Sudari - procjena štete, iskustva, pomoć i NCAP testovi

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: Sudari - pomoć, iskustva, savjeti, NCAP

ma ima Citraća standardno u nesrećama, ko i svugdje... u zadnjih par mjeseci bilo je i na forumu 2-3 slučaja.
Mediji ne izvještavaju o svakoj nesreći, a niti se za svaku nesreću obavijesti policija ;) Tako da od malog broja nesreća koje policija objavi i prenese medijima, oni biraju one sa najvećom materijalnom ili ljudskom štetom. A tu je njemačko sveto trojstvo najzanimljivije (ili je netko poznat, ili bogat, ili nečiji sin koji se izdrkava na autu).

Statistiku sigurno ima mup, ali ju ne daju u javnost.

A osobnim zapažanjem bi recimo istaknuo Opelaše i ostatak njemačkih marki. Mazdu neznam dal sam ikad razbijenu vidio...Fiata je bilo ajde :grin:
Mogu samo pretpostavit da udio marki u nesrećama prati udio marki na tržištu. Šta bi značilo da se udaraju Citraći, redovito :D
 

ZlatkoC4

Well-known member
Re: Sudari - pomoć, iskustva, savjeti, NCAP

ma ima Citraća standardno u nesrećama, ko i svugdje..
Naravno da ima i Citroena u saobračajkama. Ali je zanimljivo da gotovo u svim medijima i tiskovinama ne vidim Citraće. U jednu ruku je to dobro i ljepo, ako ništa drugo zbog prividne sigurnosti.
Jako puno je švaba u nesrečama...

Ili se radi o tome da su Citronaši bolji vozaći:D
 

deda

New member
Re: Sudari - pomoć, iskustva, savjeti, NCAP

Švaba ima puno više nego ostalih i normalno da se češće lupaju,ima i Citrača,samo nisi zapazio.
 

Automatic

Well-known member
Re: Sudari - pomoć, iskustva, savjeti, NCAP

Po meni je to normalno jel i kad gledaš po oglasniku švaba je troduplo više u hrvatskoj nego francuza a to znači i da ih je mnogo više u prometu.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Re: Sudari - pomoć, iskustva, savjeti, NCAP

Švaba ima puno više nego ostalih i normalno da se češće lupaju,ima i Citrača,samo nisi zapazio.
To mi je jasno da švaba ima više, ali svejedno u onim težim ili zvućnim saobračajkama koje završe u tisku ili tv. Budu ćesto švabe ali evo recimo jućer ford taunus.
Bilo bih ljepo kad bih mup dao statistiku i po markama vozila.
 

deda

New member
Re: Sudari - pomoć, iskustva, savjeti, NCAP

Francuske aute ne voze nadobudni divljaci,uglavnom,dok njemačke aute voze likovi koji misle da su Boga za bradu prijeli i da im se svi moraju klanjat,a divljaju ko retarderi.Zna se ko ih i radi čega vozi i kupuje,a to je i jedan od glavnih razloga kaj te aute ne volim,da me nebi tko poistovjetio sa njima.Uglavnom vrijedi ona:"reci kaj voziš i odma ću znati tko si i kakav si".
 

ZlatkoC4

Well-known member
Re: Sudari - pomoć, iskustva, savjeti, NCAP

reci kaj voziš i odma ću znati tko si i kakav si".
baš tako deda tu ima jako puno istine. I sjeti se odmah one pregažene djece upravo od tih nadobudnih puhala sa bjesnim švabama. A dana jednoga nisu odgovarali za svoje postupanje.
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Re: Sudari - pomoć, iskustva, savjeti, NCAP

Gledam video, i ne verujem. Žena je preživela.
[ame]http://www.youtube.com/watch?v=6-0E2Nxtm6o[/ame]
 

AX-ja

èudo jedno
Re: Sudari - pomoć, iskustva, savjeti, NCAP

ma svakome se sr.... dogodi,al ona iz skroz lijeve,reze u krajnju desnu,nije ni cudo da se zabila.
hvala bogu da joj nije nista.
al s takvom voznjom nije ni cudo da je naj....
 

