XTR by bbozak

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Stražnja stakla možeš zatamnit, nema brige. A komp ne prikazuje potrošnju ispod 30 km/h, bar je tako kod mene ;)
 
Posljednje uređivanje:

Milosh

Test
već dok se ulovi neki moment, onda tek pokaže trenutačnu potrošnju
Na C5 X7 se trenutna potrošnja prikazuje tek kad je brzina 30 km/h i veća. Meni isto malo laže što se tiče prosječne potrošnje ali ne znam da je zbog toga, moguće je, nije mi to palo na pamet. Ako je tako, to je popriličan propust.
 

Mirage

Well-known member
Ja sam par puta računao ručno imao sam isto tako odstupanja od 0,5 litara do 0,2 litre ja sam zbog izrazito gradske vižnje i stajanja u mjestu ovaj tank ošao na 7 litara prosjeka.
 

Doomsday

U prolazu...
Mislio sam možda na proputovanju zatamnit stakla zadnja u Bosni, ali primjećujem da je to tako skoro pa ilegalno :wtf::disgusted:
Zašto zatamnjuješ, što želiš postići...? Zašto baš u Bosni...? Koje folije...?

:thinking:
 

bbozak

Active member
Da mi ne blješti sunce djeci, bar djelomično zatamnjivanje, ne zanima me mrak u autu :), kod nas je 1200 do 1500kn, mislio sam, kad već idem, mogao bi tamo proći jeftinije.
 

Milosh

Test
Meni su toliko para tražili za zadnji box Focusa, Llumar folije. Možeš proći i puno jeftinije ali ako hoćeš kvalitet i rada i folija, slično će te izaći.
 

Doomsday

U prolazu...
Èek, to mi zvuči malo previše...

Ja sam gledao foliju stavit na sva stakla osim šoferšajbe, ponuda mi je bila 1300 kn za Llumar PP70...

Mislim da bi ATC početna serija od Llumara bila i povoljnija, pogotov jer bi išla samo nazad... Ta folija ima dvije nijanse, sivkastu (grey-GR) i zelenkastu (charcoal-CH)...

Nazovi ih i pitaj kontakte njihovih partnera koji ugrađuju tu blizu tebe...

https://www.llumar.hr/kontakt.html?view=rsform

Još bi bila OK recimo početna 3M color stable folija, ali ne znam cijene i nisam nikad imao nekoga blizu tko radi s njima da bih mogao pitati... I ta bi sigurno bila dobra, iako ni Llumar nije loša opcija, obično malo povoljnija...

Ove druge razne noname folije koje vremenom poljubičaste, radije zaobiđi...iako postoji još veliki broj drugih brand name folija, kako o njima ne znam ništa, je bih se držao llumar i 3M folija kao kvalitetnog izbora, a prema dubini džepa bih birao koju seriju... Početne i najpovoljnije serije od ova 2 prodavača bi trebale bit isto OK...

Kad nađeš kod koga i po kojoj cijeni, još samo preostane odlučit koliko zatamnit... Zadnja stakla je u HR legalno zatamnit...

:cool:
 

bbozak

Active member
Pixel studio 1000+pdv Llumar folije
Onako d.o.o 1200
Autostaklo servis 1200
Kablarić Auto 1500

U Hrvatskoj je legalno zatamniti zadnji dio vozila, dok mi se čini da u BiH treba samo "licencirane" folije stavljat, a kako kod nas se lijepi i vozi, u BiH registrirana vozila moraju ići na atest i homologaciju (jel još neko ovdje čita reket i monopol?), tako da mi se čini da zatamnjivanje nije neka razgranata djelatnost u BiH.

U HR svaki drugi autostaklar lijepi folije, ove sam samo u ZG našo preko google-a, ko zna koliko ih još ima.
 
Posljednje uređivanje:

Doomsday

U prolazu...
Hm, ok,Llumar folija, ali koja...?

Imaš bar tri serije, najpovoljnija ATC bojana linija, pa ATR metalizirana linija pa LATI keramička linija...

Za koju seriju ti je dao tu cijenu...?

Ove druge cijene, koje folije, čije i koja serija...?

Nije svejedno... ATC je najpovoljnija i mogla bi ti biti sasvim OK dugo vremena, svojevremeno su na nju davali garanciju 7 godina, na ATR 10 godina a na LATI 12 godina...

3M obično daje doživotnu garanciju koliko čujem, ali su obično folije dosta skuplje od Llumara...

I izuzetno bitno je da ti stavlja netko tko zna što radi i napravit će uredno, tko će stat iza garancije i sredit ako nešto ne bude OK...

;)

P.S. pitaj ti, nazovi Llumar Hrvatska da ti daju kontakt od njihovog partnera, pa njih pitaj za cijenu, ATC folija... Možda se iznenadiš...

:D
 

bbozak

Active member
Nemam pojma, kad o nečem nemam pojma, onda nađem nekog ko ima, pa platim da napravi posao :cool:

Frend je u Onako dao Caravellu zatamnit i dobro je i nakon par godina, mislim da je 3M, nemam baš vremena u životu sad još saznavati koje su folije kakve i što s njima... :wtf:

7, 10, 12 godina, ok super, nadam se da neću više imati to vozilo tada, što bi reko Æiro Blažević kad su ga pitali za kandidaturu Hrvatske za domaćinstvo Eura 2028. :"Boli me k.. sinko, bit ću mrtav tada".

Karakiram, ali ajde...
 

