Sudari - procjena štete, iskustva, pomoć i NCAP testovi

100jic

New member
evo jucer se neki pajdo zabio u moj c2, kao za inat tata ga bas vozio. udubio i probio cijeli branik, desni blatobran, donja vrata gepeka se ne daju otvorit i zatvorit; vidi se da su usla unutra i da su udubljena, sipka iza branika isto spigana i istrcala iz branika. vidi se da je auspuh udaren, branik necu skidat zbog procjene, mozda je jos nesto popigano iznutra pa cu trazit da ga oni skinu kad ce slikat...i da, ostala utisnuta registracija od lika :) ...krenuli na procjenu ali nismo stigli, osiguranje radi do 6 tak da me to danas ceka...
pa jedna zamolba ako znate tko ima koji kakav dio za c2 ili majstora...slobodno...
danas prije procjene namjeravam ici do citroenovog servisa nek naprave predracun pa da znam koliko i sta bi me sve to izaslo...
 

1587 VTS

New member
Re: sudar pomoc

U jbmti bas steta :twisted: Vjerojatno je on kriv ako te nabio odozada. To ce ti oni u osiguranju na procjeni sve izbacit, nece ti to u citroenu procjenjivat, al mozes pitat za cijenu vidljivih dijelova cisto zbog orjentacije ako ce ti ista znacit. Moze tu bit jos masu dijelova unistenih koji se ne vide dok ne skines branik, oplate, plastike.. Rijesit ce osiguranje, ne brigaj. E da si blize, imam majstora profesionalca koji od nemoguceg napravi moguce. Sretno!
 

100jic

New member
Re: sudar pomoc

ma taj pajdo sto se zaletio je kriv...bok sa 50-60 se zaletio...mislio sam otic u citroen tek toliko da vidim sta sve i kako..al mi se cini da cu nakon procjene. trazit cu da skinu branik i da slikaju a kasnije u citroenu neka ga dignu i skinu isto branik i sve...
nasao covjeka, uceni lakirer, kolegi radio na audiu v8, a8, a3 i venti vr6 plastiku, svi ga hvale i nije skup a i u kvartu je..-sve je sredeno i osigurano...jos samo da ta lova sjedne da se ode popravljat i to je to...mozda sta i ostane, a rekli su neki da bude...
jbg, moglo je i bez toga

a jooooj susjed :S bad luck :(
Ja ne znam nikog tko ima nešto dijelova za C2, raspitat ću se :)
a ti susjeda pazi da ti branik ne bi dobio noge ovih dana... :whistling:
 

1587 VTS

New member
Re: sudar pomoc

ma taj pajdo sto se zaletio je kriv...bok sa 50-60 se zaletio...mislio sam otic u citroen tek toliko da vidim sta sve i kako..al mi se cini da cu nakon procjene. trazit cu da skinu branik i da slikaju a kasnije u citroenu neka ga dignu i skinu isto branik i sve...
Znaju ljudi svoj posao, nisi im prvi, to ce ti na procjeni stete sve napravit. Po meni ti je najcisci posao odvest da se napravi po racunu s original dijelovima. Ako zelis jos zaradit na toj steti :shock:, automatski moras uzet nagodbu (umanjeno za 30%) i rad u fusu, a koliko ti se to isplati, pa nije to stari golf 3 vr10 xsy GTI TDI :thinking:
 

Tonka0559

Member
Re: sudar pomoc

Koja je to sad shema? Nesto novo, il ja nisam upucen jer na srecu nikad nisam imao razloga saznat? :D
Mislim da ide podjeljena odgovornost. Imala sam slučaj da mi je tip stao usred praznog rotora!!!dok sam ja okrenula glavu lijevo da vidim jel ide tko on je stisnuo kočnicu, jer mu je cura neš živčano govorila. i ja u njega. Srećom zakočila na vrijeme, pa sam ga samo dotaknula. I sad bi ja trebala bit kriva? moš mislit.

a ti susjeda pazi da ti branik ne bi dobio noge ovih dana... :whistling:
Pazi da ti bez glave ne ostaneš :grin::grin::grin::grin:

Znaju ljudi svoj posao, nisi im prvi, to ce ti na procjeni stete sve napravit. Po meni ti je najcisci posao odvest da se napravi po racunu s original dijelovima. Ako zelis jos zaradit na toj steti :shock:, automatski moras uzet nagodbu (umanjeno za 30%) i rad u fusu, a koliko ti se to isplati, pa nije to stari golf 3 vr10 xsy GTI TDI :thinking:
Nisu baš na procjeni štete sveznalice. Ja sam se dva puta vraćala na procjenu, jer idiot nije poslikao plastiku unutar blatobrana, nije poslikao gepek iznutra, neka plastika se spigala. (a ne bi da sam mu rekla da poslika,samo me mrko pogledao kao: koji k ti znaš :D ).




