Sudari - procjena štete, iskustva, pomoć i NCAP testovi

ZlatkoC4

Well-known member
dakle niti je čista mat crna niti je lakirana
postoje i mat lakovi i dosta se koristilo na ovakim felnama.

Znaci upravo dolazim pred auto i imam sta vidit, pola straznjeg kraja odvaljeno,
Baš mi žao :(
htio sam zvat policiju jer je 150metara dalje kamera ona koja snima bandićeva za parking, ali je tata reko da odemo do osiguranja jer auto ima kasko..
Ne znam zašto bih koristio svoj kasko ako postoji kamera i policija brzo nađe tko je bio.
 

Franzg

New member
Ne znam zašto bih koristio svoj kasko ako postoji kamera i policija brzo nađe tko je bio.
ja bi isto s policijom rješavo...ali on je uvijek imo loša iskustva s tim i smatra da je previše muke s tim... doduše kamera je na križanju sa HNK a ja sam bio malo jošdole, al možda bi i uhvatila kamera nešto, ako ništa znam marku pa kad se na snimci vidi da izlazi nakon što je udario sigurno je krenuo prema naprijed i tamo bi se moglo onda i tablice pročitat :hm:
 

deda

New member
Ako aktiviraš kasko,gubiš dio bonusa koji imaš na njega,zašto nebi tražio krivca,ako ga nađeš pa da mu barem je......... mamicu,a ako ga ne nađeš možeš tražiti oštetu od nepoznatog počinitelja,samo si trebao zvati murju,ovak više niš od toga.
Inače murja ako ih zoveš svom silom ne žele raditi zapisnik i izmotavaju se,ali ako si uporan na kraju to naprave,jer moraju bez obzira kaj oni vele.
 

Franzg

New member
@deda da to sam ja htio al jbg tatina je zadnja
baš mi je žao jer bi htio vidjet tom debilu facu kad mu se pokuca na vrata je*** li mu sve

inače ovak izgleda auto, a ovo dole ispod branika je "kapica" kotača koju je ostavio nakon što je lupio i pobjegao, i kao što sam i mislio, pripada trafficu (evo slike dole, ovo u sredini crna plastika sa renault znakom mu je ispala, dakle samo bi traffic moro nac na kamerama da ulazi i izlazi )


 

Franz

Well-known member
Imao sam situaciju danas. U trenu dok je puhao onaj olujni vjetar u ZG, parkirao sam i otvorio vrata. Vjetar mi je svom silom puknuo vrata u susjedni auto. Napravilo je udubljenje. Tipično gradsko. Nisam htio biti ****a, pa sam krenuo pisati cedulju sa svojim podacima. U tom trenu eto vlasnika. Lik niti čuti oko procjene. Ništa razmjena kontakta, baš nenormalno se ponašao. On će zvati policiju. Prvo su ga preusmjerili na prometnu, pa ga nakon pola sata zvali iz prometne da nemaju patrola :) i tek nakon dva sata je stigla temeljna. Kaos. Dva sata života bačena. Kad su stigli policajci počeli kolutati očima. Da kaj je zbog toga zvao. Kaj nemate kasko, kaj se nemrete dogovorit? Lik se malo smirio. Oni budu napravili zapisnik. Nisu niš fotografirali.Ne znam dal da me to brine. Ja sam fotkao to oštećenje.


Uglavnom, imam zaštitu bonusa do 715 kuna. Sad me zanima, ako je to do tog iznosa, dal da idem preko police? Drugo, lik je rekao da ga svako malo neko trkne, pa imam neku fobiju da će lik sad pol auta izravnati (jer ima oštećenja sa svih strana), pa mi doći s nekom cifrom od soma-dva kuna za sve. Fol "treba cijela vrata farbati".

Ja sam poslao svom limaru, on kaže, to je 200-300 kuna, izvuče i ispolira. Ak ne pristane na mog majstora nego inzistira na nekom svom servisu, onda mi je najbolja opcija ić na procjenu u moje osiguranje? Ili ne? Kako to izgleda? Je li to realna procjena ili će se razbacivati da me uvale u malus? Treće, dal mene sad automatski bilo koji iznos malusa preko zaštite bonusa vraća na početak ili ime neka shema umanjenja. Nisam u 17 godina nikog razbio, pa nemam srećom iskustva.

