Stari auti u svakodnevici

Damaj

Active member
Nakon što smo stigli mi smo u 18 se osjećali kao da nismo ni putovali a da ne spominjem kako sam ga gazio, frendu se skoro zakuva fiat pokušuvajući me pratiti.Ovi u fiatu su bili izmoreni a ka ono je prema mom bija novi auto.Treba ipak priznati oni su imali klimu a mi ne bilo je lito potrošili su upola manje goriva.....
Ja znam samo jedno a to je da otkako se vozim u klimatiziranom autu koliko god da putujem ne umorim se kao nekad u onim starima bez klime gdje smo svi nosili ručnike oko vrata i stajali svako malo da se ohladimo. To je jedna od mnogobrojnih prednosti novih nad starim autima. A da i ne pričam o servu volana ili kočnice koje su imali samo top modeli (danas je to standardna oprema). To je pravi umor od natezanja volana i stiskanja kočnice. Naprosto ne vidim kojim argumentom netko može tvrditi da su stari auti bolji i udobniji. Opet ponavljam ti stari auti imaju mjesta u srcima nostalgičara svoje mladosti i zaljubljenika u antikvitete, ali suvremenom čovjeku to nije dovoljno da bi tvrdio "stari" su bolji od novih. I meni je sada fora prođirati Reno 4 iz `68., ali da je bolji od C4 II - ludost.
 

hacti

made in france
Re: Pocinčana karoserija? Što, kako, zašto, gdje?

Ja sam je znao voziti ponekad na posao,ali to je živa muka.Prvo dok se zagrije da ti se ne magle stakla,treba vremena,altenator ne može podnesti stajanje u koloni,kada rade svjetla,ventilator grijanja,stalno si na kočnici itd. Grijanje je katastrofa.Drugo prenespretna je za manevriranje u gužvi,a troši u takvim uvjetima ko tenk.Po ljetu te ubije vrućina u njoj.Ako je voziš brže po autoputu,troši da ti pamet stane,prebućna je od šuma vjetra i motora.Auto fantastičan,ali nije za današnje uvjete u bilo kakvom režimu.Da takav auto voziš,moraš imati ono nešto i to se ne može uspoređivati.Nek svako proba,tek onda će shvatiti o ćemu je rječ.Lagano kliziti s njom po gradu,nedeljom ili navečer izaći u grad,to je nešto neopisivo,ali za svakodnevnu upotrebu je neupotrebljiva.
reci cu samo jedno: deda, razmisljanje na nivou!!!
 

Dalibor

Dado Tornado
eto damaj, što više voziš bez umora svoj citroen to će citroen više uštediti malenom potrošnjom pa češ prije moči kupiti onaj moderni golf koji ne gubi na vrijednosti
 

Damaj

Active member
eto damaj, što više voziš bez umora svoj citroen to će citroen više uštediti malenom potrošnjom pa češ prije moči kupiti onaj moderni golf koji ne gubi na vrijednosti
Bogu hvala imam ja dovoljno za nove aute, to jedino ovi dekintirani ne mogu do novog auta pa su im bolji stari. (ako je netko bez love ne kažem da je on sam kriv, to je splet životnih okolnosti)
Što se tiče Golfa dobar je to auto ali jedino pod uvjetom da košta do 95 000 kn (benz), ovako smatram da su i Astra i Golfovi debelo precjenjeni (130 000kn :disgusted:)
 

deda

New member
Nebi se složio da oni koji nemaju love zagovaraju stare aute,jer voziti stari i to još intezivno je izrazito skupo.Pri tome ne mislim na stare kante od 10-15-20 god,nego baš na oldije.
 

Damaj

Active member
Nebi se složio da oni koji nemaju love zagovaraju stare aute,jer voziti stari i to još intezivno je izrazito skupo.Pri tome ne mislim na stare kante od 10-15-20 god,nego baš na oldije.

Pa nisam ni ja mislio na oldtimere, nego dosta je sraćke o tome kako je neki auto iz `95 bolji nego neki novi današnji.
 

