XTR by bbozak

Ax boy

Well-known member
Bbozak, ne znam jel si iz Zg-a ili ne. Ali preporuka za servis, iako nije jako jeftin al eto, je Cs Tratinska 32, godinama tamo idem. Još je i tata išao sa zx-om :) Sigurno su jeftiniji od Cib-a. A vidim problemi sa držačem za čaše, uhh kad je dotle došlo, onda to nije za šalu. Good luck, and get him a nice remap, if you can, that would be awesome, yeaah dude :)
 

hrc

Member
sorry, Alibaba je, nije Aliexpress, ali ide na komad:
isti gazda je :) Alibaba je veleprodaja, Aliexpress je retail...

kod nas je "kutija koštala" 1000 kn, kad odbiješ pdv, ispadne te jeftinije nego iz kine. googlat malo po ebay.de, ebay.fr, sigurno se da nači.
 

bbozak

Active member
I tak, doguro je već do 44 000 u skoro godinu i pol što ga posjedujem, nemam zamjerke, auto je super.

Child lock na kliznim vratima sam, očito potrgao, na lijevim zadnjima sam krenuo promijeniti u položaj da se može otključati iznutra, pa je pukao taj sistem, ne znam kako, nisam upotrebljavao silu, mislim da sam napravio cijeli krug s tim, probao reklamirat na ovlaštenom, ne pokriva garancija, popravak bi bio 1000+kn, reko zaboravi, preživjet ću sa otvaranjem kliznih samo izvana! Ionako dok su djeca ovako mala, nije mi potrebno da se otvaraju iznutra.

Primjetio sam da mi s ljetnim gumama (Primacy 3) troši više nego sa zimskim! (Sava nešto) Svašta. :whistling:

Uglavnom, neš mi se učinilo na slini ulje oko jednog šarafa na motoru, prijavio to na servisu, rekli da ništa ne brinem o tome...

Htio bi eurokuku ugraditi krajem godine, a razmišljam i o remapu.
Remap, da/ne? Pretpostavljam da nije štetno za motor i da se samo optimizira rad, dobije nešto sitno snage? Ne bi skidao ekologiju.

Auto vozim umjereno, tu i tamo ga derem po autoputu 130, ali kombinirane vožnje na puni tank redovito sam oko 6.0 potroše ili niže, putni komp redovito kaže ok 5.5 il niže, ali kad utočim i izračunam kilometražu , ispadne između 5,7 i 6,0, što je fakat super... I ta potrošnja je praktički na svaki tank otkad sam kupio auto! Tu i tam se desi da npr, vraćam se odnekud pa drapam 130 po autoputu pol dana, tu bude preko, ali nisam imao preko 6,5L na puni tank čak ni kad sam ga vozio cijeli tank po autoputu! Fakat super za ovu kutiju. Pomaže i činjenica da po Zagrebu radim minimalnu kilometražu. Npr ako idem u grad od kuće, napravim oko 70 do 80km, od toga maksimalno 7 do 10km po gradu, nekad i manje.

Super mi je što se sjedala mogu izvaditi, evo neki dan pivsku garnituru prevezo iz Bauhausa, da ne kažem perilicu rublja u gepeku bez spuštanja sjedala i svašta nešto.
 

Ax boy

Well-known member
Ooo bbozak,ukratko autek ti je prva liga. Ja danas išao službeno do strojoprometa u Podsusedu ajmeee puše li ga puše,a Berlu mog njiše malo,ta aerodinamika uffffffffff :( :(
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Da ne pišemo po tuđim temama... solidnu razliku, što se tiče prljanja stražnjeg prozora, bi ti mogao donjeti jedan mali spoiler na vrhu stražnjih vrata ;)
Vjerovatno bi se sve moglo sfiniširati za do cca2000kn

Ovaj je na eBayu oko 1600kn, prvo što san našao...
 

bbozak

Active member
113 000km, napravljen mali servis lokalno, van ovlaštenog, promjenjene pločice diskova, kvačilo je još ok!

Odlazi ona "koža" ili fejk koža oko ručice mjenjača, ispod kugle je malo izraubana.

S druge strane nemam nikakvih prigovora na auto, najesen dobija nove zimske gume.
Child lock problem je rješen, onaj žuti pipac se može maknut rukom i onda odvijačem mijenjati pozicija child locka, kod mene je jednostavno ispalo iz ležište, tako da kad su mi u servisu natakli žuti pipac natrag, sad child lock radi. Ne treba rastavljati vrata radi ovoga!

U garanciji je mijenjan modul kontrole klime i uspio sam Adblue tank zamijeniti bez troška, zasad ne radi problem nikakav, bumo vidli.
 

Mirage

Well-known member
Već sam u drugoj temi napisao pošto su nam identični auti a tvoj malo noviji ali s više km ja sam već na 80 000 mijenjao pločice ipak puno gradske vožnje.
 

bbozak

Active member
Na 160 000 sam, auto ide bez problema, nemam hrđe nigdje, počeli su se čut zvukovi iz ovjesa negdje, ne mogu skužit, većinu vremena nema nikakvih zvukova, u veljači je normalno prošao tehnički, na servisu kažu vozi dalje. Kvačilo nije mijenjano, uskoro je veliki servis, krajem godine....

Eto.

Novi Berlingo nema putničku varijantu a da nije struja. Bezveze. Gonjam ovaj dalje.
 
Na vrh