Metlice brisača

Cutac

Prèkaroš
Hvala na info. Moze biti da je trunje, uvijek ga ima. A i pomalo bedast mehanizam dizanja brisaca ne pomaze - moraju na suho napraviti jedan potez po sajbi.
Budem sljedeće uzeo Bosch, možda budu bolje odgovarali.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Da li je tko sprobal Valeo brisače,
Ja sam ih kupio jednom baš na c3 i katastrofa su nakon cca 3-4mj. poslije sam stavio Bosch genijalne.

Općenito savjetujem svima da svremena na vrijeme metlice očiste sapunom i isperu. i daleko duže i bolje će brisati jer upravo ovo što je naveo kolega Doomsday sa drveća i drugih stvari uvijek se nešto zakači i zalijepi za staklo ili metlicu i onda radi ove crte.
 

Zix

Active member
Kada smo kod metlica i ja sam danas zamenio i stavio Bosch,pre toga na 3-ci bile Alca i sasvim solidno odradile svoj posao.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Pa Valeo je poznata i ozbiljnija firma nebi si smeli priuštiti neko smeče.. Valeo radi dosta stvari koje idu u prvu ugradnju, i jako su se dobro pokazali..
Zlatko, baš te Valeo First Multiconnection su bile tvoje, ili oni nekadašnji stari Valeo brisači?
 

goranpo

Member
Ja zadovoljan Boschom, skuplji je ali vrijedi. Ne škripi, kad primjetim crte operem ih i evo godina dana, vjerujem da će ovo ljeto odradit bez problema.
 

Zix

Active member
Kupio sam Bosch bas odavno i to je bila varijanta 2/1 i veliku i malu metlicu za prednju, oko 6e 2para brisaca,brisac gepek vrata je dosta skuplji jer je specifican i nije univerzalan i kosta oko 7e,ali i tu postoji fora kupiti Bosch ili Alca u jeftinijoj varijanti,uzeti dimenziju,kod C3 je 300mm zameniti gumirani deo a plasticni ostaje,zato sam naveo da je specificno ali ko ima finansija nije nikakav problem.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Zlatko, baš te Valeo First Multiconnection su bile tvoje, ili oni nekadašnji stari Valeo brisači?
Valeo Aerotwin ako se ne varam. cca 3mj bile odlične i onda crtica za crticom. estecki su bili super i ništa više od toga i dobro su koštali. poslije stavio od Boscha i odlično.
ne mora biti da sad ovi novi ne valjaju ali tko se jednom opeče puše i na hladno :D
 

Doomsday

U prolazu...
Uffff... :hm:

Gadne cifre... :whistling:

A da na jesen probaš uzet ove sa brisaci.hr...? Komad ispod 100 kn... :weeabooface:
 

Cutac

Prèkaroš
Ma nikako čekati do jeseni kada ovo mrlja kao mutavo.
Kada je pljusak nikog boga ne vidim.
Probat ću ih britvicom proći 1-2 puta, možda se srede neravnine, a možda ih userem do kraja.. :angel:
 

markan1000

Well-known member
Valeo Aerotwin ako se ne varam. cca 3mj bile odlične i onda crtica za crticom.
isto tako kao i zlatku i cutacu i meni s valeom. par mjeseci odlicno, i onda krenu crtice. a kad krenu crtice možeš ti ribati, odmašćivati, prati koliko god hoćeš. nešto malo bolje bude, al uglavnom povratka na staro više nema.
jasno mi je da i na brisače treba paziti, ali šta bi trebali svaki put prije nego sjednemo u auto pregledavati šajbu da vidimo je li se nešto uhvatilo na nju da nam ne ošteti brisače? pa između ostalog zato i investiram u skuplje brisače u nadi da su, osim što bolje brišu, i izdržljiviji nego neki jeftini.
moji idući brisači neće biti Valeo :cool:
 

Lix

Active member
vidim da ima tema, pa eto i moje iskustvo, kupujem redovito aero brisače po 20kn komad na akciji kad budu u plodinama, konzumu i sličnim glupostima, traju mi od pol godine do godinu dana i super su svi do sada bili, za 60 kn (cijena jednog valea) promijenim cijeli set na xsari, za cijenu seta valea na xsari mogu tri ova fuš seta promijenit :whistling:
 

Cutac

Prèkaroš
Ma vjerovatno nije do samog Valea koliko do silikonskih gumica.
To je valjda za suhe krajeve s malo raslinja jer se moji rasture preko jeseni i zime.
Na jesen ih ubije lišće i ****arije s drveta, a prek zime je dovoljno da jednom ideš provjeriti jesu brisači odmrznuti da ih oštetiš.
Ja kad preko svojih pređem baš osjetim brazde, a šajba je polirana tak da to ne bi trebao biti problem.
 

Zix

Active member
Je li ko isprobao Lucas? Vidim da ih po radnjama forsiraju! Kao sto sam pisao ja koristim trenutno Bosch mada mi je i Alca ok i dosta je jeftinija.
 

ZlatkoC4

Well-known member
treba samo vrebati kad su akcije i onda i za pristojne novce kupite set kvalitetnih brisača. Ne znam koji su ovi orginal što su na autu ali su za sada odlični. s tim da ja jednom mjesečno sa sapunom operem metlice ali to radim sa svim metlicama koje sam imao. i šajbu ako je auto voskan na samoposlužnim praonicama poslije operem sa sredstvom za prozore da uklonim naslagu voska jer on zna čupati metlice odnosno ne klize preko njega kako treba.
U Citroenu sam ljetos nabasao na akciju50% seta sva tri brisača orginal 200kn. i sad ih imam u rezervi kad ovi orginal odu.
 
Na vrh