Uređivanje felgi

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Care, kapa do poda :stovanje::stovanje:

Nego, sve da bum te pital, pa nikak...reci mi kak "zapečeš" ovaj bezbojni na kraju ? Pitam zato jer me zanima kak se ponašaju recimo po zimi od soli i svega ?
Pretpostavljam da termo komoru nemaš..:D
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ide utvrđivač u bezbojni lak, tak da je za 12h tvrd tako reč..
Imam samo običnu komoru 2.5m X 2.5m, odnosno kao sterilnu prostoriju di se suše...
Taj bezbojni lak na debelo nanešen u par slojeva bi trebal čuvati alumini od soli...
Dobro je još dodatno sa voskom....
 

Lix

Active member
radiš sa 2k pretpostavljam, to je tvrdo ko kamen kada stvrdne, pogotovo ako se ide u par ruka, doslovno se može sa ćekićem lupat po njemu, po sjaju koji se vidi na felgama očito laka gore ne fali tako da opce ne sumnjam u cvrstocu laka, svaka cast posao je odličan, profesionalan i bez greške, šta bi tek bilo da su uvjeti profesionalni
 

diegos

Well-known member
Kako su male ove od 13 pored onih od 20 :D
Odličan posao, uvijek mi je gušt pogledat ovu temu... Što se tiče mojih felgi, ipak ništa od sređivanja, uletile druge za dobru cijenu :)
 

diegos

Well-known member
Mislim da bi se dalo nesto i zaradit na njima... Inace cudim se sam sebi kako sam uspio naci nedavno alu 16 original od mazde za 580 kn komplet sve 4... :D E to je bilo veselo, jedino su gume bile neki stari dot pa sam ih bacio. Naravno obnova bi im dobro dosla, ali kako ih koristim samo za zimu onda mi nije ni bitno. Osim toga ravne, ne tresu, ne pustaju, sve 5 :D

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Evo i mene u ovim vodama... Krky daleko, a majstor nema vremena. Uzeo sam felge nazad od njega i krenuo sam šlajfat po njegovim uputama. Poslije bi ih trebao njemu dat da ih polakira... al dok a to šlajfam si mislim da bi probao to do kraja odradit.
Kompresor imam, bauhaus je blizu.

Ako mi ovo uspije, moram odradit još dva seta, možda i treći. Pa bi se to i isplatilo... makar ih radio po dva tri puta :D

3/4 felge sad ovako izgledaju:



Stari lak ide dosta lako dole, pa sam na puno mjesta došao do podloge. Lik mi je reko da samo izmatiram di je dobar lak (1200), al ja bi uzeo najrađe 600 i skinuo kompletan lak.
Èini mi se da bi ta podloga bila OK da samo bacim filera preko i onda dalje.

I moram reć... svaka čast Krky, i svi koji to radite na veliko. Nebi ja imao volje s tim se zahebavat stalno. Jako puno ručnog rada :D Vjerujem da pjeskarenje malo pomogne, ali ne previše...
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ja ti sa 320 na suho najprije izmatiram, stim da sa zrakom stalno ispuhavam jer se jako brzo zapuni šmirgl....
Rubove ako su od rizola, onda ih sa šlajfericom sa 100 - 120, i kitam ih, kit sa 120, i na kraju ručno samo preletim sa 320....
I na debelo filer....
Filer brusim samo di treba, isto na suho i to sa 600, i obavezno sa zrakom stalno čistim šmirgl....
Nakon toga metalik baza i gore bezbojni.... :cool:
Radim do 15.06, i na godišnji, i onda stavim 15tak radova.... :cool:

Ljuštil mi se bezbojni lak na 207-dmici na braniku i haubi, pa sam se malo igral... :D:cool:


















I moja improvizirana komora.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Probat ću i ja tako malo grublje onda, brže će ići dole. Tvoja tehnika je ipak dokazana :cool: Ovaj trenutni lak je jako tanak, na boku krakova ga jedva ima.

Posebno se veselim onim origigi sa C3 felgama... milijun gustih krakova. Njih mi je palo napamet da samo odnaprijed pošmirglam i polakiram, mislim da će nemoguće biti drugačije.

Uglavnom bit će mi veselo, otisci sa prstiju su mi nestali prvi dan :D

...

Hauba i branik izgledaju dobro na slikama, kako si zadovoljan s time?
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ok sam zadovoljan, super mi je ispalo, 120kn 0,3l baze, bezbojni lak sam imal, i razređivač....
Tak da sam super prošo... :cool:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Na kraju ispada da je ispod ovog još jedan sloj farbe. Pa baš i nebi htio da je na felgama tri sloja boje.
I ovako su 150g teže od orginala.

Tako da sad skidam prvi sloj koliko mogu...

Nego, imam pitanje. Na nekim mjestima sam došao do golog metala, jel treba prajmer na metal prije fillera ili kita?
 

Krky

Lakerski profesionalac
Da, na goli alumini bi trebal prajmer za alumini...
Ali nemaš potrebe skidat staru boju, to je ludost, nepotrebno....
Može na felgi bit 5 slojeva i više boje, glavno da je zdrava boja, da se dobro drži....
10 slojeva boje 1mm recimo ti vagne manje nego što misliš, vulkanezer ti stavi više utega....
Brušenjem stare boje budeš samo napravil lošu stvar, nebudeš ju nikad ravno pobrusio, i kad deneš filer budeš se plakal.....
Samo samatiraj staru boju, i gore filer, pa nakon toga budeš videl na čemu si, koliko ti je ravno....
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Super, to će onda brže ić ;)
Golog metala nema puno...rubovi i par točkica. Jel dovoljno prajmer u spreju za to?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
:palac-gore:
Ma znam... mislim na kvalitetu. Neda mi se sa kompresorom zezat pa ću sprej. Imam već nešto takvoga, za farbat čeljusti... moram vidit šta piše.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Filer je pao... malo sam se nahebao dok sam ustimao pistolj i kompresor, al bit ce nesto.
Jedino mi je ispao hrapav... vidit cemo kako ce bit nakon slajfanja.

 

Krky

Lakerski profesionalac
Eeee ide to tebi :cool:
Sad ih na lagano sa 800 samo kao krpom prebriši, i ako ima još di neravnina ili rupica, pokitaj ih sa gumenom špahtlom, pobrusiš to pokitano mjesto sa 250 -300 i samo po tom mjestu oped filer, i spremne su za bazu...
Ja čak nakon baze znam pronači neku mikro rupicu ili neravninu, pa ju još dodatno saniram na fino, i oped bazom taj dio samo špricnem na deblje....
I na kraju bezbojni lak :cool::cool:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Oće to pomalo. Al danas moram po novi kompresor.... stari nije uspio ovo prezivit :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Prvo lakiranje gotovo... za prvi put - nije loše. Idu na auto ovakve kakve jesu, pa ćemo vidit kako će se držat, lako ih nagodinu opet sredim :D
Grešaka ima... na jednom mjestu imam curak, na drugom mi je pištolj prdnuo farbu, na treće skriveno mjesto sam zaboravio :grin: I tako, početničke greške.
Imam još felgi za odradit, pa će biti prilike izučit zanat. U svakom slučaju zanimljivo i izvedivo.
Jedino si mislim da ispoliram još ove fege prije montaže, možda bi pomoglo kod sitnih detaljčića.
I početnicima preporučam metalike boje s puno perle. Jako dobro sakriva te greške, sa metra su savšene :wub:

Moram se posebno zahvalit kolegi Krkyu na nesebičnoj pomoći sa savjetima, puno teže bi išlo bez njega :palac-gore:

 
Na vrh