Dalibor

Dado Tornado
što se mene tiče zlatno doba auto industrije je završilo tamo negdje 95.-te

recimo siguran sam kako bi ccccxm radije vrijeme provodio u reno 25, nego u laguni :D


 

Damaj

Active member
što se mene tiče zlatno doba auto industrije je završilo tamo negdje 95.-te

recimo siguran sam kako bi ccccxm radije vrijeme provodio u reno 25, nego u laguni
Pa da, samo koliko bi te izašao auto sa toliko opreme u ono vrijeme, a što je danas već standardna oprema? U ono vrijeme sa prosjećnom plaćom od 150 DEM!
 

ccccxm

New member
Dalibore prokužili ste me.;)
Naravno da bih ovu unutrašnjost što ste prikazali i slične kao što su na mom xm.
To su unutrašnjosti pravih automobila.Ja sa mojim xm-om iz 1993 sa full opremom
tvrdim novi automobili su sranje za njega.Moj prijatelj koji ima novi A6 je sjeo u mog xm ja sam ga provozao,a on mi je rekao ovo je automobil nije mi samo rekao on već mnogi.Moj dobar prijatelj je kupio pug 406 hdi novi sa full opremom
I kad bi negdi išli uvijek smo išli sa njegovim a onda sam ja rekao ovaj put idemo do Splita ali sa mojom bijelom krstaricom,nakon toga uvijek smo išli sa xm-om i nitko nije ni pitao pa zapravo to je auto od 20 godina.Njegova žena je rekla nevjerovatno koliko je bolji od našeg ovaj starac.:cool:
 

hacti

made in france
što se mene tiče zlatno doba auto industrije je završilo tamo negdje 95.-te

recimo siguran sam kako bi ccccxm radije vrijeme provodio u reno 25, nego u laguni
moje misljenje da su auti bili auti do max 2000g a ovo poslje je hrpa elektronike koja kad pocne krepavat najjednostavnije je otici na benzu po 5 litri benzina i bic-ov upaljac i daljnji proces je svima dobro poznat....
 

gule

Active member
Ne treba biti snob...ovo danas je pretjerano...dobar primjer je Dacia jednostavan proizvod, koji se dobro prodaje, a lako se održava-jeftino...
 

ccccxm

New member
Točno tako jeftin automobil nov i bez hrpe usrane elektronike.
Pa kome će svi ti sustavi ako si idiot i po ledu voziš 200 neće te spasiti nikakav
sustav protiv proklizavanja ili slično.:thinking:
 

deda

New member
Današnji moderni automobili su se sveli na čistu konfekciju.Prodaje se ono što se svima sviđa,odnosno klasa i namjena za što netko ima love.Postalo je apsolutno svejedno koju marku auta kupiš,sve je univerzalno,približno iste kvalitete,samo o lovi ovisi i kolko si spreman platiti različite opcije,a koja je marka ionak nema veze,jer proizvođaći automobila ne proizvode automobile,nego ih sklapaju od dijelova koje proizvode specijalizirane tvornice dijelova i sklopva.Oni samo naruće dizajn,opcije i kvalitetu.Zar netko baš razmišlja koje marke kupuje mobitel, tv,veš mašine,frižidere i sve ostalo,naravno da ti je svejedno ionako neznaš što se krije iza deklarirane marke,prema tome i auto upravo to postaje iz dana u dan sve više.
Jedino što ostaje,a to je imati i voziti neki oldi ili ako imaš još više love naručiti u nekim specijaliziranim radionama ili tvornicama auto po naruđbi,sve drugo je sasvim svejedno.Kao i kupiti čuku za 50kn na placu ili za 50 000 neku marku po naruđbi.
 

