Ugradnja xenonskih svjetala

Krky

Lakerski profesionalac
Mene bi zanimalo ako bi netko naručivao preko ebaya za sebe, pa da uzme još jednu garnituru, ja bi uzeo sebi jedan komplet pa prebacim dotičnom na račun u roku odma koliko treba krznenih životinjica.
 

brezC4

New member
Jako puno ljudi je to ugradilo, sto te tocno zanima?
pa primjerice da li previše blješti vozačima koji idu u susret? da li dobro radi bez leća? i kako kod tehničkog proći? skinuti ih pa staviti halogenke nazad ili?

A jeste culi da je zabranjen aftermarket xenon? Policija i tehnicki ce vam biti problem
a nekakve su poluinformacije na internetu, ali nigdje nešto službeno. imaš ti kakvih konkretnih saznanja?

Mene bi zanimalo ako bi netko naručivao preko ebaya za sebe,
ja razmišljam, ali prvo moram malo još prošnjofat po netu o iskustvima i to, prije nego naručim.
 

gox

New member
Ako imaš H7, staviš H7R žarulje sa "zaštitom" da ne baca okolo jako, vidio sam na par auta novijih s tim žaruljama i svijetli ok (ne baca jako sa strane i izgleda ajmo reć kao tvornički skoro samo što nema leću)
 

brezC4

New member
staviš H7R žarulje sa "zaštitom" da ne baca okolo jako
e fala na ovom infu. znam da postoji tako nešto, ali se nisam mogao sjetiti kako se zove. jedino što sam našao na tu temu je bila nekakav debata da li D2R ili D2S, ali to je samo tip grla žarulje (ako se ne varam).

ajmo reć kao tvornički skoro
kakav majstor riječi... :D

još samo da vidim kako stoje stvari oko predstavnika zakona....
 

gox

New member
Ma joj, gluposti, neki auti tvornički ne dolaze sa peračima farova i sa xenonima bez leće pa se tako voze...do sad je bilo nešto kao da do 6000K prihvaćaju, a sve preko nije ok (iako se dosta ekipe vozi na 8000K+ plavim xenonima)..po meni ako staviš 4300 ili 5000K nebi trebao imat problema...ja imam 5000K na saxu i zasada još nikakvih problema nisam imao (i nek tako ostane) :)
 

brezC4

New member
Ma joj, gluposti, neki auti tvornički ne dolaze sa peračima farova i sa xenonima bez leće pa se tako voze...do sad je bilo nešto kao da do 6000K prihvaćaju, a sve preko nije ok (iako se dosta ekipe vozi na 8000K+ plavim xenonima)..po meni ako staviš 4300 ili 5000K nebi trebao imat problema...ja imam 5000K na saxu i zasada još nikakvih problema nisam imao (i nek tako ostane) :)
eto ga...a mislio sam taman staviti 6000K :)
ne mogu ocijeniti kolika je razlika između 5000 i 6000K po slikama i videu na netu.
 

Ciki vts

New member
pa primjerice da li previše blješti vozačima koji idu u susret?
Jako im bljesti i smeta, pogotovo po noci. Da ja vozim kamion ili bager :D ja bi se frontalno zabijao u takve seljacine koje na kadeta, golfa 2,3,4, i razne druge aute bez lece stave hekson i onda misle da to nikome ne smeta.

da li dobro radi bez leća?
Nikako, bez leca nemoj ni pomisljati ista raditi.

i kako kod tehničkog proći?
Platiti ili skinuti heksone prilikom pregleda.

Policija i tehnicki ce vam biti problem
Tehnicki je naaaajmanji problem ROFL, ova prva smeca koja se vozikaju po gradu ce ti biti daleko veci problem.

a mislio sam taman staviti 6000K :)
Ja sam imao 6000k i to svijetli dosta dobro ali jako vuce na plavo, ko kaze drugacije, sere.
Sad imam 5000k i to je jednako kao i oem look ali i dalje se vidi plava nijansa, realno, to bi trebalo prolaziti na cesti u leci ok, ali sljedeci put kod mjenjanja cu definitivno staviti 4300k

Evo ove zarulje sta je Gox spomenuo (H7R), covjek ih je ugradio na Safet Leon ako se ne varam...


Ova prva slika je moj C2 sa aftermarket Morimoto lecama i 5000K



A ovo je ono sto se svaki dan vida na cesti na gore spomenutim kolima.
 

brezC4

New member
ova prva smeca koja se vozikaju po gradu ce ti biti daleko veci problem.
ali jel negdje piše išta o tome? neki pravilnik, zakon?

UPDATE:
konačno sam, nakon 6 sati traženja po netu, naletio na direktivu europskog vijeća u kojoj se govori o svjetlima. ali ništa nije posebno naglašeno (ili ja baš ne razumijem). eh da...direktiva 76/756/EGS
 

brezC4

New member
Da, nista nemoj ni pomisljati sa H7R zaruljama jer to izgleda ovako:
a ****jga, pomislio :D
ali mislim da ću ipak odustati od HID-a i xenona i H7R i svega.

ma glavni razlog zbog čega sam o tome uopće počeo razmišljati bilo je da više ne moram kupovati ove osram nightbreaker svakih 2-2,5 mjeseca (i pljuniti 200 i par kn za par). ali eto... a inače su mi te žarulje najbolje po pitanju halogenih žarulja i svjetala (subjektivan dojam)
 

Ciki vts

New member
Ako ces stavljati hekson, onda napravi to kako spada. Kupi lece i to stavis unutra. Nikome nece smetati, a preporoditi ces se nakon prve voznje po noci ;)
 
Na vrh