Iskustva i preporuke guma za Berlinga

Biliæ

vlaj
evo stanja nakon konkretizacije stvari:

1. gume; m.alpin4 205/65/15 -10% - 4 kom. 3909,92kn
2. č.felge 15'' - 4ta gratis - 4 kom. 1165,59 kn
3. ratkape(najskuplju varijantu od 300ak kn po komadu u konačnici dobio za 702,96kn za sve 4)
4. gumeni tapeti - predobri i preskupi - neman pojma kakve su kopije,ali nije mi ža' 725,80 kn

eto da se ne računa - 6539,69 laganih kunića

mirda - ebi ga - slo. je daleeeeko!
 

Biliæ

vlaj
da nije puno-je.. ali imao sam jos par ponuda od vulk. i cifre su bile još veće... aauto mi se toliko sviđa da mi iskreno sve to ni najmanje ne smeta. U auto salonu sam se osjećao k'o balavac koji je doša' po svoju igračku..
usput - i dalje se slažem sa Ivanom - naj auto za te pare!!!
 

Biliæ

vlaj
evo nakon svih upita i jedna preporuka!
iako još nisu isprobane na snijegu - m.alpin4 205/65/15
e sad ćete me iznapadat-preporučuje z.gume,a nisu isprobane na snijegu.
mišljenja sam da velika većina nas uglavnom vozi zimske gume na mokrim cestama pri niskim temperaturama -a tu je alpinka super. Nije previše bučna i lipo drži cestu!
Iskreno - ne sumnjam da će i na snigu bit jednako dobra! Jedva čekam priko grane!
 

Biliæ

vlaj
evo samo da razriješimo one dvojbe dimenzije guma za berlinga. U homogenizacijskom listu kojeg sam danas dobio upisane su obje dimenzije. 215/55/16 i 205/65/15..
Živili
 

Marko

Well-known member
Sad vidim kaj palamudite u ovoj temi....
Pa niste se mogli dogovoriti - "...Èuj, dam ti neke novčiće za benzin, hranu, daj molim te prebaci mi gume / tepihe / ratkape prek grane pa kad bu prva prilika se najdemo da ih poberem...tralalalala..."

@tbili: I da potrošiš 800 kuna na miredekov i svoj benzin i za uslugu samo kaj dojdeš po gume još bi ti ostalo prešparano bar 2000 kn u odnosu na ovo kaj si sad platil (ugrubo). :)
 

Marko

Well-known member
da hočem penezi na njem zarađivat
Koji ste vi !!! On špara, a ti zarađuješ - prema tome oba ćete biti sretni...
Doduše ne mora biti striktno obračun u novcima, morete zajedno izaći u neki restač i nakrkat se i tak to.... No, dobro - odustajem.
 

Biliæ

vlaj
evo da se malo aktivira tema! Skinute zimske m.alpin4 205/65/15 - za ova tri mjeseca korištenja-jako sam zadovoljan - sve 5!! Iako mislim da su ipak malo preskup izbor za ovaj tip auta. Virujem da bi i sa skoro pa upola manje utrošene love bio zadovoljan. pomno očišćene, premazane i pohranjene... Berle je sad zasjajio sa 16''.. m.primacy 215/55/16..
evo prvi dojmovi nakon današnjih 100ak km- tvrđi volan, manje buke i valjanja..najviše me iznenadilo to šta je ovjes tiši. Ukratko na suhom više nego dobra guma..lipo drži cestu. Sad čekam kišu u nadi da ću bit zadovoljniji nego se m.energy saver
 

1587 VTS

New member
Sad čekam kišu u nadi da ću bit zadovoljniji nego se m.energy saver
Bez brige, od Energy Savera je svaka bolja po kisi, posebno nakon sta odradi 10 tkm. Imam ih i ja na autu, za sad su jos i zadovoljavajuce, ali auto ima tek 7000 km. Nakon nekih 10 tkm idemo na skijanje :euforija:
 

mrfloyd

New member
Gume moguci problem

Pozz,

Pred koji tjedan kod vulkanizera sam micao zimske i stavljao ljetne gume. Imam 2 zimske pa mi je covjek stavio zadnje ljetne naprijed, a ove koje su bile naprijed stavio nazad. Pa mi veli da mi ljetne gume, pogotovo ljetne koje su bile naprijed, i nisu u nekom stanju, da jos jedna sezona i mjenjati treba.
A auto star 16 mjeseci i imam 17000 km, vecinom autoputa. Gume su Michelin 205/65 r15, talijanske, a vulkic je Unikomerc u Gorici, i likovi su ubijek bili fer tak da teorija da me zeli "uzet" mi je malo nategnuta. Kaj je ta guma tak losa ili ...?



Misljenja cijenjena molim. Thx
 
Na vrh