Ugradnja xenonskih svjetala

Monk

Different Spirit
Za dobru cijenu skidam ja njih dole i stavljam H7R, he he

Mogu se zaletit do tebe krajem tjedna, četvrtak - petak
 

brezC4

New member
isprobao sam dakle kako to izgleda sa xenonima:





nije baš najbolje (kao što je sa lećama i to), ali vozio sam po mraku: niti jednom nitko nije blicao da mu smetaju svjetla.
 

brezC4

New member
Po meni je ok, ako je kao na drugim autima s tim zaruljama onda ne smeta (bar ne meni) :)
iskustvena metoda je najbolja (probaš pa se usereš, što bi rekli).
ali u zadnje vrijeme (kako se ujutro smračilo kad idem na posao) vidim da puno ljudi valjda ima okrenuto žarulje u farovima tako da im svjetlo tuče gore, a po asfaltu ništa. to je gadno...
 

Marko

Well-known member
Svjetlo im tuče gore jer se konačno vozi više osoba u autu i konačno idu zajedno na posao... još ak su iza kakvi krkani.. :D
 

brezC4

New member
vozi više osoba u autu
moguće i to, ali imaš nestručnih ljudi koji mijenjaju žarulje pa ih okrenu kontra (vidio na svoje oči, ne znam samo kako se to može, ali eto) i tada sva svjetlost ode u nebo, a asfalt ostane u mraku.
 

brezC4

New member
Dodem ja stati kraj tvog auta pa pogledamo sa 50m kako koji izgleda
sigurno se ne može usporediti far sa lećama i xenonima od onog bez leća, radio sam i tu usporedbu sa dva auta. ali kada sam isprobavao ove svoje, kako sam i napisao u prethodnim postovima, nisam primjetio da smeta ovima iz drugog smjera, a dobro obasjava cestu.
planiram uzeti i leće pa ih ugraditi. pogledao sam nešto ovako:
http://www.c-mod.hr/ponuda/auto-elektronika/projektorske-lece/projektorske-bixenon-lece-h1-h7/61

ali mi se frajeri ne javljaju da mi objasne kako se to ugrađuje bez bušenja i lijepljenja :confused:
 

ivanzg

milo mi je hrniæ
Onda vjerovatno moraš raskopat far i stavit ga s prednje stane,a onda predihtat kvalitetno far pošto je zalijepljen:confused:
 

brezC4

New member
Onda vjerovatno moraš raskopat far i stavit ga s prednje stane,a onda predihtat kvalitetno far pošto je zalijepljen:confused:
Ali opet se leća mora učvrstiti na postojeće sjenilo na neki način, a piše da se radi bez bušenja i ljepljenja, a što je najgore frajeri se ne javljaju na telefon da mi objasne kako su oni to zamislili.
 
Na vrh