Rad s dijagnostikom (Lexia, Diagbox...)

toma

Active member
lexia

Pozdrav,

ovako imam laptop i softver ali mene sada zanima gdje mogu kupiti onaj kabel što povezuje laptop i auto :D Da li je to OBDII kabel?
 

toma

Active member
pa valjda se sve dobije :D šaljem mu upit pa ćemo vidjeti. što drugo reći nego fala momci :)
p.s. treba mi za slaganje rt3-a xD
 

vborovic

C5 modifikator
Ovaj paket koji si našao ne dolazi sa DiagBox-om (softver se lako nabavi i naknadno), čitaj specifikaciju, ne samo naslov ... sve jeftinije od nekih ~900 kn je kineski klon, možda bude radilo, možda ne. Ja na dijagnostici ne bi štedio ... :thinking:
 

Gemist

C4 1.6 BlueHDI
Uh, hvala na brzom odg.
Ma ovo mi je prvo susretanje s Citroen dijagnostikom, pa nisam znao da moze doc Lexia bez Diagboxa, nit znam koje su mane toga.

A sto ce tice original dijagnostike, nekako mi tesko dat velike novce za nesto s cim cu se tu i tamo malo poigrati. :D

Vodim se time da sam za Opela kupio kineskog klona i bilo je par problemcica, tipa da se trebalo probat nekoliko puta spojit da uspije i tako to, ali je u pravilu sve radilo i bilo mi cisto dovoljno za ocitat greske, aktivirat tempomat, automatsko paljenje svjetala, cackanje po kontrolnoj tabli i lampicama, aktivirat spustanje prozora na kljuc, ocitavat interesantne podatke i sl.
 

vborovic

C5 modifikator
A sto ce tice original dijagnostike, nekako mi tesko dat velike novce za nesto s cim cu se tu i tamo malo poigrati.
Nitko nije spominjao original dijagnostiku, nego je bitno da dobiješ dobar interface, a to je u cjenovnom rasponu kak sam naveo ... "original" dijagnostika se kupuje u PSA mreži, dobiješ laptop i cijeli "paket", a to je nekakvih 1500 € ako se ne varam ...

Lexia je stariji softver od DiagBox-a, iako radi dosta dobro i sa novijim (ne i najnovijim) vozilima, preporuka je uzeti DiagBox sa Lexiom (nerijetko dobivaš i PP - Peugeot Planet), pa si onda na miru za većinu PSA vozila. Problem broj 2 je da postoje 2 generacije interfacea, ja bi ostao na 9780.Z5 rev C, stabilniji je od njegovog nasljednika.

s cim cu se tu i tamo malo poigrati
Tko pristupa dijagnostici u smislu igranja, bolje da si ju ne nabavlja, bez uvrede.
 

mamut

C5
Donator foruma
ja sam po kupovini citroena odmah htio i dijagnostiku nabavit, onda sam skužio da ju imam vjerojatno auto nebi mogo upalit kolo bi ga raz*ebo :D
 

Charles

Active member
Donator foruma
Pozdrav!

Vrijede li one DiagBox/Lexie po ebayu za 60-tak dolara? Razmišljam o kupovini.

Npr. ovo - lokacija UK
http://www.ebay.com/itm/PP2000-lexia-3-With-Diagbox-Citroen-Peugeot-Diagnostic-Tool-Scanner-Interface-UK-/291756577741?hash=item43ee0c13cd:g:CLEAAOSwKfVXIBUH

EDIT: Sad sam vidio da ima skoro isto pitanje par postova iza - čitao sam prvih nekoliko strana pa otišao na kraj postaviti pitanje :D Svejedno - 1000-1500kn mi je malo puno dat za nešto kaj neću svakomjesečno koristiti, tak da ili klon ili niš :)
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh