XTR by bbozak

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
To stavljam na svaki auto na koji mogu, vjerujem da bi i na Berlingaču dobro došlo.
Moj C3 ima velike prozore pa malo smiri udaranje kad se otvore, po kiši su super, možeš voziti ili ostaviti odškrinute prozore i nema brige.
Samo gledaj uzeti neke kvalitetnije, što možeš eventualno reklamirati... jer znaju (rijetko) doć malo iskrivljeni i ne sjednu 100%
 

bbozak

Active member


Nakon balansiranja, niš ne drma volan. Sa zimskim Savama potrošnja je bila malo niža, doduše sad klima radi nonstop...

Stiglo treće dijete, super mjesta ima za tri sjedalice, tj jaje i dvije sjedalice.
Kupih vešmašinu, stala je otraga bez problema, ni sjedala nisam morao preklapat...

Šteta što srednji sic nema isofix, mada, kad bih nabavio lijevo il desno sjedalo, samo bi podlošku sa srednjeg sjedala prebacio i pasalo bi u sredinu....

Nisam gledao dal se šipka isofixa može namontirati na srednje sjedalo, možda čak i može!

Prije polovice 6.mj ću zatamnit zadnja stakla. :)

Toči/vozi, super auto!
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Èestitke na bebaču :D
Što se siceva tiče, ja bi isprobao jednu stvar - dali je moguće premontirati bočni sic u sredinu.
Ako je moguće, onda ti ostaje krajnja opcija da kupiš recimo na otpadu sic sa isofixom i montiraš ga u sredinu.
 

Doomsday

U prolazu...
Bravo meštre, čestitam na prinovi...!!! :)

Imaš definitivno više hrabrosti od mene, ja sam stao i ostat ću na dvoje... :D

Berlingo je super rješenje za troje dice... Ja san malo prije drugog diteta sa Clia preša na Zafiru... :angel:

Ako misliš ić na četvrto, eeee tu bi moga imat malih problema sa motorizacijom... :whistling:

Monovolumeni postoje sa dodatna 2 sjedala u portapaku, ali tako gubiš prtljažnik praktički potpuno, što sa dicom nije opcija... ;)

Ako pričekaš sa 4. ditetom dok jedno od starijih ne bude preko 150 cm visine i smije sjedit naprijed, imaš opciju polovnih Honda FRV ili Fiat Multipla, proizvodili su se do negdi 2010-2011 godine, i imaju 6 sjedala, 3 u prvoj i 3 u drugoj klupi, i portapak... :weeabooface:

Ako umisto jednog ulete dvojke, koliko-toliko upotrebljiv bi bio Renault Espace jer ipak ostane nešto portapaka kad digneš 2 sjedala u trećem redu, 260 litara mislim... :thinking:

Za sve druge kombinacije ne gine ti pravi kombi u nekoj konfiguraciji, možda malo kraći sa 7-8 sjedala, ali ipak baš kombi... Meni osobno niti malo privlačna opcija... :meh:

Ali, svakom njegovo...

Valjda...

:cool:
 

bbozak

Active member
Hvala svima na čestitkama! :D

Mislim da bi bočno sjedalo moglo ići u sredinu, ako se prebaci sa srednjeg sjedala kvačica za onu prednju šipku, jer je prihvat na šipku uži na srednjem sjedalu nego na krajnjima, stavim fotke kad ulovim vremena.
E sad, ona plastika na leđima srednjeg sjedala bi vjerojatno smetala kad bi se stavilo srednje sjedalo na bočnu poziciju, ne bi se naslon dao vratiti u položaj z aleđa radi te plastike koja bi se naslanjala na kotač/tj blatobran.

Da mi je samo jedno lijevo ili desno sjedalo, mogao bih ga uz pomoć postojećeg srednjeg, prenamijeniti u srednje.

Možda bih mogao potražiti sjedalo na otpadu kakvom... al obično prodaju sva sjedala u kompletu... :(

Ma dostaje troje djece, treba i žena imat svoj život malo.
 

bbozak

Active member
Prošao sam 19 000.

Neš mi smrdilo po spaljenom ulju zadnja dva dana, danas dignem haubu, a ono pol motora zasrano od ulja, a šipka za mjerit razinu stoji 5cm izvađena...

