Uređivanje felgi

Cutac

Prèkaroš
Po zimi i snijegu auto mora biti "utilitarian" :D
Ove godine moram nabaviti nešto za VTS-a jer je osjetljiv na kamenčiće. Pokrio bih mu cijeli prednji kraj, a ne bih htio da se sol negdje uvuče i da hauba prohrđa. Je da je alu, ali trebalo bi ju lakirati onda.
 

bikerbj

Member
bok svima, možda sam fulao temu ali da ne otvaram novu jer je vezano uz felge....gdje da nabavim poklopce za sredinu alu felgi za citroena...ne one male nego one veće..
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ljetne garniture su se skinule pa ih treba malo urediti.

Zrele za pijeskarenje





Alu prajmer i filer





Metalik baza i bezbojni lak







Ove su od kuma, on voli retro, rub izpoliran sredina u silver.

Filer



Baza i bezbojni









Jedne u antracit mat varijanta

 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ravnanje felgi na Viškovu, Andrej... 0919841169
Za gore stvari su ovi.

Ali ako ih samo treba pokitat i prelakirati... to bi svaki lakirer mogao odraditi, ako mu se da.
 

Cutac

Prèkaroš
Pomozite ako boga znate!
Preko noci mi se susila felga kraj radijatora, sada maloprije je baza bila tvrda kao kamen, ali kada krenem povuci bezbojni, otapa mi bazu i usere sve?!
Da duze cekam, da nabavim drugu bezbojni, sta da radim?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Previše razrijeđivača u laku?
Èekam da se u Lidlu pojavi paintbrush, baš za ove stvari idealan
 

Cutac

Prèkaroš
Sve novo.
A za kompatibilnost ne znam.

Razrijedjivac, mislim da je problem cetkica.
Idem vidjeti koliko košta sprej bezbojnog pa maskiram sve i to pospricam. Onda ju ne moze shebati ako nema nicega da razmaze.
Tojest moze otopiti bazu, ali bude se osusilo kako je.
 

Cutac

Prèkaroš
Ipak sam nasao set za c4!
Budem sa time probao.

Cetkicom nanesem pa razmazem prstom. Onda sloj bude uniforman i iako ima strijeke od jagodica, to kasnije pobrusim na vodu sa P2000.
Hvala :grin:

Uspjelo je sa ovime! Sada samo pola sata da se osusi, da ga zagladim pa poliranje.

Jos je mekan, opet ce se kvarcati kraj radijatora.
 

Cutac

Prèkaroš
Slazem se.
Ne mogu gledati oštećenje, ali iskreno, zanimljivo mi je ovo raditi iako imam pametnijeg posla.
Ali da sam mogao bez toga, mogao sam.
 

Zrinski

New member
Podrav.
Ako neko zna kontakt broj od Krky-a....trebam urediti alu felge a vidio sam da to njemu ide odlično.Moze broj moba ili telef...na koji ga mogu nazvati...aj hvala

Kaj niko ne zna njegov kontak.broj moba???
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
S obzirom da je aluminij jako mekan, treba ići na nešto nježnije tipa soda, orah ili možda staklo. Čim manja granulacija, 0.1, 0.2.
U suprotnom se lako krateri naprave, a onda je najlakše baciti felgu... moj lokalni lakirer je alergičan na to.
 
Na vrh