Uređivanje felgi

Krky

Lakerski profesionalac
:wub::wub::wub: pa ovo nije loše :cool::cool:
Samo na kraju da je sa špricom stavljeno gore dva debela sloja bezbojnog laka iz auto asortimana, to bi onda jaaaako podiglo tvoj kompletni uloženi trud, a i same felge :cool::cool::cool:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nisam te 100% skuzio :D Gore jesu dve ruke laka sta mi je lik u trgovini dao. Reko sam mu da je za felge...

Mislis na nesto drugo? Ili sam toliko lose spricnuo da se ne vidi lak :D Znao sam da cu morat jos polirat hehe
 

Krky

Lakerski profesionalac
S kim si rijedio bezbojni lak?
El je išao akrilni razređivač 25% i utvrđivač 50%?
Litra seta takvog bezbojnog laka nemožeš po normalnim cijenama kupiti ispod 250kn, za te felge ga za iz vana izađe oko 0.25l za dva puta da ih zaliješ.
Ima dosta bezbojnih lakova na tržištu, al naj bolje se sijaje ti iz auto asortimana....
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Hehehe... moram još puno papat očito. Tako je nešto bilo... 0,25 laka, 0,1 utvrđivač i možda sam pretjerao sa razređivačem, isto je jedno 0,1 unutra.
Nije sve na felgama pošto sam ''učio'' malo.

Evo sljedeći tjedan krećem sa 17icama pa će biti prilike ponovit gradivo :D
 

desired

New member
:angel:

Salu na stranu. Ali kaj je cudno u tome da se, bar pokusam, izborit za sebe?
Unatic mojem agresivnom pristupu (kakvim se i krky pohvalio), smatram da sam bio korektan, jer nisam nista postao prije zavrsetka naseg rszgovora. I to opravdano, zbog njegovih uvreda i prijetnji, ali i lose obavljenog posla. Ako nista, bar ce ubuduce razmislit (nadam se) prije fusanja.

Nisam spomenuo da se, pri preuzimanju, pohvalio kako je moje brzo zavrsio. E "djabe si krecio" :grin:
 

mamut

C5
Donator foruma
naravno da se treba ''izborit'' ali mislim da je ova cijela rasprava trebala ostat između vas dvoje pa kud koji mili moji
 

Cutac

Prèkaroš
Nije problem sto ti zelis dobro obavljen posao za svoje novce, vec u tvome stavu.
Ne samo u stavu, vec u tome da niti jedan nemate razumijevanja.
Ti ne razumijes zasto on ne odgovara cim vidi poruku, on ne razumije zasto se ne mozes strpiti i to je dovelo do svega ovoga.
Koliko ja cesto dobijem sluzbeni mail, pa odgovorim drugi dan. Jednostavno ili sam umoran ili na putu ili sam u sumi i tada mi nije prilika za dogovaranje necega.

Zamisli situaciju. Krki na moru, otisao ujutro autom na dalju plazu, ponijeli samo zenin mobitel, bio do veceri, na vecer dosao u sobu, uzeo mobitel, otvorio WApp, odgovorio bolesnim roditeljima(karikiram) i srusio se od umora.

Ako zelis da netko ima razumijevanja, imaj i ti i ne skaci na prvu, to ti nista dobro nece donijeti. Mozes tako naletiti na nekoga uzivo da te izudara da ti se felge cine jajaste, a ne samo lose lakirane.

Sad je gotovo, ali bar za ubuduce znaj.


Moj mehanicar je bio u guzvi i dva dana nije odgovorio na poruku. Ja ga nazvao, ispricao se na smetnji, on na nejavljanju i sve lijepo dogovorili. A da sam ga nazvao, prijetio javim blatnjenjem i izvikao se, nista od toga ne bi bilo.
Sad je ovo kao kad ti starci seru jer si pijan dosao doma sa 17, ali lijepa rijec i zeljezna vrata otvara.
 

bikerbj

Member
bok...možda fulam temu ali da pitam....nabavio sam felge za svoj C5, znači nisu original citrtoenove već drugog proizvođača...sad me zanima moram li nabavit i nove šarafe jer mi se čini da ovi originalni baš nekako ne odgovaraju za ove felge....hvala
 

bikerbj

Member
@desired

piše na njima KBA48666, to bi trebalo biti ovako nešto....

https://www.aluett.de/felgendetails/silber-lackiert-20.html

BVA 122 model....

ako netko zna njemački ovo sam našao u papirima za te felge...jbga učio sam engleski...ali ako se ne varam ovo 24 mm bi trebala biti duljina šarafa...
Befestigungsmittel

Nr. Art der Befestigungsmittel Bund Anzugsmoment (Nm) Schaftlänge (mm)
S01 Schraube M12x1,25 Kegel 60° 90 24
S02 Schraube M12x1,25 Kegel 60° 100 24
S03 Schraube M12x1,25 Kegel 60° 110 24
 

charllie

Active member
Jes to ti je duljina sarafa,anzugs moment 90,100 ili 110 Nm je moment pritezanja zavisno o sarafu S01,S02 ili So3 valjda su razlicite cvrstoce.:angel:

ps.kegel 60 stupnjeva/konus
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Evo, felge gotove :)
Sad još moram sanirati oksidaciju s unutarnje strane i montirati gume. Krki zna koliko ja volim kopati pa mi je ostavio oksidaciju :D :p
Ak neš shebem rekao je da će pokrpati, tak da nema zime :whistling:

Ovako se čini dobro, šta ja znam, da se razumijem, sam bih lakirao :D


 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Choky

New member
Pozdrav...zanima me procedura pripreme pa do zavrsetka..ovako ošmirglao sam felge sa 400..na nekim mjestima je doslo da alominija i ne znam sta tu treba, da li samo pogitati ili ? I dalje onda samo filerom preci sve feluge i obrusiti sa 1000..pa onda farba pa lak ?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Prolistaj temu od početka, procedura je opisana više puta. Di si došao do aluminija ti treba alu primer, kitaš samo šta je potrebno, preko filer i udri.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Da, filer iliti špric kit.

filer brusim na vodu sa 800 i zatim naprašim metalik bazu
Kupi filer 80kn do 100kn kila, i nitro, i nanesi na debelo ravnomjerno u više slojeva 2 - 4..
Di su ti bila veča oštečenja, di si puno šmirglal, i do 5 - 6 slojeva u navrate, ponekad ako su u komi felge a neda mi se baš trudit oko tih sitnih greški, samo dobro pobrusim da nema prelaza i tu zalijem filera do 1mm u par navrata..
Drugi dan sa 800 vodobrusnim na lagano, dobro oprat i posušit, i
Evo, vodobrusni 800... ja sam išao do 1000 vjerovatno nepotrebno.
 
Posljednje uređivanje:

gospmiran

Member
Pozdrav! Imam felge Zender sport 15" koje bi trebao urediti i lakirati, da budu spremne za ljetnu sezonu, pa me zanima ima li tko kakvu preporuku gdje bi to mogao obaviti u Zagrebu i koliko bi me to otprilike doslo? Cesto se spominju Molydon i Jelenić no cuo sam raznorazna iskustva, ili obave izvrsno ili nikako. Ili ukoliko ima neki forumas s podrucja Zagreba koji bi se toga uhvatio?

Htio bih da felge na kraju ovako izgledaju:





Hvala unaprijed!
 
Na vrh