se pa ostane katastrofa staklo.
 

zujo

New member
Danas još jednom ribanje. Nažalost bez rezultata.



Zanimljivo je da kad ribam staklo novinama ta masnoća ili flekice se pokazuju samo na onom dijelu stakla po kojem idu brisači, dok je staklo izvan dohvata brisača čisto.

Jel netko imao negativna iskustva sa sredstvom za pranje stakla (onim koje se ulije u auto)? Možda ono ostavlja kakve tragove. Jer stvarno mi je čudno da je staklo stalno masnu unatoč pranju i svoj kiši i snijegu koji su se kroz godine smucali po tom staklu.
 

Morski Pas

New member
el netko imao negativna iskustva sa sredstvom za pranje stakla (onim koje se ulije u auto)? Možda ono ostavlja kakve tragove. Jer stvarno mi je čudno da je staklo stalno masnu unatoč pranju i svoj kiši i snijegu koji su se kroz godine smucali po tom staklu.
Da velika je razlika, recimo kombinacija Omv Crystal -60 + 2 l destilirane drzi do -15 i nema masnoce, staklo je odmah kristalno cisto, sad sam ulio Lidil -20, kad brisaci prodju treba cca 2 sec da se stakla razbistre, budu bas kao malo zamascena. Na starom autu ljevao sam samo smece iz centara ono 20 kn 5l, i staklo mi je nakon 5 god. bilo takvo da su me oci boljele koliki je bio odsjaj sve sam farove vidio razvuceno. Neki se kunu u Sonax ali njega jos nisam probao.
 

zujo

New member
kad brisaci prodju treba cca 2 sec da se stakla razbistre, budu bas kao malo zamascena.
sve sam farove vidio razvuceno.
E upravo to se događa. Mislim da smo našli uzrok. Jedina loša stvar je ta da sam prije 3 tjedna ulio pune 3 litre jeftinog sredstva za pranje iz kauflanda.:doh::gaah:

Kako mi to nije prije palo na pamet?:doh:
 

Morski Pas

New member
super sprickaj pa probaj s Omv ili Sonax, trebalo bi pomoci. Ja sam trenutno u fazi izbjegavanja staklopera u kockastim karnisterima :), ima ih tisuće s tisuće naziva i dobro čitam deklaracije, jedino ovaj omv bas nimalo ne mirisi :)
 

zujo

New member
Sonax staklopera sam vidio po svim većim trgovinama, OMV baš i nisam zapazio. Izvući ću van ovaj jeftini stakloper i ubaciti sonax. To je mala investicija a može spasiti glavu jer stvarno mi je vidljivost po noći po kiši došla do razine kad je opasno vozit.
 

maxx

Member
Da velika je razlika, recimo kombinacija Omv Crystal -60 + 2 l destilirane drzi do -15 i nema masnoce, staklo je odmah kristalno cisto, sad sam ulio Lidil -20, kad brisaci prodju treba cca 2 sec da se stakla razbistre, budu bas kao malo zamascena.
Auuu:shock:pa ovo se i meni događa...a ja mislio da su krivi masni brisači...znači ipak je do lidlove tekućine:hm:
Btw,a kolko košta ta tekućina na omw-u?:)
 

maxx

Member
Hm,litra zimskog sonaxa je 30kn samo neznam do kolko ide minusa.
A vidim da ljudi po forumima spominju i nekakvi Vitrex sa petrolovih pumpi,navodno da je i on dosta dobar:D
 

Krky

Lakerski profesionalac
Evo naj novije vijesti!
upravo mi lik ostavil na ogradi letak od Kauflanda
na akciji imaju od Sonaxa -20 5l 59.99kn a bilo do sad 79,99kn
čak piše da:
ne ostavlja tragove,
ugodnog je mirisa,
snažno odmašćuje
 

Morski Pas

New member
Jos se razrijedi s litrom destilirane i do -12 miran covjek, a imam 6 litri za dva punjenja.
A sad da je skup ovisi kak se uzme kad gledas to su 3 kutije pljuga ili 5 litri pive, tako da mi se i ne cini previse jbg litra jane je 6-7 kn

Sent from my OMNIA7 using Board Express
 
Na vrh