Kupnja motora?

hacti

made in france
Ma kužim da paše u auto,ali Xsara ima drugačiji prenos i veče kotače,pa zbog toga,kaj nije bolje metnut samo motor na njegov mjenjač?
nego deda jel znas jesu li iste getribe od xsare,p-406,p-406 sa 1,9td 66kw motorom??
 

deda

New member
Neznam,nikad nisam trebao uspoređivat,tak nisam baš upućen što od kojih paše.Znam da je sa motorima,kao sve isto,a opet svaki ima svoje nešto drugo i to ne kužiš dok nemaš jedno i drugo pored sebe.
 

deda

New member
Boxer motori imaju sasvim drugu konstrukciju ovješenja i oni se nikako ne mogu strpati popreko,a kao što sam već rekao ti motori imaju oblik zadnje strane bloka a prema tome i getribe tako napravlje da im kvačilo sa zamšnjakom stoju uvućeno u kučište bloka,tako da se to nikako ne može upasat na mjenjač koji je u PSA autima., dakle mora ići sa mjenjačem od alfe i to uzduš,a onda bi to bilo prekrajanje cijelog prednje kraja,da sad ne razglabamo dalje,nepotrebno.Nije nemoguće,ali nema svrhe kada imaš PSA motore kakve i kolko hoćeš.
 

bogec AX

New member
Boxer motori imaju sasvim drugu konstrukciju ovješenja i oni se nikako ne mogu strpati popreko,a kao što sam već rekao ti motori imaju oblik zadnje strane bloka a prema tome i getribe tako napravlje da im kvačilo sa zamšnjakom stoju uvućeno u kučište bloka,tako da se to nikako ne može upasat na mjenjač koji je u PSA autima., dakle mora ići sa mjenjačem od alfe i to uzduš,a onda bi to bilo prekrajanje cijelog prednje kraja,da sad ne razglabamo dalje,nepotrebno.Nije nemoguće,ali nema svrhe kada imaš PSA motore kakve i kolko hoćeš.
pa i mislio sam sa alfinim mjenjacem, ok onda mi je lakse strpat od honde a kod nosaca motora kad bi stavljao motor od honde sta da radim s tim da izrezem iz te honde nosac i pripasem na ax-a il da ga sam napravim??
 

AX-ja

èudo jedno
bogec zasto si kompliciras zivot.
normalno da sve moras pripasavat i izmisljat jer honda ni po cemu ne pase u ax-a,znaci sve moras izmislit.

ostavi se te ideje kao sto sam ti vec rekao i nadji neki PSA motor. izrezat ces kos na ax-u i imat ces hrpu zeljeza na kraju.

kako ces uopce napravit nosac ako moras i pitat sta da radis,jel me kuzis??
zaboravi hondu i alfu,trazi ono sto ide unutra na "vidu".
 

Automatic

Well-known member
Imam motor od xare 1.4 i još jedan u dijelovima dam ti oba za 1600 kunića (na motoru je samo novi dih .glave i glava poravnata).Ak si moreš to pripasat ?
 

bogec AX

New member
Imam motor od xare 1.4 i još jedan u dijelovima dam ti oba za 1600 kunića (na motoru je samo novi dih .glave i glava poravnata).Ak si moreš to pripasat ?
e sad jel moze moja getriba na taj 1.4?? i trebale bi mi instalacije od tog motora...
po strukturi motora bi trebao pasat jer je dizel nastao od benzinca sad sam jos mjenjac jer taj 1.4 benz ima nekih 75 konja pa da nebi to jos potrgalo mjenjac il nebi jer dizelas ima dosta okretnog momenta?
 
