Stari auti u svakodnevici

skafetin

New member
Aj se ti lipo odjavi i sta da ti kažem više,,ja ode nikoga ne vriđam ka ni moji prijatelji, ako ja volim više vozit novo auto zbog sigurnosti,s tim da ne vriđam stare atue ,,svatko ima svoje mišljenje,a da ja nekoga vriđam zato sta ne misli ka i ja,,izvini nisan takvi

Da išlo je vama i onom frustriranom vuku
Lako je pricat coviku iza ledja,,i dok nije tu
 

ccccxm

New member
Aj se ti lipo odjavi i sta da ti kažem više,,ja ode nikoga ne vriđam ka ni moji prijatelji, ako ja volim više vozit novo auto zbog sigurnosti,s tim da ne vriđam stare atue ,,svatko ima svoje mišljenje,a da ja nekoga vriđam zato sta ne misli ka i ja,,izvini nisan takvi



Lako je pricat coviku iza ledja,,i dok nije tu
Ne spominjem tebe u postu a o pričanju iza leđa pogledaj temu neobavezni razgovori

Ne spominjem tebe u postu a o pričanju iza leđa pogledaj temu neobavezni razgovori
Kada san reka vama mislija san na mirdu ali ipak hvala
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Da išlo je vama i onom frustriranom vuku
Dragi moj gospodine..nepoznam vas a ni vi mene

Neznam šta vas je to toliko pogodilo u mojem postu :confused:
od ovih mojih par tisuća postova izdvojite bar jedan di sam nekoga uvrijedio..kao što kažete da nikom ne podilazite u svojem mišljenju,tako isto molim vas dopustite i da ja imam svoje..

To šta vi imate sa kolegom Bvukom ,to je vaša stvar..a moja malenkost se je iskreno veselila vašem povratku na forum i čitanju vaših postova..

Moje drugačije mišljenje nije razlog za ovakav napad..slažete li se ? naravno,pod uvjetom da je istina ono što ste napisali,a to je da uvažavate tuđe mišljenje ..
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
ma **** te led,čovik me napa bez razloga :doh:..a samo zato jer imam drugačije mišljenje od njega..nemoš virovat :shock:

Njemu je ka dozvoljeno srat kako su novi auti zakurac i jedino su "stari" dobri,a niko drugi nesmi pisnut kontra.. :wtf:

I pazi šta napiše: "ja i deda smo bili u priči"..:shock::shock:
šta je ovo njiova privatna tema pa se niko drugi nesmi uključit ??? a nedaj bože da taj neko ima drukčije mišljenje...a ne bato..odma opleti vrijeđat :shock:

Svašta..
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Ne shvaćam ljude poput vas i onog bijelog vuka
Što mene, molim te, imaš (ne)shvatiti? Vrlo sam jednostavan i nadasve pragmatičan čovjek. :)

ponekad imam osjećaj da ovdje postoje ljudi koji misle da je forum napravljen samo za njih i njihovo mišljenje.
????????

Forum je, ako griješim neka me moderatori isprave, napravljen za svačije mišljenje i sveopću komunikaciju u granicama pristojnosti i osobno NE VIDIM kako i gdje moj ili nečiji stav, koji je oprečan od tvojeg, tebe na bilo koji način može sputati u iznošenju vlastitog mišljenja.

Ne čini li ti se da si upravo ti taj koji ne dopušta alternativan pogled?
Ne čini li ti se da si upravo ti taj koji pokušava ostatak navući u konflikt?

Evo, npr. mene nazivaš "frustriranim". A, radi čega? Èemu spuštanje na taj nivo komunikacije? Jesam li te možda osobno uvrijedio, jer se "ne palim" na oldtimere? :) Da li te osobno vrijeđa činjenica da je za mene žaba i spaček u šrem smsilu "krama"? Ako je odgovor potvrdan, duboko razmisli o tome. :D

Tako bih lako i tebe, s puno više objektivnih argumenata, mogao nazvati frustriranim zbog tvrdnje da su novi automobili smeće. Ali ne želim. Jer koliko god tvoje mišljenje bilo uvrnuto, poštujem ga u smislu da neću posezati za lupanjem po nogama s uvredama. ;)

Na kraju krajeva, ako nisi posve siguran da možeš s nama ostalima normalno i pristojno komunicirati, možda bi doista trebao poslušati sugestiju kolege Škafetina, pa se odjaviti s foruma?
 

