Rad s dijagnostikom (Lexia, Diagbox...)

Ruske

Active member
imam jedno pitanje...akumulator se ispraznio najvj radi losih ledica, auto je stajao skoro 2mj, danas sam napunio akumulator, vratit cu ga u auto, da li moram na dgn ili ce biti sve u redu? osim standardnih gresaka koje izbaci kad se ponisti struja u autu? mislim to se pobrise, ali da li moram nesto posebno pratiti na dgn?
 

Ruske

Active member
imao je gresku na senzoru klapne usisa, promjenio senzor, a struju jos nisam podesio, pa se dogodilo to sta se dogodilo sa krivim ledicama i pocucao mi cijeli akumulator, sad se hvatam posla, pa pitam
 

joja

Member
instalirao sam ponovo diagbox ali imam problem kada ukucam opr i vin broj, kliknem na lexiu i onda mi napiše da trebam zatvoriti aplikacije. kada hoću izaći iz lexie napiše mi da moram zatvoriti aplikaciju da bi se mogao spojiti na drugo voziol. kao da je zapamtio prvi pokušaj dijagnostike jer mi isto nije dao zatvoriti aplikaciju. ili trebam stisnuti izlaz, koju tipku?
 

vborovic

C5 modifikator
Da li si išao na Lexiu preki DiagBox-a na način da odabereš model auta na koji se spajaš, on ti ispiše njegov VIN, onda u idućem koraku te pita za OPR pa odabri Lexia (ili obrnuto zadnje dvoje, ne sjećam se sad), ili na neki drugi način? Prvo trebaš biti siguran da PSA Evolution i auto uopće komuniciraju. Na autu si bar dao kontakt (glupo pitanje možda, ali puno ljudi fula, bez kontakta ne ide)?
 

joja

Member
da, preko diagboxa u lexiu, odabrao model auta, spojio obd kabel, upisao opr i vin broj i onda mikaže da moram zatvoriti otvorene aplikacije. ništa nije bilo otvoreno. sada trenutno radim restore i ponovnu instalaciju jer mi nije htio prepoznati udajte.
 

Automatic

Well-known member
Delphi za 1000 kuna radi super na citroenovim vozilima (ništa lošija od lexie),sve živo poništava .Super dijagnostika (univerzalna za sva vozila) puno jednostavnija od lexie bez ukucavanja VIN koda
 

vborovic

C5 modifikator
@ joja - ovo za zatvaranje otvorenih aplikacija je jedna od generičkih greški ... mora nešto napisati, a ne zna program što mu je ... :D ... kada ja trebam Lexiju, onda prvo pokrenem DiagBox, pa ide PSA interface, onda idem na odabir modela iz popisa, i uređaj prepoznaje sam VIN broj, ja ga samo trebam potvrditi ... onda me pita za OPR (njega ne kuži automatski), kada ga unesem, ponudi mi Lexia gumb, i otvara bez problema ...

@ Automatic - toliko dođe i PSA Evo sa softverima (van mreže, jel)
 

joja

Member
@vborovic, ponovo instalirao diagbox, pokrenuo na verziji v7.02, ušao u vozilo, prikočao interface i pokrenuo lexiu. onda mi je napisao da inicijalizacija kartice nije dobra i da trebam resetirati uređaj. više nemam pojma.
verzija interfacea je B, imam na dvd-u inter.checker i drivere za interface. to sam napravio i ništa.:eek:
 

vborovic

C5 modifikator
Nekakvi "normalni" diag komplet (Lexia ili DiagBox, nebitno) bi trebao izgledati ovako:



Sve na slici se iskoristi (jedino je razlika dal kraći ili duži usb kabel), i crno zeleni konektor ide na OBD port, a USB naravno u PC/Laptop, tko već što koristi

@ joja - Nisam pametan kako da ti pomognem, vjerojatno fulaš u nekom koraku, ili je moguće da ti je neka kolizija sa driverima, pa ne želi raditi kako spada ... kada radiš reinstall alata, jesi probao putem "DiagBox Uninstall and Cleaner" ? To čisti sve vezano uz diag, te nakon toga možeš bez problema instalirati softver (u teoriji) ...
 

vborovic

C5 modifikator
pa onaj koji je friški lakše će se snaći nego kod lexie
Vjerojatno da, ali, nije to slaganje mobitela ... fulaš jednom, i fulao si ga možda i do nepopravljivosti ... tu ili znaš kaj radiš ili ne znaš (a ako ne znaš, nadaj se da barem znaš gdje si zeznuo) ... :D

@ Dalibor - ebay.co.uk, pa naći nekoga tko prodaje, prodavači se stalno rotiraju, rijetki su oni koji to imaju u stalnoj ponudi
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
@joja ne kontam sta objasnjavas nikako.
Kad zavrsis instalaciju gasis komp ubadas interfejs i palis komp,podizes Diagbox,spajas auto kablom,ulaziz u auto

Sam prepoznaje vin broj i ako je mladji auto ostaje u diagboxu i izbacuje polja
Trazenje kvarova
Popravak
Itd itd
Ti klikas na popravak on pocinje da skenira kad dodje do 100% dalje cackas sta zelis..
Ako je stariji auto sam podize lexiu ti ne diras nista,nigdje je ne trazis,sam je otvara i dalje procedura slicna kao na diagboxu ide skeniranje itd...

Jos mi pada na pamet da ti mozda instaliras lexiu posebno sa cda???!
Instaliras samo diagbox i njegove abdejte a u njemu je lexi i planet koje on sam podize u zavisnosti koji auto spajas...
 

joja

Member
@-micija- kod zadnje instalacija alata sam uštekao interface prije updejta. ukopčao sam interface u auto ( c5 ) prepoznao je sam vin broj, samo me pitao za opr i nakon ukucavanja mi ponudio lexiu. kada sam kliknuo na nju, otvorio je i napisao je da kartica vozila nije dobro inicijalizirana te da restartam program i pokušam ponovo. u međuvremenu sam obrisao kompletan alat, ( restore ) pobrisao ručno sve što sam našao i sad ću probato ponovo....više ni ja ne znam gdje kiksam
 

vborovic

C5 modifikator
Za sad je to dobro kako si opisao, ako ti je očitao VIN, kada dobiješ poruku da restartaš program, ištekaj interface (usb), ponovno ga prištekaj, i ponovno id na lexiju ... ako to radi, onda te tako zeza jer imaš Rev B firmver ... ako nije do toga, onda nešto drugo blokira pravilan rad dijag interface-a, neki drugi driver, softver, svašta može biti ... imaš neke druge COM uređaje koje spajaš po potrebi na komp (slično dijag interface-u)?
 

Ruske

Active member
ljudi...economy mode, na sta se odnosi? kad pise na ekranu radia kod paljenja i naravno ne pali...
i anti theft?
 
Na vrh