Kupnja motora?

bogec AX

New member
ovo je od omp-a rollcage a onda nista ak je to tak teskko napravit a da valja onda cu sam napravit stabilizatore muldi to je jednostavnije... a most od xare nebi pasao na ax-a i da se stave od ax-a nosaci jel? jer bi mi puno bolji bio od xare jer je sirok pa nebi morao radit velike distance za felge zbog prosirenja jer kad bi bile slape 195 trebale bi mi od 5 cm distance a ovak ak bi 1-2 cm??
 

AX-ja

èudo jedno
ne pase ti most od xsare jer je totalno drugaciji.
pogledaj kako izgleda jedan a kako drugi most,sve ce ti bit jasno.
totalno dvije razlicite verzije mostova,samo rade na istom principu,znaci nema kombiniranja izmedju njih.
 

Automatic

Well-known member
bogec AX je jednom napisao koliko ima godina. On i brat se zabavljau, uče.
Dečki samo traže informacije. Ne treba biti strog prema njima. ;)
Dečki su mladi i trebaju uživat u životu.Ako voziš auto koji ima rolbar bez kacige velika vjerojanost je da če ti razbit glavu , znam iz iskustva jer mi frend ima u mustangu i kad je naglo krenuo autu se zaneo a sin mu se zamalo ubio jer je glavom udario u štangu.Ako ne voziš reli nepotrebna stvar u autu.
 

bogec AX

New member
e i kod stabilizatora muldi ja bi zavario maticu u cijev i navojna sipka i na sredini navojne sipke povarena matica da se dobi onaj regulator
na slici je lijevo taj regulator

 

bogec AX

New member
Nasao sam i motor 1.1 za 700 kn kaze lik moguce isprobati a ja bi stavio svoj mjenjac da ustedim jer je njegov 500 kn e sad dali pase taj mjenjac jer je moj mjenjac sa 1.4 dizelasa i sad ak se dizelas vrti do 4500 okretaja a benz do 6000 hoce li onda bit mi na tom benzincu prva brzina predugacka??
 

Dalibor

Dado Tornado
meni se čini da bi to na tim motorima moglo šljakati, ubrzanje nakon što ga prešaltaš u višu bi ti mogla biti slabija posebno ako imaš mjenjač sa 4 brzine ali možda bi čak dobio malo na krajnjoj brzini.
ubrzanje u prvoj je lutrija. ali mislim da čak nebi bilo osjetnije razlike.

potraži si gear rations za gearbox od 1.1 i od 1.4D pa vidi razlike.
 

Dalibor

Dado Tornado
možda bi čak i išao, jer je taj 1.4D zapravo benzinac 1.4 :D

zato što je aluminijski (nakon jednog pregrijavanja mogao biti bačen u smeće) svojevremeno je bio zamjenjen sa 1.5 dizelom sa blokom od sivog lijeva...
 

AX-ja

èudo jedno
Nasao sam i motor 1.1 za 700 kn kaze lik moguce isprobati a ja bi stavio svoj mjenjac da ustedim jer je njegov 500 kn e sad dali pase taj mjenjac jer je moj mjenjac sa 1.4 dizelasa i sad ak se dizelas vrti do 4500 okretaja a benz do 6000 hoce li onda bit mi na tom benzincu prva brzina predugacka??
1 brzina im je jednaka,234 na dizelu su duze,al mu je final drive kraci,
sve u svemu ne znam kako bi to islo,treba probat.
mjenjac ti pase gore,jedino ces znati kako ide ako ga probas.
 
Na vrh