Damaj

Active member
Ne shvaćam ljude poput vas i onog bijelog vuka ponekad imam osjećaj da ovdje
postoje ljudi koji misle da je forum napravljen samo za njih i njihovo mišljenje
Ako vas živcira moje mišljenje netrebate pričati sa mnom na kraju krajeva ja i deda smo bili u prići.
Krasno, forum se sveo na dvojicu, ne daj bože da im se tko uplete u razgovor, a ja mislio ovo je FORUM!?
 

deda

New member
Krasno, forum se sveo na dvojicu, ne daj bože da im se tko uplete u razgovor, a ja mislio ovo je FORUM!?
Kak sad to misliš na nas dvojicu,pa ja sam pisao svima,svoje komentare.Ja nisam rekao da ne valjaju novi auti (imam dva nova) nego samo mane i prednosti jednih i drugih.Tu nikako ne mislim nametat svoj stav nikome,svako sam zna kada u kojem životnom razdoblju ima želje,potrebe i mogućnosti i prema tome se treba vodit,a ne što netko drugi misli.
Zar u tome ima nešto loše?
Meni trenutno uopće skoro da ni ne treba nijedan auto a imam ih pet.Auto mi služi samo kao gušt pa prema tome i biram što ću iz gušta vozit.Drugo je bilo kada mi je trebao svakodnevno auto i to od rane zore do bog te pitaj kada u noći i gdje sve nisam morao vozit,nekada i po 1000km dnevno, e sada za tako nešto koji auto odabrati,pa stari nikako pa da je potpuno saćuvan ko novi,jer u današnjim uvjetima bi me takva tehnička zaostala krntija izmućila do bola i onda to nikako ne može zadovoljavati,prema tome svako prema svojim potrebama i mogućnostima bira ono u što će sjest.
 

deda

New member
Glavno da je Citrač,pa bio prastari Dixie ili novi C4.Zapravo meni se sviđaju rjetki i otkaćeni auti,ne narodni ,nego oni koji su su neuobićajeni,bilo koje marke,naravno uvjek naginjem Citroenu,makar sam imao i nekih drugih,koje nitko skoro nije imao u ljepoj našoj,he,he po tome sam bio poznat nekada i sad.Jedino današnji novi auti više nisu upadljivi bez obzira koji je,jedino još odstupa C6.
 

Lakii

Well-known member
WOW!

Super rasprava!
Bitno je da znamo onu "o ukusima se ne raspravlja"!
Hm, ali ovo je forum , tu je cilj rasprava, pa kad se vec raspravlja treba imati razumjevanja. Mislim da obije "strane". Cilj bi bio vise da se prica pozitivno o svojoj strani price, nego da se prica negativno o drugoj.

Neke ljude zanima funkcionalnost, neke osjecaj gusta i strasti (pa na stogod da se to odnosilo).

Ja znam samo jedno a to je da otkako se vozim u klimatiziranom autu koliko god da putujem ne umorim se kao nekad u onim starima bez klime gdje smo svi nosili ručnike oko vrata i stajali svako malo da se ohladimo. To je jedna od mnogobrojnih prednosti novih nad starim autima. A da i ne pričam o servu volana ili kočnice koje su imali samo top modeli (danas je to standardna oprema). To je pravi umor od natezanja volana i stiskanja kočnice. Naprosto ne vidim kojim argumentom netko može tvrditi da su stari auti bolji i udobniji.
Govorimo o starim autima opcenito ili o starim Citroenima?

Ako govorimo o starim Citroenima, hidraulicarima onda ova prica i ne stoji. Jedino im fali zvucna izolacija i, na slabijim modelima, klima.
Serijski su imali hidraulicki servo, hidraulicke kocnice, i udobnost za sanjati. Zato su i bili posebni, ne umara te voznja u njima.
Tu ja govorim samo o osjecaju voznje i boravka u kabini. Naravno da se ne mogu mjeriti sa novim autima po brzinama , sigurnosti, ekonomicnosti, pouzdanosti...


Možeš mu čistit kaj hoćeš,kada njemu ventilator koji je drito na remenici ne može na leru provuć dovoljno zraka za hlađenje...
Ma mislio sam na onog ZX-a! ;)
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Njemu je ka dozvoljeno srat kako su novi auti zakurac i jedino su "stari" dobri,a niko drugi nesmi pisnut kontra
Aj se ti lipo odjavi i sta da ti kažem više,,ja ode nikoga ne vriđam ka ni moji prijatelji, ako ja volim više vozit novo auto zbog sigurnosti,s tim da ne vriđam stare atue ,,svatko ima svoje mišljenje,a da ja nekoga vriđam zato sta ne misli ka i ja,,izvini nisan takvi
Na kraju krajeva, ako nisi posve siguran da možeš s nama ostalima normalno i pristojno komunicirati, možda bi doista trebao poslušati sugestiju kolege Škafetina, pa se odjaviti s foruma?
Najte se obazirati. S našim Dedom se da lepo popričati, al ovaj drugi frajer si je nekaj grdo zabrijal. Dojde na forum gde bar 95 posto ljudi nema olditimere, pa opali drevljem i kamenjem po "novim" autima i stane druge prozivati. LOL

Drugo je bilo kada mi je trebao svakodnevno auto i to od rane zore do bog te pitaj kada u noći i gdje sve nisam morao vozit,nekada i po 1000km dnevno, e sada za tako nešto koji auto odabrati,pa stari nikako pa da je potpuno saćuvan ko novi,jer u današnjim uvjetima bi me takva tehnička zaostala krntija izmućila do bola i onda to nikako ne može zadovoljavati,prema tome svako prema svojim potrebama i mogućnostima bira ono u što će sjest.
To ja velim. S Dedom se uvek može normalno popričati.
 

zujo

New member
:surprised: :confused: Pa što to moje oči vide? Ljudi, molim vas smirite strasti.

