Iskustva i preporuke guma za Berlinga

Biliæ

vlaj
Itko kupovao na abrakadabra.com?? Imaju akciju 20% uz placanje na kartice zabe. Continental me ispadne 750kn po komadu. Koliko u prosjeku uopce kosta ugradnja po komadu kod vulkanizera?
 

Doomsday

U prolazu...
Uffff...

To je ista priča ko sa dimenzijom C5 redizajn...

Iako odlična je cijena Contija sa tim popustom, u 50 kn sa Uniroyalom...

Ali, kad bi mogao stavit 205/55R16 umisto te dimezije, cijena Contija bi sa tim popustima bila 500 kn komad...

:thinking:

P.S. tek sad vidim, imaš i 15'' felge, sa tim popustima Conti 205/65R15 te dođe 550 kn komad...

:whistling:
 
Posljednje uređivanje:

Marekk

Member
Zanima me kako je sa 17icama na berlingu 2011

Kaj legalno prolazi upis.
Imao sam 18 i to je legalno na hdi110 s gumom 215 45 18
Prodane su felge a imam doma 17ice i gume 205 50 17 i 205 55 17
Kad gleda po netu za mojeg hdi90 su bas ove 55 propisane a iskreo njih i rađe jer se puno vozim otvorenom cestom pa da se produzi odma getriba s tom visom gumom a i udobniji je.
Ili je 215 50 17 ona prava? Ima 100 dimenzija pa me sve to zbunjuje a zelim bit legalan i s cim vecim opsegom kotaca kad vec nema 6 brzina

https://www.wheel-size.com/size/citroen/berlingo/2011/
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nema upisa, samo atest za 17 cola. A njega će ti proći svaka dimenzija koja u ekstremnim pozicijama nigdje ne zapinje i ne viri van blatobrana. Do 3% razlike u promjeru (usporedno sa dimenzijom u prometnoj) ti je oko 350kn mali atest, za više ide veliki koji je skuplji.
 

Marekk

Member
Koje gluposti da ne povjerujes.
Kako onda po netu nalazim te dimenzije. Ili netko laze ali sluzbena je stranica za milijardu auta i modela s tocnim dimenzijama kotaca.
Uzeo sam nove 17ice i sad cu stavit gore 205 55 17. Nadam se da ce proc legalno sve. Ima netko brosuru iz citroena s dimenzijama kotaca tvornicki? Kaj ga nije bilo s 17?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ili netko laze ali sluzbena je stranica za milijardu auta i modela s tocnim dimenzijama kotaca.
Službena nije, ne vodi ju niti jedan proizvođač niti nekakvo kontrolno tijelo (tipa hak, adac). Èisti privatni projektić bez ikakvih garancija.

A i preskočio si jedan mali detaljić, piše da su OEM dimenzije samo one koje su boldane (nema boldanih 17ica), a ostale su njihova preporuka.

Na službenoj PSA stranici http://service.citroen.com/pages/index.jsp možeš pristupiti raznim podatcima, između ostalog i dimenzijama guma (opet nema 17ica).
 

Marekk

Member
:cenzura::cenzura::cenzura:eno. Ma uzeo sam 17 i sad izgleda pristojno. Nemogu vjerovat da taj auto nema u ponudi nista preko 16, zalosno.
Bas se lijepo vozi na 205 55 17 i lijepo izgleda.
 
Na vrh