Kupnja motora?

deda

New member
Nije to više kak nekad sam tak.Nedaj bože da ti se nešto dogodi,nadrapaš ko žuti maček, nek samo imaš druge gume od onih kaj ti je u knjižici,a kamoli neke kerefeke s motorom i ostale izmjene.Kod nas još nije praksa da te čopaju ak se niš ne kuži,ali ako odeš van u neku drugu državu,pa te skuže,bolje da te nema, koje su procedure i kazne.
 

bogec AX

New member
Dečki super je sve zamišljeno.Samo me interesira da li vi tu pilu mislite regat ili samo po nekoj pisti .Baš me interesira kak bu prešel atest sa svim tim novitetima.:)
Deda veli tocno tj dalo bi se sredit al bi me izasao atest oko 6000 kn...
Kak sam i prije pitao na forumu i kazu ovako: vanjski izgled tu spadaju visina sirina mozda i duzina jel pa bi samo to kostalo oko 1200 kn to je jos jeftino najskuplje je masina oko 5000 kn. Ma kod mene ima jedno selo blizu tam bi se jos dalo vozikat....
 

AX-ja

èudo jedno
jel bi isao mjenjac i komplet instalacija uz njega?? Onda mi jos treba i komplet dovod goriva i pumpa... :hm:
da za motor i mjenjac,to ide bez problema.
ali dovod i pumpa ti treba od ax-a koji ima ubrizgavanje,najjednostavnije i najbolje.
rezervar od xsare ti ne pase,samim time ni pumpa
 

Automatic

Well-known member
Nemam mjenjača,jedan motor bum sastavil jer imam dva neispravna.Na jednom fale dva ventla iz glave ali mu donji dio dobar.Na drugom pretukao ležaj na radilici ali gornji dio je dobar pa bum pohoblal glavu ,stavil novi dihtung i donji dio sa onog drugog motora da napravim jedan.Onda će mi ostat jedan u dijelovima.Znam za mjenjač kod čoveka koji je prodal motor iz xare.
 

deda

New member
da za motor i mjenjac,to ide bez problema.
ali dovod i pumpa ti treba od ax-a koji ima ubrizgavanje,najjednostavnije i najbolje.
rezervar od xsare ti ne pase,samim time ni pumpa
Jesi siguran da Xsarin mjenjač paše u AXa ili Saxa?
 

deda

New member
Ma kužim da paše u auto,ali Xsara ima drugačiji prenos i veče kotače,pa zbog toga,kaj nije bolje metnut samo motor na njegov mjenjač?
 

AX-ja

èudo jedno
Ma kužim da paše u auto,ali Xsara ima drugačiji prenos i veče kotače,pa zbog toga,kaj nije bolje metnut samo motor na njegov mjenjač?
a to,da s tim se slazem
ali on nije rekao da ima mjenjac uopce?
samo da je bio dizel u ax-u,nije spomenuo di je mjenjac
 

deda

New member
Alfin boxer ima sasvim drugaćiji sistem zvona getribe i bloka motora i nemre se upasat sa standardnim mjenjačima,ako bi se nekaj kemijalo,mora ići i sa alfinim mjenjačem tranu.
 
Na vrh