Kupnja motora?

Dalibor

Dado Tornado
možda bi ti najbolje bilo kupiti auto sa kojeg češ prebaciti stvari na svoj AX, pa jednom kada češ biti pri kraju ili nakon vožnje gotovog AX-a vidjeti češ gdje treba nešto promjeniti.

tada češ znati na čemu si, i sa kojim dijelovima barataš na autu, jer ako češ sada kupovati svakakve dijelove može ti se dogoditi da si ga toliko zakompliciraš da nečeš više znati jel jedan kraj dijela ide tu a drugi ne ide na drugi kraj :)

najbolje bi bilo učini stvari što jednostavnijima. znači imaš AX, i drugi auto donor (recimo 106), i onda si napraviš auto, jer raditi auto od nekoliko različitih autiju može postati iscrpljujuće vremenski i financijski (one opruge koštaju 500kn, a cijeli drugi auto kupiš za 2000kn).
 

bogec AX

New member
e da i ove felge jel mi pasu jer ovaj lik kaze da pase na peugeota jer neznam kolika je ona sredisnja rupa na felgi da nebi bila prevelika??

Kod:
http://www.njuskalo.hr/felge-naplatci/prosirene-celicne-felge-ford-oglas-7962212

Poruka Moderatora:
zabranjeno je postavljati direkt linkove na njuškalo
 

AX-ja

èudo jedno
to je sve siroko za ax-a
ax gti je u orginalu 185 60 13"
vec kad stavis 14" vidis razliku.
i sve preko toga je previse.
da ne spominjem egzoticne dimenzije koje su skupe ko sam vrag
 

AX-ja

èudo jedno
ne znam za tako nesto,nisam to nikad radio.

ima kupit kit za letvu,
zamjenis pinjon i vodilicu.
i onda imas kratko motanje.
bez mudrovanja i sve ko orginal. samo treba platit.
 

bogec AX

New member
ne znam za tako nesto,nisam to nikad radio.

ima kupit kit za letvu,
zamjenis pinjon i vodilicu.
i onda imas kratko motanje.
bez mudrovanja i sve ko orginal. samo treba platit.
sad sam bas gledo na ebayu 100dolara ma nema sanse da dam tolku lovu ja i moj brat bi bili u mogucnosti slozit takvo nesto samo bez kucista jel a u biti ni netreba kuciste samo trebat cu napravit nosace za lezaje tj osovinu a fala bogu lezajeva doma ko u prici, imam i sa skode prijenos 2:1 sa glave prek lanca sad sam to treba kopirat i to bi sljakalo??
 

AX-ja

èudo jedno
100 dolara??
ja kad sam trazio jedva sam nasao za 150funti.
al doduse to je bilo prije koju godinu,bit ce da su pale cijene
svasta

a to ako mislis da mozes napravi,sto drugo reci.
pa slikaj da vidimo.
ali cemu ce ti "brzi volan"??
 

bogec AX

New member
100 dolara??
ja kad sam trazio jedva sam nasao za 150funti.
al doduse to je bilo prije koju godinu,bit ce da su pale cijene
svasta

a to ako mislis da mozes napravi,sto drugo reci.
pa slikaj da vidimo.
ali cemu ce ti "brzi volan"??
pa kad barem izgleda ko sportski auto da ima barem jednu osobnost a to je brzi volan

E da kod roll cage-a hoce bit dosta 400 kuna za cjevi??




 

AX-ja

èudo jedno
upravo tako,s tim se nije za igrat.
negdje malo trknes pa umjesto da ti nije nista rollbar te dodje glave.
ako vec mislis radit onda radit onda kopiraj neki poznati rollbar,cijevi obavezno besavne.
i majstor koji vari da zna svoj posao.
 

deda

New member
Svejedno,nedaj bog da se kome kaj dogodi,taman na svojoj njivi.

Svejedno,nedaj bog da se kome kaj dogodi,taman na svojoj njivi.
 

Vedran

New member
Rollbar delanec mozes samo atestirat, homologaciju imaju samo gotovi kupljeni. Za axa ima jeftinih osnovnih varijanti vec od nekih 200€, tu i tamo se znaju naci od 106 iz kupa ak ke kome ostalo...te varijante su uglavnom na sarafe pa je postavljanje lakse.
E, sad da ne bi bilo tako jednostavno, karoserija zahtjeva jako puno pripreme, varenja i pojacanja sto je puno tezi posao od samog savljanja rollbara, a ak se ne napravi dobro, karoserija puca na slabim mjestima.
 

Automatic

Well-known member
Stavljati rolbar u auto sa kojim se neče vozit reli samo da bi ga imao u autu je za mene totalna bedastoča .Kad imaš rolbar obavezno moraš imat kacigu jer ako voziš auto bez kacige i adekvatnog sjedala koje košta više od tvog AXa ,možeš se samo ubit u autu ako malo trkneš u grabu.Rolbar je za ekstremne vožnje i čuva glavu kod višestrukog prevrtanja.Ako ne kaniš vozit reli sa tim autom i imat ga samo za šminku šta če ti rolbar.On je sve samo ne šminka.To se stavlja u auto koji je danas lijep a sutra razbijen.A ako se toliko mučiš da ga središ mislim da ti nije u interesu da ga razbiješ radi nekog dokazivanja.Nisam ništa loše mislio samo te želim upozorit da ako stavljaš kučnu radinost u auto a ne variš ga po nekom modelu koji je profesionalno rađen za taj sport ,već onako iz glave samo češ naj...at.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Stavljati rolbar u auto sa kojim se neče vozit reli samo da bi ga imao u autu je za mene totalna bedastoča
bogec AX je jednom napisao koliko ima godina. On i brat se zabavljau, uče.
Dečki samo traže informacije. Ne treba biti strog prema njima. ;)
 
Na vrh