Saxo VTS by platon

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Eeeeeee.... uljepšao si mi dan, ako stvarno nešto postoji.

Guglo sam više puta, tražio, ali nikako ništa... evo dam duplu cijenu ovog ''običnog'' šiftera za polugice, ako mi to netko može nabavit.

mislim da ovo štima samo na saxo ili peugeot 106... o kojem se autu radi?
C3, 1.4 benzinac, 5 brzina na sajle
 

2mario2

Well-known member
Krasno! Jel može tvoj kum i glavu za takav volan istokarit po nekoj sportskoj cijeni jer frend ima isti samo s crvenim detaljima, al nema glavu za Saxo?
 

platon

manijak
kad otvoriš haubu, iza motora, ispod usisne grane. Vidjet ćeš polugu koja ide od ručice mjenjača i zglob na polugu koja ide na mjenjač. Odvojiš te poluge na tom zglobu (samo iščupaš), na kuglu od tog zgloba poluge natakneš adapter i stegneš ga s 2 vijka i na kuglu od adaptera natakneš nazad polugu. I to je to...možeš podmazat malo s totmasti. I lakše ćeš imat pristup s donje strane auta, na nekom kanalu ili dizalici. Evo pogledaj na slici gdje je to



 

Zwonko

Member
Ovaj short shifter je genijalna stvar! Btw napatio sam se dok nisam iščupao polugicu van,a još bi i više da nije bilo Igorovog savjeta da viličastim ključem 10 skinem bez ikakvog problema... Jel postoji način da se skrati i ler hod (lijevo-desno)?
 

igor

New member
Postoji, na jednoj od poluga na samoj getribi postoje dvije kuglice na koju se natakne polugica ako staviš na višlju imaš manji razmak između brzina a ako je na donjoj imaš veči razmak između brzina. Znači prva do treče i treče do pete jako blizu položaj ručice mjenjača na početku dok se nisam naviko lako se fula brzina ;)
 

platon

manijak


Bio danas na dekarbonizaciji motora ili ti čišćenje motora HHO plinom. Èitam okolo, koplja se lome dali to zapravo ima efekta ili je glupost. Odlučio sam probat pošto čovjek tretman 45min naplaćuje 50kn. Rezultat: ima efekta :)
 

platon

manijak
Vozio sam se nešto malo po gradu i osjetim da življe reagira na gas. Sutra imam dostavu 50km izvan grada pa ću napravit malo bolji test na otvorenoj cesti ;)
 
Na vrh