Zar ne vidite u što se ovaj forum pretvorio? Reći ću vam. U oazu, raj, mjesto sreće! Zašto?

Svaki put kad dođem doma s posla umoran od rada, krize, recesije, hdz-a, sdp-a, pdv-a i ostalih sranja lijepo sjednem pred komp i odem na citroen forum. Pa pročitam nešto o starim citroenima o kojima pojma nisam imao kakva čudesa skrivaju ispod lima, pa nađem nešto korisno što mogu primijenit na xsari u svakodnevnoj uporabi, pa vidim nove modele koje bih volio probat u budućnosti, pa red šala i pošalica i neobaveznog ćaskanja. Svaki novi član je dočekan dobrodošlicom bez sarkazma i poruga, za svaki problem na autu stižu besplatni i dobronamjerni savjeti,... Antistres terapija. A ako pogledate, vidit ćete da u svakom trenutku ima hrpa ljudi čita taj isti forum.

I sam sam se opekao na ovom forumu i nenamjerno uvrijedio jednog uvaženog člana jer sam ispustio iz vida da se međusobno ne poznajemo, da ne znamo kako netko "diše" i da je teško slovima izraziti sarkazam i šalu i ostale emocije pa lakše dolazi do ovakvih sranja, no potrebno je samo malo tolerancije i razumijevanja za tuđe stavove. Stoga pozivam na pružanje ruke mira i da nastavimo s pozitivnom atmosferom.

MAKE LOVE, NOT WAR
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
I sam sam se opekao na ovom forumu i nenamjerno uvrijedio jednog uvaženog člana
ako se dobro sjećam :hmmm:,a sjećam,taj uvaženi :wtf: član je bila ista ova osoba koja je napala i mene ( isto je bila u pitanju jedna sasvim bezazlena opaska ;))...jer sam je ja tobože napao mučki i usudio se imat drugačije mišljenje i priupitat jedno sasvim bezazleno pitanje,na koje se dotični narogušio i uvrijedio ko malo usrano dijete :D..i još k tome optužit mene i kolegu BVuka da zbog osoba poput nas dvojice na ovaj forum neće doć "pravi" citroenisti ( samo se pitam kakvi su to "pravi" citroenisti i po ćemu ja to nisam ?? da nisam možda papirnati :confused:) i da će ga, i ovih malo šta ih ima, napustit :wtf:

Da se razumijemo,obožavam oldije i skidam kapu svima koji imaju volje;znanja,ljubavi i novaca se posvetiti tome,al tvrdit da su današnji auti sranje je u najmanju ruku neozbiljno i djetinjasto...:angel:
 

Dalibor

Dado Tornado
ono što mi najviše smeta kod nekih starijih automobila je nedostatak brzina ventilatora za kabinu, ili premalo otvora otvora.
klima nije neophodna, iako ima situacija kada dobro dođe, recimo krkljanac i kretanje mic po mic po najjačem suncu.
netko je reko, deda mislim, kak žaba nije za svaki dan...
je da treba imati financije za održavati taj auto (pa i za kupiti ga) ali kod svakodnevice stvar je u uvijetima korištenja.
pa tako ako netko živi u centru velikog grada i vozika se po tom gradu žaba možda i nije najbolji auto za svaki dan, ali to nije i milijon drugih automobila bilo zbog veličine, krivog motora za te uvijete i sl.
imaš danas hibride, koji su potpuno krivi odabir za otvorenu cestu, ali dušu daju za grad.
a hibridna vozila su valjda vrh današnje tehnike, no eto opet imaju ograničenja kao neki stari ili neadekvatan auto za uvjete korištenja.
 

deda

New member
Kad već raspravljamo,naravno o starim i novim Citračima,Žabac, XM,CX,GS uopće nije ni bio auto namjenjen za gradsku vožnju i onda, za to su bili Spakovi ,Dy i Ami.To je kao da danas voziš C6 po gradu,pa to je grehota.Drugo je što netko ne želi odreć se takve udobnosti i nije ga briga za isplativost takve vožnje.Dok sam jedno vrijeme vozio C6 po gradu je na leru gutao 12l,bez problema i to je bio dizel 2,7 da se razumijemo.Sada uspredimo žabu benzinca sa 2,3 i 136ks kolko bi taj pio u danAšnjim uvjetima,kako god ali to je razbacivanje love bez obzira kolko je imaš.
 
Na vrh