XTR by bbozak

Milosh

Test
Tu hrđu bi valjalo sanirati. Šta je sa garancijom na prohrđavanje, jel ona ne obuhvata to?

Ja bih fizički očistio hrđu, zatim prešao antirostom, a onda više slojeva farbe.

Pozdrav i od francuskih električara
Gotta love 'em!
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Dosadno, a? :D
Imaš puno kratkih relacija?

Ma u biti ne sekiraj se, niti oko jednog niti drugog
 

bbozak

Active member
Pa nemam baš, već sam 7000 prošao u 3 mjeseca... :cool:

Najkraća relacija mi je 72km doma-zg-doma.

A da, paranoik sam i dosadno mi je... Bivši auto sam točio i vozio i popravljao kad neš crkne, sad kad već ovaj moram otplaćivati godinama onda gledam svaku glupost...
Iam već neka nedjela po gepeku sitna, da'l da to sam saniram nekakvim lakom il da idem limaru? Nije puno, ono točke i sl, al čini mi se da je došlo do temeljne boje na par mjesta...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ma gle, auspuh će se prije raspasti iznutra nego izvana, nema se smisla s tim zezat.... konektori slično. Na većini auti su ovako i duraju godinama.
 

Mirage

Well-known member
bbozak

ajd pogledaj kako stojiš s rashldnom jel i kod tebe na minimumu, ne da mi se 50 km prevaliti da me otkantaju i kažu da je to van garancije što nema tekućine.
 

bbozak

Active member
Promijeniše mi danas kvačicu za prozor u ovlaštenom, nisam primjetio da lupka sada išta, očito je problem riješen...

Malo drma volan preko 120kmh, drmo je više pa sam prekontrolirao pritisak i napumpao na 2,8 sve, malo odstupanje je bilo prije u zadnje dvije, sad drma manje, nekak mi se čini da mi ne treba toliki pritisak, ipak se većinu vremena vozil il sam il sa ženom i dvoje dosta male djece, spustit ću ja to na 2,5 bara.

Ak ne stane to drmusanje (nije jako, ali nije u potpunosti miran volan), naći ću negdje špur i balansiranje, da vidim da nije neko od ovih jazavaca što mijenjaju gume u selu loše izbalansirao gume..
 

Mirage

Well-known member
To što drma to nije dobro balansirano .

Ja znam kad sam imao tvornički namontirane ljetne od 0 do 160 nije drmalo.

Zimske malo drmaju na 150
 

bbozak

Active member
Seoski vulkanizer ili ne balansira dobro ili mu je stroj u banani. :eek::twisted:

Ošao u Gumi Impex na Žitnjak (bilo usput neš poslom!) i dao balansirati gume, majko mila, niti jedna nije bila kak spada! Usput špur napravili također, malo je volan u lijevo bio okrenut, centrirali, ostalo manje više ok, minimalna korekcija.

I tako, skupa pita neg tepsija, jer sam bio lijen otić u ZG promijenit ljetne gume, sad sam dvaput platio jedan posao (140kn izmjena guma u selu priej par tjedana i 140kn balansiranje danas + 140kn optika ...)

Ne drma ništa.

Nadam se da do zimske promjene guma ne moram posjećivat servise i vulkanizere. :cool:

Sad skupit pare za zatamnjivanje stakala i gumenu kadu za gepek...
 

Mirage

Well-known member
Ja sam isto imao jednog takvog vulkanizera nikad dobro balansirano rastali smo se kada je tri puta krpo istu gumu i na kraju se pravio lud i bahat umjesto da se ispričao.
 

bbozak

Active member
Hvala ti!

Ja sam sa autotepisi naručivao tepihe, mislio sam i kadu, ali dobro da si mi na ovo ukazao, super!

Što je s kutevima? tamo inače postoje kuke za kačit gurtne i pauke, pretpostavljam da to prekriva guma? :confused: Ne bih htio rezati baš... a dobro mi dođu te kuke se vremena na vrijeme, ako ništa nek ostanu ispod pa zakačim na njih pa preko gume...
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Potpuno prekriva sve!Do sjedala,zidova i plastike na početku gepeka!Nikakvog rezanja nema!Stvarno je vrhunska!I tepihe gumene imam njihove!U Laguni sam uzeo duboku kadicu,bila je dobra,ali plastična,pa sve klizi!Ovo mi je puuuuno bolje rješenje!P.S-I meni je velika mana što nema svjetla u sredini,veliki propust!
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Biti čete zadovoljni!I ja je imam tek 20-tak dana!Tek su tada stigle,a rekli su da če u 11 mj!Stigne od njih superbrzo,2 dana max!
 

bbozak

Active member




Ok je guma, nisam rezao rupe za kvačice, deblje mi djeluju tepisi sa autotepisi.hr, ali nema veze, za gepek je ok, nije plastika, guma je.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Super... puno bolje da je gumena. One plastične kade znaju pucati, pogotovo zimi ;)
 
Na vrh