Rad s dijagnostikom (Lexia, Diagbox...)

Charles

Active member
Donator foruma
Podesio sam engleski,

Imam ti samo screenshot greske, ostalo nisam.

Imam WIN10 64, ali ovo radi preko virtualboxa.

 

Charles

Active member
Donator foruma
Èini se da su prozori malo poblesavili - tj nije radilo automatsko spuštanje.
Vozačev je radio samo gore automatski, a suvozačev samo dole.
Pratio sam onu proceduru i uspio podesiti samo za vozačev dok kod suvozačevog ne ide automatski gore :) Jel to do čačkanja po diagboxu ili pak je možda stvarno aku pri kraju pa radi gluposti?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ako to ne riješi... moguće da nešto koči prozor ili zapinje negdje. A čim osjeti otpor gasi automatsko dizanje.
 

Charles

Active member
Donator foruma
Mislim da nije zzbog otpora jer jedan prozor radi automatski samo prema dole a drugi samo prema dole, mrdanjem sa tim drzanjem gumbi sam uspio natjerati jedan da radi normalno, a drugi je otkazao poslusnost pa je skroz prestao raditi nakon prckanja, ali onda je proradio kadf sam upalio autro ponovo ali i dalje u jednom smjeru automatski
 

Milosh

Test
Pročitao sam ovu temu prije par mjeseci i ne sjećam se da sam to negdje vidio, ako postoji uputite me...

Zanima me kako se preko Diagbox-a gasi zvučno upozorenje za vozačev pojas...?

Imao sam namjeru da ugasim upozorenje za sva sjedišta ali uspio sam za sva osim vozačevog.

Za suvozačevo i sva tri na zadnjoj klupi sam ugasio tako što sam u BSI-u promijenio stavke "Front passenger's seatbelt warning" i "Rear left/right/middle passenger's seatbelt warning" sa Yes na No, međutim nigdje ne vidim opciju da se isto uradi za vozačevo sjedište.

Da li se to uopšte može uraditi preko Diagbox-a i ako može, kako/gdje, te da li sam ova ostala 4 ugasio na ispravan način?

Da, nakon što sam ugasio upozorenje za ostala sjedišta, više ne svijetle crvene led diode za ta sjedišta na displeju iznad retrovizora.
 

bikerbj

Member
bok....instalirao sam diagbox 7.83 i sve prošlo ok...program vidi interface, interface je rev.c v4.3.3 ali nikako da se povežem sa autom....ima li tko kakvu ideju a sa delphi dijagnostikom mi radi sve ok....
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Probaj se spojit na neki drugi citroen, čisto da vidiš jel do auta ili dijagnostike.
 

Spallato

Active member
Ekipa, ima li netko iz Splita (ili bliže okolice) Lexiu ili Diagbox i naravno, da se zna služiti s tim?
Trebao bi unijeti jednu promjenu na C4 Picasso u vezi DPF filtera.
 

Rexi

New member
moze preporuka za kupit dijagnostiku i bluetooth adapter a da mogu sve sitnice podesavati za c5, po mogucnosti da radi bez problema na win 10
 

Milosh

Test
moze preporuka za kupit dijagnostiku i bluetooth adapter a da mogu sve sitnice podesavati za c5, po mogucnosti da radi bez problema na win 10
Ne može, ne postoji to što tražiš.

Ako hoćeš da možeš sve podesavati moraš koristiti originalni interfejs ili kopiju originalnog, uz Diagbox softver. On može raditi na Win 10, ali samo u virtuelnoj masini na kojoj je instaliran XP ili Win 7.

Sent from my Ei-Nis E1 - using buggy and annoying Tapatalk
 

Milosh

Test
sto onda predlazes?

moze neki link? jer vidim da toga nude hrpu preko ebaya a nisam siguran sto trebam
Postavicu link malo kasnije. ;-)

Sent from my Ei-Nis E1 - using buggy and annoying Tapatalk

Evo ovako..

Pošto ja prilikom kupovine interfejsa nisam mogao pronaći ni jednu konkretnu informaciju u smislu koji interfejs kupiti a da isti provjereno radi sa C5 X7, postaviću ovdje link za interfejs koji sam ja kupio.

Inače, kad se kupuje treba gledati dosta stvari, da li je ''Full Chip'' ili ne (odnosi se na broj releja i optokaplera u samom kućištu), koji je model i koja je revizija, recenzije naravno, itd.

Postoje prodavci na eBay-u koji su bazirani u Evropi ali ja lično ne vjerujem da su ti kao ''evropski'' uređaji bolji od onih koji se kupe direktno iz Kine. Danas je skoro sve vezano za jeftinu elektroniku proizvedeno u Kini, a naročito ako je to kopija nekog službenog i pritom skupog proizvoda.

Interfejs koji sam ja kupio je verzija (ili je to model?) 9780.Z5, revizija C, i zapravo je jedan od najjeftinijih koji se mogu naći na Aliexpressu (barem je bio prije pola godine, nisam sad ponovo poredio cijene). Prije kupovine sam pitao prodavca da mi potvrdi da int. radi sa C5 X7, ali nije mogao sa sigurnošću potvrditi. Isprobao sam ga nekoliko puta sa svojim C5 i sve je radilo bez problema, čitao sam i brisao greške, čitao live parametre, podešavao neke opcije. Veza je pri tome bila stabilna, nije dolazilo do diskonekcija i tako tih problema. Ne mogu tvrditi da je u svim funkcijama koje se s njim mogu vršiti 100% stabilan jer nisam to sve radio, ali ovo što sam radio je bilo potpuno korektno.

Link: https://www.aliexpress.com/item/2016-Newest-V7-76-with-Serial-921815C-With-Original-Full-Chip-Lexia-3-PP2000-Diagbox-Lexia3/1000001561755.html
 

Cutac

Prèkaroš
Mislim da sam već pitao, al ajd opet.

Mogu li ja imati Lexiu bez da kupim neki uređaj?
Imam OBDII na USB kabel i laptop sa W10, jel se tu da šta iskombinirati(mogu napraviti dual boot ako treba)?
 

Milosh

Test
Mislim da sam već pitao, al ajd opet.

Mogu li ja imati Lexiu bez da kupim neki uređaj?
Imam OBDII na USB kabel i laptop sa W10, jel se tu da šta iskombinirati(mogu napraviti dual boot ako treba)?
Ne.

Mozes instalirati program, ali on može raditi samo sa specifičnim interfejsom koji je za to namijenjen. Za nekoga sa dva Citroena, i nije tako skup. :D

Sent from my Ei-Nis E1 - using buggy and annoying Tapatalk
 
Na vrh