Vaša mišljenja, savjeti?
Post je automatski spojen:

Nitko ništa? :(
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Što je policija rekla?
Ja bih mu dao 200 kuna u kešu i poslao ga u ****u materinu, kad je već odlučio biti idiot. Osim ako radi zapisnika moraš nešto ispoštovati.
 

Franz

Well-known member
Što je policija rekla?
Policajac je reko da će oni sastavti zapisnik. Ako se nas dvojica ne dogovorimo da će onda meni ići kaznena prijava za oštećenje tuđe stvari. :)

Ja bih mu dao 200 kuna u kešu i poslao ga u ****u materinu, kad je već odlučio biti idiot. Osim ako radi zapisnika moraš nešto ispoštovati.
Oba policajca su ga pitala ima li kasko i da zašto takvu ogrebotinicu ne riješi preko kaska, a lik odgovara "da ne želi trošiti kasko". Ne gibam ja od odogvornosti, ali mi se nakon te izjave i općenito iznistiranja na zvanju policije lik čini kao neki teži seronja koji ima namjere sad u dealu s neki m majstrom prelakirati pol auta.

Volio bih znati kako mi je najbolje odigrati ovu priču, ako krene s pričom o 150-200-300€ štete. Neću javno stavljat slike dok ne riješim. Mogu ti u PP poslati.
 

Cutac

Prèkaroš
Ma nemas mi sto slati kad ja o tome pojma nemam. Reci mu da mozete ispuniti europsko, a ako nece, ne znam sta da ti kazem.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Kad su bolesnici u pitanju, nebi im dao niti sto kuna za riješiti štetu... rađe ću premiju druge godine platiti parsto kuna više.
Lijepo nek vam u tvom osiguranju daju termin za procjenu i amen. Tražiti će da se oboje istovremeno pojavite, (makar to nije 100% nužno, ali ne vole drugačije).
Ipak ih plaćaš za neki kuki... iskoristi to.

Krivac si i to ne poričeš, pa ti zapisnik ne igra pretjeranu ulogu (al je ipak bitan, da drugi ne krene pretjerivat)... al čim vidite da druga strana nije mentalno stabilna, policiju obavezno zvati, a sa drugom osobom prekinuti svaku komunikaciju u tom trenutku.

Da se vratim na cijenu osiguranja... zovi kompare ili nekog posrednika, potrudit će se oni da ti zadrže premiju na istoj razini (ako trenutno osig bude gnjavilo sa malusima)
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Uglavnom, imam zaštitu bonusa do 715 kuna. Sad me zanima, ako je to do tog iznosa, dal da idem preko police? Drugo, lik je rekao da ga svako malo neko trkne, pa imam neku fobiju da će lik sad pol auta izravnati (jer ima oštećenja sa svih strana), pa mi doći s nekom cifrom od soma-dva kuna za sve. Fol "treba cijela vrata farbati".
Krivo si razumio, jer je to tako nespretno napisano. Ne znam u kojem si osiguranju, ali (premija) zaštita bonusa ti se odnosi na jednu štetu u godini trajanja police bez obzira na iznos štete. Od jedne lipe, pa do max. iznosa koji ti tamo piše na polici. Ovih "do 715 kuna" se odnosi da bi bez zaštite bonusa iduća polica bila skuplja za 715 kuna kod obnove police nakon prijavljene štete...
Ja bih, kao najpovoljniju opciju, išao u osigurnaje na procjenu. Zato ga i plaćaš. Po mojem iskustvu te "male štete" mogu doista završiti lakiranjem cijelih vrata u iznosu preko 1000 kuna. Na starom C5 sam imao sličan popravak, pa znam. Crtica, malo udubljenje, ništa, ništa, pa 1500 lakiranje komplentih vrata. To ti je bila procjena 3-4 limara, čisto da ne misliš kako je jedan htio nabrzinu dignuti lovu. Opet, do isteka polica imaš još očito puno, pa je i rizik da se, ne-daj-bože, još nešto dogodi velik. Ti procijeni. Ja bih išao preko osiguranja.
 

