Iskustva i preporuke guma za Berlinga

liberty

Well-known member
cestitam na prinovi! ;)
nego - prevaris li se ikad za prostoriju kad odes na spavanje?? ;)
:grin:

ne
jedino mi je žao što je ljigavo i kišno vrijeme pa ga ne stignem češće oprati
moram kupiti novi miniwash......ako tko ima koju preporuku za low cost

mali savjet Tbili....kad dobiješ auto, prekontroliraj razinu ulja i rashladne tekućine, razradi ga kako spada bar jedno 1.500-2.000 km i tu i tamo provjeri razinu ulja. u njih ide dosta rijetko ulje, pa zato

sudeći po šipki ulja od minimuma do maksimuma ti je jako velik raspon, od 1 do 1,5 litara, čini mi se da imaš 14 crtica na njoj, pazi da ti ulje ne prelazi maksimum, a ne bi ti savjetovao da ti padne ispod polovice od min do maks
kod dulje vožnje pusti da se turbina ohladi

gume slobodno možeš napumpati malo jače
pripazi na duljinu 5. vrata ako si parkiran do nekog auta ili zida da si ih ne oštetiš

pripazi na ljetne michelin koje dolaze s autom
po suhom su ok
ali po mokrom su tako-tako
znaju popustiti kad se najmanje nadaš
 

Biliæ

vlaj
budi siguran da ces odgovorit na jos mnoga pitanja ;)
pa zar oni nece prekontrolirat auto prije isporuke?? ali nije problem sve sam pogledat..
jesu li na tvom ljetne michelin primacy? i tako su loše??
ali ajde..fabia me nije naučila na brzine..a i nogu je olakšala.. berlingo ce bit pravo osvježenje za novčanik!
 

liberty

Well-known member
budi siguran da ces odgovorit na jos mnoga pitanja ;)
pa zar oni nece prekontrolirat auto prije isporuke?? ali nije problem sve sam pogledat..
jesu li na tvom ljetne michelin primacy? i tako su loše??
ali ajde..fabia me nije naučila na brzine..a i nogu je olakšala.. berlingo ce bit pravo osvježenje za novčanik!
mislim da su na svima michelin energy saver

potrošnja berlinga: lagana noga po gradu 6 litara
odličan prosjek po autoputu (cca 110 km/h prosjek po BC)
cca 7,5 litara ako je verzija s 5 stupnjeva, ovi s mjenjačem
s 6 stupnjeva sigurno mogu i litru manje

prednje sjedalo ne ide toliko nazad po vodilicama koliko bi se očekivalo
ali se po visini sjedalo te po visini i dubini upravljač mogu jako dobro podesiti
 

Biliæ

vlaj
evo kroz sve rasprave da se zaključiti da su u principu na pragu upisane sve dimenzije (orig. i alternativne) koje pašu na vozilo. Kod multispace verzije na običnom ovjesu je upisana samo originalna dimenzija 205/65/15, dok je na xtr povišen ovjes i dimenzija guma 215/55/16.
Na osnovi čega ću zatražiti upis dodatne dimenzije za zimsku gumu? Ne virujen da je dovoljna samo lipa riječ ekipe iz Cit. salona...:thinking:
 

liberty

Well-known member
evo kroz sve rasprave da se zaključiti da su u principu na pragu upisane sve dimenzije (orig. i alternativne) koje pašu na vozilo. Kod multispace verzije na običnom ovjesu je upisana samo originalna dimenzija 205/65/15, dok je na xtr povišen ovjes i dimenzija guma 215/55/16.
Na osnovi čega ću zatražiti upis dodatne dimenzije za zimsku gumu? Ne virujen da je dovoljna samo lipa riječ ekipe iz Cit. salona...:thinking:

meni kaže frend koji ima renaulta
da to upisuju ovi iz stanice za tehnički pregled na osnovi kataloga koji sami imaju (njihova evidencija= o mogućim dimenzijama guma za pojedini model automobila
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Istina..na tehničkom imaju te podatke..a ako neko poželi stavit nešto drugo,onda se plača atest u iznosu od nekih soma kn :whistling:

Ali reči će ti to i u salonu..pa nije to vojna tajna,pa da taje :D
 

Biliæ

vlaj
eee..nisam nikako stigao ovih dana zahvaliti se ljudima! E pa hvala mirdi i libertyu!! Za sve one koje zanima-citroen je produžio akciju na gume i felge!!!
evo i najnovijih cijena-za berlingača:
opcija1 -č.felge 15'' + Kleber Krisalp 206/65/15 - 4339,98
opcija2 -č.felge 15'' + Michelin Alpin4 205/65/15 - 5044,95
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
opcija2 -č.felge 15'' + Michelin Alpin4 205/65/15 - 5044,95
Lagano me uhvati jeza kad vidim ove cijene :eek::eek:

Baš sam bacil oko kolko bi te to izašlo u Zloveniji..

4 felge (15") + 4 gume (michelin,good year il dunlop ) = cca 3600 kn :whistling:
 

Biliæ

vlaj
Lagano me uhvati jeza kad vidim ove cijene :eek::eek:

Baš sam bacil oko kolko bi te to izašlo u Zloveniji..

4 felge (15") + 4 gume (michelin,good year il dunlop ) = cca 3600 kn :whistling:

netko mi ih dobaci do splita i ja mu u džep ubacim 100ojrića...
ali ebi ga-kako sa ljetnim gumama do dežele? nikako-plati tovare i još si dobro proša jer će ugradnja bit gratis:disgusted:

nego, nema nam libre... tera,libro..tera...samo tera.. ;)
 

liberty

Well-known member
eee..nisam nikako stigao ovih dana zahvaliti se ljudima! E pa hvala mirdi i libertyu!! Za sve one koje zanima-citroen je produžio akciju na gume i felge!!!
evo i najnovijih cijena-za berlingača:
opcija1 -č.felge 15'' + Kleber Krisalp 206/65/15 - 4339,98
opcija2 -č.felge 15'' + Michelin Alpin4 205/65/15 - 5044,95

ne zahvaljuj, samo teraj dalje.
eno mog na 14.100 km
mislim da ću ga pustiti da ovaj vikend miruje.....:D
 

Biliæ

vlaj
a granica,a carina ,a pi..darije....a iskreno-ogulili bi me na carini..tako da bi na kraju ispalo kojih par stotina kuna razlike..koje bi nastradale uz put.. ali istina-lip izlet!!
nego - danas sjedio u xtr-u - u čet.,najkasnije petak preuzimanje.. a iman dobar fotoaparat-uh..
 

liberty

Well-known member
a granica,a carina ,a pi..darije....a iskreno-ogulili bi me na carini..tako da bi na kraju ispalo kojih par stotina kuna razlike..koje bi nastradale uz put.. ali istina-lip izlet!!
nego - danas sjedio u xtr-u - u čet.,najkasnije petak preuzimanje.. a iman dobar fotoaparat-uh..
kolko šoldi te je izašao;)
 
Na vrh