2mario2

Well-known member
Imao sam sudar i ispunili smo europsko izvješće. Èovjek je išao u rikverc i lupio me dosta jako, a i hauba mi se naknadno otvorila i skršila šajbu i malo udubila krov napred kod antene. Procjenitelj je sve to poslikao, ali me pitao dal imam ugovor i ja mamlaz sam mu ga dao. Na ugovoru piše kupoprodajna cijena od 2000kn što znamo svi zašto stavljamo manju. E sad me zanima ukoliko priznaju svu štetu (možda i totalku) da mi nebi isplatili po cijeni iz ugovora štetu jer to bi bilo katastrofa??? Jel zna netko iz iskustva jel to ima veze ili ne??? Jer kolko ja znam oni računaju cijene novih dijelova, a valjda i lakiranje po komadu onda isto i to bi bilo ok... Strah me da me ne odmrdaju i da neće htjet isplatit kolko bi morali zbog te cifre iz ugovora...
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Procjenitelj je sve to poslikao, ali me pitao dal imam ugovor i ja mamlaz sam mu ga dao
Baš te dignuo na foru. :whistling:
Gotovo poptuno je izgledno da prema katalogu auto vrijedi više. Osig. će isplatiti totalnu štetu prema osnovici koja je za njih povoljnija. U ovom slučaju to je vrlo vjerojatno kuporodajni.
 

2mario2

Well-known member
To bude problem, al idem i sudskim putem po svoje ako treba premda imam nikakve šanse... Jer zvao sam ja lika kad sam skužio da me odmrdao i rekao mu da nebi slučajno po ugovoru išli isplatit, pa mi je odgovorio da ne brinem i da neće... Al ako pokušaju onda idem ja svojim putem, pa šta bude... Jer zna se kolko koji dio košta i neće mi glumit mamlaze... A lako ako mogu tražim papire natrag i odem s njima u ovlašteni i nek popravljaju ako je to moguće...
 

Krky

Lakerski profesionalac
Obavezno traži da ti se auto popravlja kod majstota, a ne nikakva isplata na ruke..
Nađi si najboljeg majstora u gradu i dogovori termin, i dalje on sve rešava sa osiguranjem..
Tako i osiguranje obavjesti da si učinio..
I riješena stvar..
 

2mario2

Well-known member
Sad je kasno za majstora pošto su papiri predani procjenitelju i išla bude isplata na račun, al ako to nebude dosta onda ću tražit papire nek mi vrate i idem u ovlašteni servis ili majstoru nek složi i boli me briga...
 

AX-ja

èudo jedno
na svaku ponudu- nagodbu koju dobijes od njih ti imas pravo zalbe.
ne brini,cekaj da vidis koliko ce ponudit pa tek onda vidi kako reagirat.
ne vrijedi razbijat glavu.
 

2mario2

Well-known member
To znam za žalbu i svakako ću na to ić ukoliko mi ponude smiješnu cifru, a u krajnjem slučaju idem u ovlašteni servis i onda budu masnije platili popravak... Pa se nek onda čude... Nije da si razbijam glavu, al trebam auto svaki dan i moram ćim prije popravit jer imam sreče da me još nisu zaustavili i skinuli tablice... A nemam izbora jer supruga nema drugačije kako na posao...
 

AX-ja

èudo jedno
ma znam,samo sam htio reci da si se toliko "prepao" a cifra te mozda bude ugodno iznenadila (iako su ovi iz osiguranja teski s lovom kad treba isplatit)
zato pricekaj pa ces vidjeti,uvijek ima drugi nacin.

meni su (prije par godina) procjenili vrijednost motora vise nego porezna za porez,a valjda bi trebali imat isti katalog??
tako da je odsteta jako dobra bila za mene.

za ax-a,razbijen prednji kraj (ne mojom krivnjom) dobio sam 3milje kuna.

ima toga ne mogu se sad sjetit
 

2mario2

Well-known member
Frend od kojeg sam ja kupio auto je imao sudar s istim autom, al šteta bila velika (pukao kotač i prednji kraj slupan) i nudili su mu 7000kn, pa se žalio i dobio 15000kn... Isti auto i godište osim što je njegov 1.6 tako da ukoliko meni ponude oko 6-7 soma kuna neću se vjerovatno ni žalit nego prihvatit i da si složim prometalo ćim prije... Mislio sam i na tu cifru da ponude se žalit, al opet me strah da nebi drugu manju onda ponudili...

Šta mislite da ponude 7000kn dal da se ipak žalim ukoliko priznaju totalku ili prihvatit i složit (oko 3000kn su mi dijelovi u boji auta ak nađem ili oko 4500-5000kn slaganje i lakiranje)???
 
Na vrh