Ugradnja xenonskih svjetala

Konrad

New member
ja sam imao prvo iz Molydona 6000K i kasnije iz Chipoteke isto 6000K...kad se upale 2-3 sekunde im treba da se zagriju i ostanu svijetlo plave boje...
 

Krky

Lakerski profesionalac
možda je sjeverna koreja? singapur? tajvan? :D

nego Krky, daj krkni koju fotku po noći da vidimo kako to izgleda tada
:D:D vjerojatno :D
budem opalil jedno par po mraku.
nego, desnoj žarulji malo duže treba da se ugrije nego lijevoj, negde 5sekundi i onda počne kao prekidat ili blicat jedno 5sekundi i onda proradi, kaj bi to bolo greška žarulja ili balast?
 

Konrad

New member
:D:D vjerojatno :D
budem opalil jedno par po mraku.
nego, desnoj žarulji malo duže treba da se ugrije nego lijevoj, negde 5sekundi i onda počne kao prekidat ili blicat jedno 5sekundi i onda proradi, kaj bi to bolo greška žarulja ili balast?
zarotiraj balaste da budes siguran
 

Konrad

New member
po meni su ti obje zarulje za kiflu ROFL

mogao sam ti ja dati broj od decka od kojeg sam ja uzeo za sicu xenon set...

samo kaj je decko iz Zagreb
 

Krky

Lakerski profesionalac
po meni su ti obje zarulje za kiflu ROFL

mogao sam ti ja dati broj od decka od kojeg sam ja uzeo za sicu xenon set...

samo kaj je decko iz Zagreb
Nema veze kaj je iz Zagreba, ja sam skoro svako malo u ZG,
jućer sam naručil hp-om za 150kn dvije h7r 5000k od tipa, cro-xenon u novom Zagrebu, tip ima neki dučan, veli da su kvalitetne, neka keramika i metalmo grlo, i daje mi garanciju
mi daš broj od tipa, možda mi bude trebalo..

Stigle žarulje, posle pofotkam kad padne kmica:D
 
Posljednje uređivanje:

Krky

Lakerski profesionalac
Ajde pa da vidimo konačno kako to izgleda :D

Nisam danas stigel stavit žarulje, sutra budem, i odmah idu i zimure, rekli snjega za vikend:D

Nego zla netrebalo, da pitam pa da budem siguran, kak na c3 stoji h7 žarulja u faru, sasvim sam zaboravil kad sam skidal halogene, a kod mene ležište žarulje koliko sam sa špiglom gledal nema utor za onaj cecek na žarulji, pa se bojim da ju krivo ne denem,
kak ide cecek gore, dole, levo ili desno?
 

brezC4

New member
Gore bi trebao gledati. Ali i ako krivo okreneš, brzo ćeš shvatiti da je kontra okrenuto jer će ti svjetliti svuda okolo samo ne na cestu, a i žarulja bi ti stajala ukoso u odnosu na onaj šeširić
 

Krky

Lakerski profesionalac
Onda sam dobro del prijašnje, jer kak god del kod mene žarulja ne stoji podkoso, izgleda da je to neko abrajcal, od tolkih izmjena žarulja:D:D
 

Krky

Lakerski profesionalac
Evo ovak je to izgledalo po mraku sa onima zelenkastima 4300k koje su imale plastićno grlo i od kojih je jedna prestala raditi:disgusted::disgusted: stim da su mi niže tukle nego halogenke koje su išle sigurno do one crvene crte:disgusted:



A ovo su h7r 5000k kaj su stigle ima neki dan, jućer ih montiro al se nisam sjetil pofotkat po mraku žurelo mi se je, pa sam ih sad u jutro, sa tima sam donekle zadovoljan što se tiće boje mada malo vuću na plavkasto, ALI! desna strana mi svijetli kad stanem pred zid 10cm niže od lijeve, vidi se i na sliki da lijevi far svijetli kao jače kad tuče više od desnog a siguran sam da mi je dobro sjela u ležište, bil je već mrak a i kišica je počela pa sam odustal od daljnjeg zahvata, tak da budem to danas prislagival, da spomenem da i te tuču nešto niže od halogenki koje sam imal prije, a farovi su sa motorićem podignuti na najviše kao i uvijek, ako još ručno podignem onda mi budu duga svjetla bila previsoko, kad još jednom provjerim dali su žarulje 100% u ležištu, po svemu sudeći budem moral malo podmetnuti žarulje, a neznam sa čime?
ima tko kakvu ideju kaj mi je činiti dalje?
Evo h7r 5000k

 

brezC4

New member
probaj zamjeniti žarulje. desnu staviti na lijevi far, a lijevu na desni. normalno je da desna strana bude malo viša od lijeve, pa mislim da je možda predodređeno koja se montira na koju stranu.
ako ti nije do samog fara (znači da je netko štelao visinu na šarafima fara).
 

Krky

Lakerski profesionalac
probaj zamjeniti žarulje. desnu staviti na lijevi far, a lijevu na desni. normalno je da desna strana bude malo viša od lijeve, pa mislim da je možda predodređeno koja se montira na koju stranu.
ako ti nije do samog fara (znači da je netko štelao visinu na šarafima fara).

Probal bum danas zarotirati žarulje pa posle i baliste, mada sam njih već rotiral, pa bumo vidli dali je stvar u faru, ali sumljam, kad su mi halogene žarulje bile jedna do druge ko blizanke:D
nebi smjelo biti slučaj da postoji lijeva i desna žarulja, :D onda bi i na ambalaži i pisalo..






EDIT:


Evo mene, prsti mi otpadoše od onih žičica kaj drže žarulju:eek::disgusted:

ovako, otkrio sam grešku.
kad stavljam žarulju u kučište fara, ona takoreći nemože sijest u ležište jer je predugačka i zapinje u šeširić u faru, toliko je sve skučeno i nemožeš vidjet sa golim okom,već špiglom, kad stavljaš žarulju uopšte ne skužiš da ju guraš u šeširič fara, mjerim halogelu žarulju, od ležišta do vrha ima 44mm, potom mjerim xenon h7r ona je od ležišta do vrha 48mm da je za 2mm kraća sve bi bilo SUPER OK-ej

pa kaj niko tu nema u starom c3 xenon ili ga je nekad ugrađival da bi mi rekel za ovaj problem???
zar ja moram biti pokusni kunić ili vam ga zec:D:D i tako se lišiti za jednu žarulju h7r 4300k koju sam, kad ju je ona žičica kaj drži žarulju našpanala i na vrhu žarulje pukla žičica ili ti ga elektroda jer je bila skroz nagurana na šeširić fara..
ovaj post treba okvirit i stavit na zid ko sliku, svima na pouku koji budu turili xenone u stari c3, tako da kupuju krače žarulje.. a ja sam ove koje sam naknadno moral kupit 5000k podmetnul 2mm da mi ne zapinju u šeširić, i stoje ravno, a ne podkoso, u ljevo ili u desno.. dog ne nabavim kraće:gaah::gaah::gaah:
 

Konrad

New member
to za visinu...

nema veze lijeva ili desna strana, na C3 ti motoric znaju podivljat pa nabije far skroz gore ili dole...

kad si vec stavio xenone odi na regloskop podesit snop a ne da budes druge ubijao po noci sa svijetlima
 
Na vrh