Doomsday

U prolazu...
OK, pa eto, pitaj cijenu za Llumar ATC foliju, ili ako radi sa 3M za color stable foliju... To su najpovoljnije, a odlične serije dobrih proizvođača...

:weeabooface:
 

bbozak

Active member
Prošao sam 4600km, auto ide lijepo, mjenjač je iz 90tih, doduše.

Išao sam zadnje duži put, Èiovo i nazad, nešto autoput, nešto D1, nazad skroz D1, potrošnja 5,3L na 100, po tankanome u rezervar, mada njegova kalulacija sad fulava samo 0,1L , valjda jer nije bilo puno vožnje ispod 30kmh pa je mogao računati.

Mislim da je to i više nego odlično za zimske gume, nas dvoje odraslih + dvoje djece u jednom smjeru i polupun gepek, snježne vijavice i ostale bedastoće od -4 do +6 što sam doživio u zadnja dva dana sa ovim neaerodinamičnim ormarom od vozila :angel:

S druge strane...
Desni zadnji prozor ne sjeda najljepše, kad je zatvoren ima očito neki mali hod pa kad prelazim preko kakvih graba ili gadnijeg asfalta, lupka prozor... :twisted:

Ići ću sljedeći tjedan u ovlašteni, da se požalim na to.
Ne pušta nigdje ništa, dihta to ok, ne puše zrak izvana oko prozora, ali neš ne valja s tim dosjedom, izludilo me to klockanje i ne bih baš da mi pukne staklo na nekoj grabi.
Èestitke konstruktoru na idejnom rješenju, ko da je Yugo.

Lijevi prozor normalno sjeda, ništa ne klapara i ne lupa, čak na mjestu kad se stoji, ako se gurne taj desni prozor se skuži kako ne sjeda ko lijevi i čuje isto lupkanje o šasiju. Gledao sam da'l postoji neki vijak na tom "pantu" koji služi za zatvaranje prozora, da podesim koliko jako stegne, ali nema ničega čime bi se moglo utjecati na to koliko jako stegne prozor, očito ne stegne dovoljno pa onda taj mali hod je dovoljan da prozor odradi put kroz gumu do šasije i tako lupka, nisam stigao CSI Citroen obavit, vještačenje, nek sčarobiraju nešto u ovlaštenom, pa moja Mazda iz 1997 nije klaparala nigdje sa šajbom i slično...

A samo sam čekao kad će me krenut francuska kola nervirat sa blesavim problemima :wtf:

Btw...



Evo jutros šajba ne lupka, čini mi se da se malo zalijepila za gumu pa zato ne lupka...
 

bbozak

Active member
6200km, krug od 760km, Jaska - Èiovo - Travnik pa tankanje u Gradišci, 5,0 potrošnja. :angel:

S druge strane, sutra ujutro idem na ovlašteni da mi vide zašto lupka šajba desna u drugom redu.

S treće strane, kamenčić mi frknuo u šajbu, naravno da je pukla, zasad je oštećenje malo, mislim da ću sutra moć to sanirat bez zamjene cijelog prednjeg stakla.

Tja...

...
Dodatak priči:

Jutros u ovlaštenom:
Naručen je mehanizam/kvačica za zatvaranje zadnjeg bočnog prozora, tu je očito problem.

Carglass:
500kn popravak, skoro se ne vidi oštećenje, pola sata posla, garancija i sve ostalo što ide s time, ajde - bar neću morati mijenjati prednje staklo :cool: Zadovoljstvo: solidno, fali mi novac u džepu, ali bar je šajba spašena, dobar posao rade u Carglassu!
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Skup mi se čini taj poprava iskreno... makar jasno, duplo si ušparao. Osiguraj ga ;) Ipak je velika površina :D
 

bbozak

Active member
Vjerujem da sam mogao proć bar 100kn jeftinije u nekom drugom šajba servisu, al ovo je bilo bilo ovlaštenog, pa reko da napravim gdje je najbliže, nemam puno vremena danas, a sutra već pičim za Austriju s autom, stoga mi je trebalo hitno...

Ak se ne varam taj Carglass je neš ok, tak da ako ništa - neku kvalitetu sam valjda platio u tome... :whistling:

Da, smola, kad sam trebao uzet kasko, nisam imao para, sad ovako...
 

markan1000

Well-known member
500 kuna? Pa koliko je to oštećenje bilo? Ja se spremam u subotu otići ili do Kristala ili do ZG Tima da vidim što ću sa svojim, popravljati ga ili ne. Moje je doslovno od milimetra, i te cifre mi se čine prebijesne za neko malo oštećenje...
 

bbozak

Active member
Nažalost nisam fotkao, promjer oštećenja je bio bar 10mm, ako ne i veći i do pola šajbe dubine je bio krater, kao da je netko iz pištolja pucao u nj :whistling:
 

bbozak

Active member
Stavih nazad ljetne gume, u ponedjeljak mi u ovlaštenom zamijenjuju ručicu za zatvaranje desnog zadnjeg prozora.

Minvajl, dok je auto bio na dizalici, malo sam pogledao...
Al ovako treba izgledati auspuh nakon 3 mjeseca? :twisted:


Pozdrav i od francuskih električara, vole očito ožičenje ostavit ovako da udara snijeg i kamenje po njemu...


Tu se sad ne vidi, ali ovaj plastični bužir što štiti žice od, valjda senzora za gume, je puko i nije uz konektor, tako da zijevaju žice, neš slično ko i ovo na prvoj fotki, dokle to tako može durat, vidjet ćemo... :whistling:

Auspuh ovak ostavit, premazat nečim?
 
Na vrh