Uređivanje felgi

Krky

Lakerski profesionalac
Cutac, nisi stavil fotke kakve su felge prije bile :whistling::D







Filer


Metalik baza


I bezbojni:cool:








Uspud su se još jedne uredile kolegi :cool:






Filer


Baza


Bezbojni




jedne sa brušenim licem




Lice obrušeno, unutrašnjost obnovljena bazom



i na kraju mat bezbojni lak
 

Ruske

Active member
kako sam napraviti rubove? na 3 mjesta imam slicno kao ove visekrakaste iz posta gore...koje korake da slijedim?
 

Krky

Lakerski profesionalac
Konačno se našlo vremena da sebi napravim felne, onda sam moral i kumu i susjedu i eto malo radova :D

















































 

Cutac

Prèkaroš
Kako urediti čelične felge?
Plan je da skinem stare zimske i imam gole čelične par dana dok ne uzmem nove zimske.
U tih par dana, kako da malo zakamufliram hrđu?
Ništa strašno, pojavila se površinska hrđa na prednjoj strani. Budući da ratkape pokrivaju veliku većinu felge, kako da to zacrnim? Uvijeti su da izdrži koju godinu i da se ne hebem previše.

Jel ima neka metoda da pošpricam nečime, ostavim 3 sata, operem minivošem i onda prešpricam crnom bojom u spreju? :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Drot četkom malo počisti, konvertera gore ako imaš i pređi s bojom za metal koja može na hrđu.
Imaš u bauhausu ove Alkyton, ali u spreju. Malo se duže suši ali je odlična



Ova u spreju je isti dizajn... sam sprej :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Što više to bolje. Èini mi se mekša/gumastija od Hammerita pa kontam da je bolja za uporabu na autu. Na C3 sam bubnjeve s njom farbao
 

Cutac

Prèkaroš
Ma za 7 godina stare čelične felge je dobra bilo koja. Samo da baš hrđa ne viri kroz rupe na ratkapama. :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Prodaj čeličane, zimske, ove sa ovih felgi, oduzmi cijenu spreja i prodaj ratkape...
Ove alu bi ti bile đabe plus bi vjerovatno ostalo za čevape :D
 

Cutac

Prèkaroš
E, ali plan je da sa starim GY pokrijem skoro svu Savu :whistling:
Ma lani sam istu pricu prolazio sa VTS-om i ne vrijede alu felge dodatne love i zafrkancije.
 
Na vrh