Uređivanje felgi

deangalli

New member
A korund 0,25-0,5mm? Za njega kazu da moze i na manji pritisak 4 bara jer da je dosta oštar. Mislim pjesakriti samo unutarnji dio felgi jer prednji je dio 95% ok.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Mene bi bilo strah s tim ići po aluminiju... znam da su čelične radili s time, ali za alu nisam čuo.
No totalni sam amater pa uzmi moje komentare sa rezervom.
A i tu unutrašnjost se da brzo pobrusiti čak i ručno...
 

deangalli

New member
Korund je vrlo tvrd, žilav, abrazivan i iznimno oštar materijal. Tu oštrinu korund posjeduje zbog uglastog oblika granula. Kvaliteta korunda je ovisna o sadržaju Al2O3.(od 20 do 96%). Od svih materijala koje poznajemo, je pjeskarenje s korundom najučinkovitije. Za okoliš i zdravlje je prijazan materijal jer ne sadrži silikate. Životni vijek korunda je iznimno dug i traje između 20 i 30 ciklusa. Zbog izuzetne abrazivnosti možemo pjeskariti s manjim pritiskom zraka (približno 4 bar), zbog čega s ovim materijalom postižemo velike uštede energije u odnosu na pjeskarenje s kvarcnim pijeskom ili metalnim abrazivima. I kažu da nije agresivan na materijalima koje pjeskarimo. A za orah da je agresivniji od korunda.Samo sam kopirao tekst.
 

sir.Oliver

Well-known member
a što mislite o upotrebi obične sode bikarbone za pjeskarenje aluminija ? kolega s njom ima dobra iskustva .... radi remont kočionih klješta ....
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
a što mislite o upotrebi obične sode bikarbone za pjeskarenje aluminija ?
Nisam ekspert, ali čini mi se soda dosta nježna. Koliko znam dosta se za drvo koristi. Slučajno znam, jer poznajem čovjeka koji obnavlja stari antikni namještaj i koristi sodu za pjeskarenje. S lakoćom skida lak i boju, a ne "bomardira" drvo.
 

deangalli

New member
Ali soda dosta praši, za korund kazu da ne. "Soda bikarbona je iznimno mekan i lagan materijal s dobrim osobinama prilikom mješanja s vodom. Zbog toga se soda bikarbona uglavnom i koristi u kombinaciji s vodom.Pjeskarenje sa sodom je izvedivo samo s posebno prilagođenim aparatima za tlačno pjeskarenje. Upotrebljavamo se za čišćenje osjetljivih komponenti, kod kojih ne smije doći do oštećivanja osnovnog materijala, za odstranjivanje ulja i masti iz ventila, raznih pogonskih mehanizama, osovina, ležajeva i.t.d..Zbog svojih svojstava primjenjiva je i za odstranjivanje grafita sa fasada i betona, te pri sanaciji objekata i predmeta nakon požara."


0.074mm GARNET
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Isprobao Lidlov paket za pjeskarenje. Neku drvenu klupu sam radio...
U paketu se dobije 2kg alu oksida, to mi je bilo dovoljno za niti metar kvadratni. Tako da mi nema to smisla za ravne plohe, samo zeznute površine tipa felgi.
Zrno je bilo mislim do 0.5, jeftini kompresor narihtan na 6 bara. Čini mi se da bi to bilo ok i za felge, jer na ovom starom drvu nije radilo previše štete
 

pokra89

Well-known member
Tako da izdvojis 2,3 stoje eura i odneses nekome tko se bavi sređivanjem felgi.

Te na Grand C4 Picasso su jedne od najosjetljivijih felgi koje sam u životu vidio, pa kad tomu dodaš da su u pitanju dvobojn+reljefne felge, onda cijena ode u nedogled. Meni je prodavač mog auta, kad sam ga kupovao, ponudio sanaciju felgi, ali da budu jednobojne, sive, ili da mi spusti cijenu. Naravno da sam odabrao ovo drugo.

E sad, vidim da ima ljudi koji bi i ovakve felge mogli dovesti u tvorničko stanje po nekoj razumnoj cijeni, ali ja uživo još na takvog nisam naletio.
 

Cale81

Active member
Ako je to jedina opcija, onda cemo malo pricekati dok se bude mogli tolerirati 🙁🤷.
Ima tu ovih ogrebotina po vanjskom rubu i malo podizanja laka (kuge)oko centralne rupe
 

pokra89

Well-known member
Pa baca malo u stranu, nikako ne drži pravac, pri većim brzinama oće izbaciti iz krivine, ali kako sam se navikao na tač klimu i radio, mogu brate i na isfrižane felge.
 
Na vrh