Ugradnja xenonskih svjetala

brezC4

New member
a ipak moja trgovačka plata mala
krvav je to lebac. nema socijalno, topli obrok... :) (kad porastem biću kengur, komentiranje kako zarađuje onaj frajer u engleskoj nogometnoj ligi)

ja baš danas mijenjao ulje i filter. nekako se taman poklopilo sa gumama.

čisto informacije radi: 60kn/litra total quartz 9000 5W40, filter ulja Bosch 121kn, rad za izmjenu ulja 100kn.
a filter goriva u tokiću (za C4) oko 300kn
 

Krky

Lakerski profesionalac
ako imas 1.6 hdi nemoj se cuditi cijeni filtera goriva..jer je cijelo kuciste u pitanju...

ja imam doma originalni filter

Je, čul sam iskustva da ako staviš jeftiniji žblj brenda, da hoće vleči zraka, el je to moguče Tec?
 

Konrad

New member
nije samo to nego je stvar sto se znaju zacepit pa ti auto ode u safe mode i baca greske tlaka goriva a u biti ga muci sto nemoze postic dosta tlaka pumpa kad nema dovoljno goriva...
 

brezC4

New member
ako imas 1.6 hdi nemoj se cuditi cijeni filtera goriva..jer je cijelo kuciste u pitanju...

ja imam doma originalni filter
Ne čudim se cijeni, samo sam naveo Krkyju pošto je rekao da mu je to u planu.
 

Krky

Lakerski profesionalac
isprobao sam dakle kako to izgleda sa xenonima:

http://imageshack.us/a/img15/7792/20121010204950.jpg

http://imageshack.us/a/img88/1830/20121010204930.jpg

nije baš najbolje (kao što je sa lećama i to), ali vozio sam po mraku: niti jednom nitko nije blicao da mu smetaju svjetla.

brezC4 daj mi reci sa 5000k kad gledaš iz daljine u farove dali se jako vidi nijansa plave boje?
Ne sviđa mi se baš taj plavkasti efekt boje, previše je uočljivo, ja bi čistu bijelu boju, pa se dvoumim između 4300k i 5000k... ...gledam za te boje pa piše da je 4300k (topla bijela), a 5000k (bijela) i 6000k (hladna bijela, bijelo-plavkasto)
Htel bi čuti od prve ruke:D:cool:
 

brezC4

New member
5000K ti je bijela bijela. ajd uslikam ti navečer kako svjetli iz daljine pa stavim slike.
uostalom, možeš kupiti i žarulje 5000K i 4300K pa probaš i jedno i drugo. i mjenjaš ovisno o raspoloženju :)
naravno, ako ti budžet dozvoljava trenutno takve eskivacije










evo kako izgleda 5000K
 

brezC4

New member
nema na čemu. samo što sam slikao sa mobitelom pa su malo slabije kvalitete i nije mi se dalo čačkati po mobitelu (i baterija mi počela crkavat) po filterima i stabilizaciji osvjetljenja da se umanji blještanje izvora svjetlosti, ali vidi se ono što te zanima.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Napokon, jućer sam nekak otrgnul vrijeme, pa posle jutarnje kavice idam reko to da stavim, inaće sam se dvoumio, al me poteralo to da mi je izgorijela žarulja lijevog kratkog :(:disgusted:
stigel mi je komplet, nije bilo 5000k pa sam uzel 42000k h7r
desna strana je išla, a za lijevu ne želim komentirati:disgusted::eek: ali uspio sam:)
nego nije to, već kad ja to upalim, a ono vuće na zelenkasto da me sve sramota:(:( ko da sam neki "travar"
kit sam uzo od tipa kaj naručuje prek ebaya, gore na žaruljama piše 42000k
vozit ću ovaj tjedan, pa u pravi dučan po druge žarulje 42000k
kaj vi mislite kaj je sa ovima? da su zelenkaste i malo malćice se primjeti svjetloplavkasta?


 

brezC4

New member
jesu ti se zagrijale do kraja (meni je npr. potrebno cca 30-40 sekundi da se iz plave prebace u bijelu boju)? jesi možda prstima dirao samu žarulju?

i još mi nije jasno: 4200K ili 4300K?
 

Krky

Lakerski profesionalac
jesu ti se zagrijale do kraja (meni je npr. potrebno cca 30-40 sekundi da se iz plave prebace u bijelu boju)? jesi možda prstima dirao samu žarulju?

i još mi nije jasno: 4200K ili 4300K?

43000k je pomašal sam te brojeve:D
evo ovo sam fotkal danas u jutro kad sam došel na posel, a treba mi 15min do posla, mislim da su se zagrijale,
nisam diral sa prstima žarulju,
nisam fotkal jućer po mraku, onda je bolje, kad gledaš u auto skroz je bijelo, a kad gledaš iz auta van na asvaltu je zelenkaszo plavo, kakva su kod tebe grla žarulje metalna ili plastična?
pri meni su plastična pa nema onaj rub, udubinu u krug ležišta na žarulji sa vanjske strane gdi sjedaju one žičice kaj drže žarulju, pa sam trebal malo jače napet da ga zakaćim, nije baš išlo lefko, pogotovo na lijevoj strani gdi ima malo mjesta:disgusted:
 

gox

New member
To je tak, neki svijetle zeleno, neki budu "pravi"..pogledaj po cesti i dosta auta će imat takvu boju (naknadno ugrađivani xsenoni)...meni je prvih 10 sec ta neka zelenkasta i onda kad se plin ugrije bude bijelo, znači ne svijetli mi tak stalno nego samo u početku dok se ugrije...
 

brezC4

New member
Metalno mi je samo grlo žarulje. A gle, sad imaš balaste ivkakvetakve žarulje. Kad skupiš para, kupiš druge žarulje pa ćeš vidjeti kako ti bolje svjetli.
 
Na vrh