Prije nekih mjesec dana sam otvarao poklopac motora, ne sjećam se da'l sam mjerio razinu ulja, ali sumnjam da sam bio tako blesav da nisam zataknuo do kraja šipku.

Vibracije? Divljanje po D1? kako je izletila šipka? Reklamacija?
E da, ona spužva ispod haube je pukla na jednom kraju, to je kao normalno da ne izdrži ni godinu dana? Mislim, do sad sam tri puta otvorio haubu, i to da provjerim jel liči motor na prvi dan i da dosipam tekućinu za stakla..

Imam traume od ulja, stara Mazda je bila veliki potrošač, al me karma prati i dalje?

Očito je ulje što ide u ovaj motor jako jako rijetko, jer bez problema mogu najobičnijim papirnatim ručnikom skinuti sa crijeva i ostalih dijelova...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Svakako spomeni u servisu sve, spužvu bi bilo pošteno novu dobiti.
A što se šipke tiče... vidi ako će opet iskakati. Jel ta spužva visi? Misliš da bi mogla lupit po vrhu šipke?
Ako ne, onda se nadamo da je nisi dobro učvrstio, jer mislim da ju jedino neki tlak može izbiti van, a nebi ga smjelo biti.
 

bbozak

Active member
Spužva nije blizu šipke.

Mislim da sam ja stavio šipku nepravilno, tj nisam je zabio do kraja i od drndanja i off roada iskočila nakon mjesec dana moguće...
Vidjet ćemo, išao sam gledat popodne stanje ulja kad se sleglo u motor, taman je po sredini šipke pokazivalo između min i max, neću ništa dirat.

Našao sam bio praonu u Dubravi što pere motor, 100kn, sad je ko nov, nisam htio da mi remen bude masan il neš tako, a sad mogu i pratit situaciju da'l negdje baca ulje il ne.

Ne teram taj auto preko 120, 130 skoro nikada, jedino što volim nagazit na njeg u 3. i 4. kad pretičem i tako to, al fakat se ne sjećam kad sam preko 3500 okretaja stiso, možda do 4 ali jako rijetko, ionako mu je moment oko 2000, zar ne? Ok, ne štedim kola baš, ali kako imam dosta D1 i autoputa, nije vrag da ga rasturam svojom vožnjom, stara Mazda benzinska je dosta dugo trajala, al nju sam moro terat preko 4000 jer je bio benzinac bez turba...

Probat ću ne natuć kilometraže kroz rujan, jer sam u listopadu mislio ić na servis... Al ono... kak sam već blizu 20 000, ne bi se čudio da krajem rujna već odem na izmjenu ulja/filteri. Uvijek bude problem s time što nemam vremena za otić na servis...

Svaki dan se tješim da je dobro što nisam kupio pravi auto, jer da moram gledat svaki put dal se se vidi neka fleka što su se vrata do fosne otvorila il neš s motorom, poludio bih, ovako ovo tarem i ne mislim puno, ipak je novo, reko bi čovjek - šta se tu ima poderat, ako je stvarno tako sranje da ja to tarem, sljedeći put ću kupit auto s 2.5 mašinom pa da vidim jel to bar nije podložno raspadanju.
 

Mirage

Well-known member
To sa šipkom si vjerovatno sam kriv, onaj tapacirung na motoru je za k... i meni se klima na sve strane moj motor je prljav jer je prvo mačka spavala na njemu a zatim malo blata nabacao offroad vožnjom.

Pa jel ti nisu rekli u servisu da ulje mjenjaš na 15000 a ne na 25000 kako auto odbrojava? Ja sam svome na 15000 mjenjao ulje a trenutno sam na 20 000 14.8 smo navrši godinu dana.
 

bbozak

Active member
Više puta sam pitao, rekli su mi da je servisni interval jednom godišnje ili 25 000, auto sam kupio polovicom siječnja ove godine...
 

Cutac

Prèkaroš
Nista od ugodnosti dok se ne zatamne prednja.
Jucer na suncu, kroz sajbu slabo grije, a sa strane ko solarij. Treba one Doomsove folije staviti naprijed :D
 
Na vrh