Iskustva i preporuke guma za Berlinga

Marko

Well-known member
Re: Gume moguci problem

Koliko su stare te ljetne gume koji imaš na autu, koja je njihova dubina utora, su fruglave, imaju mjehure .... ? Kak da te savjetujemo ako najvažnije stvari nisi napisal. Jel...
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Gume moguci problem

Ak se dobro sećam,Floyd je berlingaća kupil kad i ja piksu..kaj znači da mu gume nisu stare ni 2 g..
E sad,jesu te njegve mišeljinke tak loše da su se već pojele-neznam :hmmm::hmmm:...moje "enerđi sejver" su kak nove..dapače,izgledaju još novije neg prije :D:D:D

Najboljše da metne slike da vidimo kak to zgledi..:whistling:
 

mrfloyd

New member
Re: Gume moguci problem

Ak se dobro sećam,Floyd je berlingaća kupil kad i ja piksu..kaj znači da mu gume nisu stare ni 2 g..
E sad,jesu te njegve mišeljinke tak loše da su se već pojele-neznam :hmmm::hmmm:...moje "enerđi sejver" su kak nove..dapače,izgledaju još novije neg prije :D:D:D

Najboljše da metne slike da vidimo kak to zgledi..:whistling:
Baš to!
Da sam vozio Pariz Dakar ajd, al 2x do mora autoputom i 2x u Herc. prek puta Imotskog, također autoputom, ostatak autoput do Križa i nekaj po gradu! Nemoj me klat!
Mirda, tvoje su gume "Made in ..." ?

Svoje slikam pa postam!
 

deda

New member
Kolko si puta provjerio pritisak u gumama od kada imaš auto? Da i koji su kriteriji da su gume već loše,u kakvom su stanju,loše je jako širok pojam.
 

mrfloyd

New member
Kolko si puta provjerio pritisak u gumama od kada imaš auto? Da i koji su kriteriji da su gume već loše,u kakvom su stanju,loše je jako širok pojam.
Chuj, pritisak se provjerava, 1x mjesecno.

Ne kuzim se koji bi kriterij cinio gumu losom, osim sto znam ripne procijeniti i vidit da li je guma spucana sa strane od sunca.

Zanima me misljenje ekipe sa foruma da li je moguce sj...ti gume u 17 000km, godina i pol dana, u tome je i 5 mjeseci voznje na zimskima, normalna voznja!?
 

deda

New member
Nisi napisao kolko je potrošena,jel tak,kolko još ima dubine profila?Jel je potrošena po cijelom gazećem sloju,ili po krajevima,ili po sredini?Nekada je dovoljno da napravi 500km sa premalim pritiskom po autoputu u komadu pri većoj brzini,recimo 120-130km/h i ode.
 

Marko

Well-known member
Kad probaš gume - pod prstom kakav osjećaj? Plastičan? Vjerojatno je, zato ti je vulkić predložil izmjenu. Ak su plastične tih 6 mm bude ti držalo bar još dve sezone normalne vožnje, ali kad padne kiša nema junačenja po zavojima i kočenja u zadnji čas - dakle defenzivna vožnja u totalu s tim gumama pa čak i na suhom.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Na travu i tratinčice na slici naziva "guma2.jpg" ....
ROFLROFL

Zdurale buju te još sezonu-dve bez beda :whistling::D..neg Floyd,daj reci koje su to gume gore ?? Mišelinke "enerđi sejver" il kakšne druge :confused:

Mirda, tvoje su gume "Made in ..."
uf..tek sad vidim ovo :angel:..bum se naluknul pa ti javim :cool:
 

deda

New member
I kaj sad ne valja stim gumama,ja bi vam montiral stare dijagonalke pa se onda vozite?
Kaj bi hteli nije mi jasno zakaj nebi valjale,al ga cjepidlaćite,ko da ste Rokfeleri,a do jučer ste bejžali u hižu kada ste vidli da auto ide po cesti.
 

Marko

Well-known member
I kaj sad ne valja stim gumama
Deda, pa kaj ste tak nabrušeni? Njegov vulkanizer mu je štel zeti pare i veli da su gume "aus" - a ne mi... Èovek je poslal slike i na njima se vidi da su gume za voziti dalje. :)
 

Dalibor

Dado Tornado
mrfloyd,
imaš na gumi u onim utorima što idu po cijelom opsegu gume malena ispupčenja, i kada ti razina mesa gume dođe u njihovu ravninu znači da su ti gume pri kraju.
 

mrfloyd

New member
neg Floyd,daj reci koje su to gume gore ?? Mišelinke "enerđi sejver" il kakšne druge
baše te, "nenerđi sejver by Serđio Placoni" ilitiga neki talijanski fejk!

mrfloyd,
imaš na gumi u onim utorima što idu po cijelom opsegu gume malena ispupčenja, i kada ti razina mesa gume dođe u njihovu ravninu znači da su ti gume pri kraju.
danke! gledat ću na to!


Fala ljudi svima, očito je vulkić oće uzeti ili su mu oči kao u lemura!
 

deda

New member
Ma da, viš kak muljaju samo da trže.Nova guma ima 8mm dubok profil,znači kada se potroši do ispod 4mm onda je za menjat,a to u prosjeku izdrži 50 000km,nekom više nekom manje,kak se ko vozi.Dakle samo peri deri,nije to bakrač ,nego Michelin.
 
Na vrh