Posljednje uređivanje:

Dalibor

Dado Tornado
uzmi neki 1.4 peugeot 106 iz 90-tih, njih ima puno što za dijelove što kompletnih rasturenih, staviš si sa njega bolji most napred/straga i motor/getribu sa svom elektronikom i sve ostalo... i to je najbrže, najjednostavnije i najjeftinije

staviš na njega protočni ispuh i usis, 80KS čas posla... sa masom vozila od 700 kg, voziš se kao da imaš citroen c4 sa 160KS
 

bogec AX

New member
uzmi neki 1.4 peugeot 106 iz 90-tih, njih ima puno što za dijelove što kompletnih rasturenih, staviš si sa njega bolji most napred/straga i motor/getribu sa svom elektronikom i sve ostalo... i to je najbrže, najjednostavnije i najjeftinije

staviš na njega protočni ispuh i usis, 80KS čas posla... sa masom vozila od 700 kg, voziš se kao da imaš citroen c4 sa 160KS
Da tak sam i mislio cjeli auto dovuc doma i sve skinut snjega sam jel ko zna gdje ima kakav auto otpad sa 106-icama u zg-u il tak negdje blizu ili ak ima gdje u sisacko moslavackoj??
 

Dalibor

Dado Tornado
jednu 106-icu ima svako dvorište, na njuškalu odeš na peugeot 106, kada se otvore 106-ice na početku imaš opciju "Sortiraj po" i u tom izborniku odabereš "S nižom cijenom".

ako želiš igrati na sigurno možeš gledati prve Mk1 106-ice do 1996., koje su mehanički bile najsličnije AX-evima, nakon redizajna su 106 postale veće duže teže i sličnije Saxou
 

Dalibor

Dado Tornado
prvi 106 je tehnološki blizanac AX, iz njega je razvijen i dijeli tehnologiju s kraja 80tih, prve polovice 90.
96. je redizajniran i postaje tehnički sličniji Saxou, i toj generaciji peugeota i citroena
 

deda

New member
Nisu,Saxo je nekoliko cm duži,zaboravil sam kolko,drugo je sve isto,tak da mi nije jasno kakva bi bila razlika između starih i novih 106stica,osim facelifta.
 

AX-ja

èudo jedno
Nisu,Saxo je nekoliko cm duži,zaboravil sam kolko,drugo je sve isto,tak da mi nije jasno kakva bi bila razlika između starih i novih 106stica,osim facelifta.
ma ja sam mislio u mehanickom smislu isti
al cak znas da npr. vrata sa saxa stavis bez problema na 106.
 

Dalibor

Dado Tornado
od tamo 96/7. 1.4 motor dobiva multipoint ubrizgavanje što ga čini kompliciranijim (struja, gorivo...), a nakon redizajna pitanje je i to za koliko je izmjenjen prednji postroj, pa tak recimo nebi se usudio sa sigurnošću reči da poluosovine u potpunosti pašu sa 106 mk2 na AX, odnosno sumnjam da imaju isti trag kotača...

ima tih stvari, najjednostavnije je potražiti MK1 106 i prebaciti stvari na AX.
u te 106-ice je išao 1.4 sa jednim injektorom, dijelovi odgovaraju sa raznih 1.1, 1.0, i ima ih rabljenih i novih...
 

AX-ja

èudo jedno
od tamo 96/7. 1.4 motor dobiva multipoint ubrizgavanje što ga čini kompliciranijim (struja, gorivo...), a nakon redizajna pitanje je i to za koliko je izmjenjen prednji postroj, pa tak recimo nebi se usudio sa sigurnošću reči da poluosovine u potpunosti pašu sa 106 mk2 na AX, odnosno sumnjam da imaju isti trag kotača...

ima tih stvari, najjednostavnije je potražiti MK1 106 i prebaciti stvari na AX.
u te 106-ice je išao 1.4 sa jednim injektorom, dijelovi odgovaraju sa raznih 1.1, 1.0, i ima ih rabljenih i novih...
ne cini ga kompliciranijim jer je njemu ista stvar koji motor ubacio kad za bilo koji mora sve prebacit.posao je isti.
a motori su svi istih gabarita jer je kos isti za sve te aute.
prednji trap pase komplet

i multipoint ubrizgavanje dolazi 91g. vec.
 

bogec AX

New member
Paše prednji koš kompletan,ali dijelovi od jednog na drugi ne pašu.Poluosovine sigurno nisu iste,ni federi.
Sta kazes na ovaj ovjes jel se isplati??
Kod:
http://www.njuskalo.hr/podvozje-ovjes-dijelovi/omp-sportske-opruge-peugeot-106-citroen-saxo-oglas-8619996
 
Na vrh