Franz

Well-known member
Krivo si razumio, jer je to tako nespretno napisano. Ne znam u kojem si osiguranju, ali (premija) zaštita bonusa ti se odnosi na jednu štetu u godini trajanja police bez obzira na iznos štete. Od jedne lipe, pa do max. iznosa koji ti tamo piše na polici. Ovih "do 715 kuna" se odnosi da bi bez zaštite bonusa iduća polica bila skuplja za 715 kuna kod obnove police nakon prijavljene štete...
Ja bih, kao najpovoljniju opciju, išao u osigurnaje na procjenu. Zato ga i plaćaš. Po mojem iskustvu te "male štete" mogu doista završiti lakiranjem cijelih vrata u iznosu preko 1000 kuna. Na starom C5 sam imao sličan popravak, pa znam. Crtica, malo udubljenje, ništa, ništa, pa 1500 lakiranje komplentih vrata. To ti je bila procjena 3-4 limara, čisto da ne misliš kako je jedan htio nabrzinu dignuti lovu. Opet, do isteka polica imaš još očito puno, pa je i rizik da se, ne-daj-bože, još nešto dogodi velik. Ti procijeni. Ja bih išao preko osiguranja.
Hvala na odgovoru! U pravu si. Danas su mi to isto rekli na procjeni u osigurnaju. Kakav igrokaz. Moralo smo se jednako parkirati, rekonstrurirati, pa s ezajednički fotografirati kraj automobila... :) Osim gubitka još par sati i odlaženja s posla, nisam na dodatnom novčanom gubitku. Sad može vrata lakriati i za dva milijuna, što se mene tiče. :)
 

Phantom

Drajver
juce imo sudar ☹, sto je najzalije moro priznati krivdu mada u sustini nisam kriv. U gradu imamo dvije benziske na lijevoj i desnoj strani. Vozac ispred mene krene na lijevu traku i usred toga se predomisli da bi isao ipak na desnu, ja odzada naglo volan u desno i u trotuar mada opet ga udarim u zadnji lijevi tocak. Kazem mu da nije imao ni zmigavca niti se pravilno prestrojio nista. Zovnem policiju i tip sa zenskom tvrdi da sam ja njega pretico, halo po cemu trotuaru i da njegov bmw x5 je udaren odzada. Nista kazem neka pogledaju kamere na benziskoj pa neka se uvjere,kazu da nije uhvacen kadar. Poslije 2 sata napora mi dodje policajac i kaze da iako mi vjeruje opet cu ja biti kriv ako krenu postupak, jer nisam drzao 2 m, hej 2metra a cesta bila puna auta. Tako da lokalni rom je dobio izjavu da sam kriv a ja pisi kuci propalo. Ljut sam ko pas 🤬, jos mi je branij lijevi prilicno unisten, a guma desna skroz moro sam stavit danas zimski komplet
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Ne stavljam link ni citat da bih prosipao pamet nakon nastale užasne tragedije niti općenito posebno pratim crnu kroniku. Uglavnom, ljudi su, prema dostupnim informacijama stradali od vatre, a ne od samog udara. Došlo je, prema svemu sudeći, do izljevanja i zapaljenja benzina nakon sudara.

"Uslijed sudara došlo je do zapaljenja Fiata i u njemu su smrtno stradale dvije osobe, dok su u Volkswagenu tri osobe ozlijeđene. "

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/presica-o-prometnoj-na-krku-dvoje-stradalih-dva-se-mladica-bore-za-zivote-20201122
Ono što me generalno zanima je što nam nosi budućnost elektirčnih automobila. Cijeli auto je skoro baterija, a znamo kako to gori. Hoće li biti više stradalih u požaru nakon nesreće nego od same nesreće? Hoće li i svaki sudar automatski značiti i višednevni požar na mjestu nesreće? Čitao sam kako su negdje u Nizozemskoj vatrogasci, nakon višesatnog neuspješnog gašenja baterija na el. autu odustali, doveli ogorman kontjener pun vode i ubacili auto u njega.

bmw-i8-fire-in-netherlands.jpg

https://www.motor1.com/news/315476/bmw-i8-fire-reponse-netherlands/
 
Na vrh