Mislim da sad recimo HOK osiguranje ima svoj servis, lakirnicu, itd, nema više da ti možeš odvest auto bilo gdje pa smuljat neku lovu.
Dalje...ako ćeš davati auto u ovlašteni, svakako si obilježi dijelove koje će mijenjati (nekom bojom negdje črčni branik, vrata,prag..itd..). Dogodi se da ti idu popravljat te oštećene dijelove, a kažu da su stavili nove ;)
 

1587 VTS

New member
Re: sudar pomoc

a ti susjeda pazi da ti branik ne bi dobio noge ovih dana... :whistling:
Pazi da ti bez glave ne ostaneš :grin::grin::grin::grin:
Ahahahaha ROFL

:Mislim da sad recimo HOK osiguranje ima svoj servis, lakirnicu, itd, nema više da ti možeš odvest auto bilo gdje pa smuljat neku lovu.
Dalje...ako ćeš davati auto u ovlašteni, svakako si obilježi dijelove koje će mijenjati (nekom bojom negdje črčni branik, vrata,prag..itd..). Dogodi se da ti idu popravljat te oštećene dijelove, a kažu da su stavili nove ;)
Mislis da su u ovlastenom kriminalci, a u osiguranju nisu? :hm: Ti mogu bit jos samo gori jer su u kompi s procjeniteljima. Eto bas zato bi ja prihvatio popravak po racunu, otisao kod svog mehanicara koji bi narucio original dijelove, odradio posao i racun ispostavio doticnom osiguranju. Ako oces "smuljat lovu" moras prihvatit nagodbu koja ti je obicno ova cijena "po racunu" umanjena za 30% i onda dignes lovu sa ziro-racuna i radis s njom sta zelis. U fusu mozes od toga popravit auto da ti ostane neka sica, al koliko se to isplati radit na pristojnom autu.
 

Sale

cfh
Uredništvo foruma
Re: sudar pomoc

Mislim da ide podjeljena odgovornost. Imala sam slučaj da mi je tip stao usred praznog rotora!!!dok sam ja okrenula glavu lijevo da vidim jel ide tko on je stisnuo kočnicu, jer mu je cura neš živčano govorila. i ja u njega. Srećom zakočila na vrijeme, pa sam ga samo dotaknula. I sad bi ja trebala bit kriva? moš mislit.
Sasvim netočno. To proizlazi iz odredbe ZSPC-a o nužnom održavanju razmaka između vozila u prometu.

Razmak uvijek mora biti prilagođen brzini kretanja, tj. dulji od zaustavnog puta kočenja, od brzine kretanja do nule.

Vozač ispred tebe može kočiti iz n razloga.
 

Tonka0559

Member
Re: sudar pomoc

Vrlo moguće da je to točno, kao što je dosad bilo. Moguće da je ovo na što ja mislim prijedlog zakona, jer se o tome razglabalo naveliko.
 

c5 dr

Member
Re: sudar pomoc

Mislis da su u ovlastenom kriminalci, a u osiguranju nisu? :hm: Ti mogu bit jos samo gori jer su u kompi s procjeniteljima. Eto bas zato bi ja prihvatio popravak po racunu, otisao kod svog mehanicara koji bi narucio original dijelove, odradio posao i racun ispostavio doticnom osiguranju. Ako oces "smuljat lovu" moras prihvatit nagodbu koja ti je obicno ova cijena "po racunu" umanjena za 30% i onda dignes lovu sa ziro-racuna i radis s njom sta zelis. U fusu mozes od toga popravit auto da ti ostane neka sica, al koliko se to isplati radit na pristojnom autu.
Slažem se sa tobom ,najbolje u ovlašteni i sve novo
 

100jic

New member
Re: sudar pomoc

sto se tice toga zakon, ovaj se samo sletio u citroena..bila kolona a stari je bio zadnji i taman su kretali a ovaj je bio u drugoj traci isto zadnji pa da pretekne dzipa ispred sebe i jos nekoliko auta nabio je gas, a kad je skuzio da se nema di ubacit nabio je po kocnici. stari ga je skuzio i skrenuo desno tak da ovaj moze proc izmedu njih ali bik je isto zamotao puni desni i pokupio ga...ma lako za novce i to, samo se nadam da ja necu nista svojih morat davat vec da ce to sve izac od njih...





evo tako to izgleda...bio na procjeni. rekao je okvirno 6-7 tisuca...
vidjet cemo sta ce biti, u utorak ce mi poslati mail koliko je sta...
 

deda

New member
Re: sudar pomoć

Vozi auto u ovlašteni servis,oni sve riješe i procjenu i popravak i ne trebaš se bojat da nešto neće stavit,a da će popravljati,jer im se to ne isplati,previše gube vremena.Jedino kaj mogu muljat je da na raćunu napišu da su nešto menjali,a nisu ili da se nešto radilo ,a nije,ali to tebe nije briga,ne plaćaš ti raćun ,nego osiguranje.Tebi je važno samo da se auto napravi kako treba i da te ne zavlaće s vremenom.
Ako odeš u neku drugu radionicu,koja nije ovlaštena,e tu je druga priča,tu se mulja i vlasnika i osiguranje.
 

1587 VTS

New member
Re: sudar pomoć

Gledam sad slike, dobro je, nije tako strasno, mislio sam da je puno gore. Ide to sve bez problema ;) Nagledao sam se ja puno gorih slucajeva kad svratim kod mog mestra, pa izađu iz radione ko da nikad nije taknut.
 
Na vrh