ccccxm

New member
Je deda u pravu si automobili današnjice su danas postali toliko jadni da je to katastrofa.Dobro sad izuzevši jedanc6 uglavnom ništa nema dušu.Ta isforsirana
plastika i slićnost nemaju veze ni s čim.Evo ja gledam na primjer mog xm,nije on oldi ali davno je bija nov.Ipak karakterno toliko odskaće od tih novih auta da kada ga negdi parkiraš ljudi jednostavno zinu.Jer je postalo normalno da auto današnjice zapravo nema ništa po čemu bi bio prepoznatljiv.S druge strane dobro si reka svak proizvodi te dijelove i nije ni čudo da je to sve u k .Mislim da danas se uopće nemožeš oslonoti na novi auto po pitanju elektronike.Uvijek se sjećam mog dobrog starog renaulta 18 za njega sam jednostavno moga reći ovaj neće stati....:)
 

deda

New member
A i kad kojim slućajem stane,klepneg dva tri puta po haubi i piči dalje,a ove nove samo na šlep službu,zapravo mora se priznat to je elegantnije,nazoveš na ipod hak i ruke u đep i čekaš.
 

ccccxm

New member
A i kad kojim slućajem stane,klepneg dva tri puta po haubi i piči dalje,a ove nove samo na šlep službu,zapravo mora se priznat to je elegantnije,nazoveš na ipod hak i ruke u đep i čekaš.
Od same pomisli da stojim negdi na pola puta do Zagreba u nekoj vukojebini i čekam da dođe šlepa :mad:Francuzi me nikada ama baš nikada nisu ostavili na cesti ipak bili su to automobili stare škole,slušajući svoje prijatelje koji voze te nove mislim da je to postalo "normalno"nekvalitetno društvo auti ovo ono znam da će doći dan kada ću xm morati jednostavno umiroviti isto kao i R18.
I da će ostati samo uspomene.....:cry:
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Nemogu izdržat..****t ga :whistling::D

mene zanima samo jel i o ostaloj "modernoj" tehnologiji imate isto mišljenje,il i tu vrijedi to vaše pravilo : samo stara "škola" je dobra :confused:
 

skafetin

New member
Ma volim svaki napredak tehnologije, i volim da mi auto ima hrpu opreme ma kakve gluposti,,, jeste gledali stara testiranja auta,,boze sacuvaj da nije moderne tehnologije bili bi mrtvih trostruko vise,,svaka čast starim autima ali ja osobno na plus pedeset liti nebi isa bez klime na dalek put:cool:
 

ccccxm

New member
Ne shvaćam ljude poput vas i onog bijelog vuka ponekad imam osjećaj da ovdje
postoje ljudi koji misle da je forum napravljen samo za njih i njihovo mišljenje.
Što vi uopće trebate izdržavati ovdje smo da promićemo kolegijalnost i druženje,a ne da netko treba nekog izdržavati pa to je strava.Ako vas živcira moje mišljenje netrebate pričati sa mnom na kraju krajeva ja i deda smo bili u prići.Ja poštujem svakog na ovom forumu ali u svom mišljenju ne podilazim nikom.
Onaj vuk mi je stavija sliku oronulog spačeka da mi da do znanja svoje mišljenje o meni a ja tog čovijeka nikada u životu nisam povrijedio a on mi to napravi pred cijelim forumom,a čini mi se da i vi posjedujete istu naviku nažalost.Sada potpuno razumijem mnoge citroeniste i moje dobre prijatelje citroeniste koji su me odgovarali od prijavljivanja na forum.Pozdravljam dedu zmixa vts dalibora i sve ostale dobre ljude na ovom forumu ja ću se sada odjaviti tako da gospoda kao što ste vi i b vuk možete u miru raspravljati.I samo da znate nostalgičan sam samo prema starim citroenima a o novoj tehnologiji znam više nego što možete zamisliti.Ljudi poput vas i onog vuka su zahvalni što mnogi istinski citroenisti nikada neće doći na ovaj forum i nažalost što će neki otići.Citroen je marka koja od svog poćetka stvara prijateljstva vi i vuk nažalost to nikada nećete shvatiti.
 
Na vrh