Rad s dijagnostikom (Lexia, Diagbox...)

ZlatkoC4

Well-known member
ljudi...economy mode, na sta se odnosi?
Pa da je auto u štednom režimu. održava samo najnužnije djelove pod strujom a sve neophodno pogasi, radio, neka svjetala, djelovo kontrolne ploče. a pali se jer je pala razina napunjenosti akulumatora (baterije)
ako se često pali economy mode onda nije neš uredu sa baterijom treba provjeriti punjenje i starost baterije.itd.

Auto bih trebao normalno upaliti osim ako mu je baterija totalno u banani.


Ali biče 99% da ti je baterija ošla u vječna lovišta.
 

Ruske

Active member
punio sam akumulator prije tjedan dana, niti...palio je bez ikakvog beda, to jutro sam upalio, vozio, dosao u garazu, zamjenio svjetla na tablici i kasnije isao upalit i economy mode i nije htio upaliti, verglao je...kasnije sam nesto oko kleme, pa se upalio anti theft, drugo jutro auto upalio bez beda i dalje pali bez beda...
 

ZlatkoC4

Well-known member
loš spoj odnosno oksidacija na klemama zna raditi isto tako slab kontakt pa i greške. koliko ti je star akulumator?
i dobro je što češ do električara on če najbolje znati što mu je.

Bratu je jesenas tako slično bilo sa baterijom malo hoče malo neče napunio ga, očistio spojeve bilo sve desetak dana ok pa ponovo, kod električara provjeri kako se puni kaže uredu, baterija pokaziva dovoljno snage i vozi dalje. poslje tjedan dana opet iznova. reko ja njemu koliko ima baterija pa šta ima 8god:shock:
reko idemo u trgovinu po novu i stavili novi i sad je samo ti to teraj.:grin:
 

joja

Member
@ micija-hvala na pomoći. još me nešto zanima. kod instalacije diagboxa, kada dođem do onog da mi prvi put otvori diagbox pa me pita da li želim inicijalizirati karticu vozila, trebam to potvrditi ili ignorirati? do sada sam svaki puta kliknuo na X.
 

Ruske

Active member
ovaj akumulator sta je, ima oko 2,5g, prije je bio jedan drugi kozna koliko star, navodno nov...uglavnom zamjenio sam ih, ovog 2,5g iz megana u C4, a iz C4 ovaj upitni u megana, u meganu pali svaki dan bez beda, u C4 troka, ako je do akumulatora, ali ja mislim da je u necem drugome...kako god, auto je sad u najboljim rukama u gradu rijeci, tako da ne brinem se...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Bi li se moglo sa Lexiom iskalibrirat brzinomjer na C3? Mislim da se uopće više neću vraćat na tvorničku dimenziju guma pa bi to riješio.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ma godinama sam već na drugoj dimenziji, sva odstupanja su mi jasna... Najviše bi to sredio radi kilometraže, pošto ovako dobijem oko 1000-2000km više na brojčaniku nego što je realno.
Zariskirat ću i poslat mail ovlaštenom :D
 

vborovic

C5 modifikator
Možda malo više detalja? Da li ti je radilo, pa prestalo raditi ili nikad nije radilo? Koja verzija DiagBox-a, a koja revizija firmvera XS čitača?
 

berbatov

New member
radilo je sve bez problema prije 4dana sam kocpao xsaru pikaso..i jesam neki dan na istom laptopu imam i dijagnostiku za golfa i kopco normalno al danas da prikopcam xsaru izaberem auto i izbaci VCI nije spojen....DiagBox v7 a na firmeru pise ACTIA...psa xs evolution...
 

vborovic

C5 modifikator
Možda bio neki update, novi driver ili nešto treće u tih 3-4 dana? v7.xx koji? Može biti od 7.01 do 7.65. Firmver jest Actia, ali koji, rev B ili rev C ? Imaš PSA Firmware Tool koji će ti to reći ...
 

joja

Member
instalirao diagbox bez problema. trebam naći još drajvere interfacea, i updejte i trebalo bi raditi. malo sam otišao na pag pa pozdravljam forumaše. :grin::grin::grin:
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
Pa drajvere interfejsa sam nadje kad ga ubodesako se ne varam. A ubdejte isto mozes na netu ako ne nadjes nacemo mogucnost da ti ih saljem,imam do 7,57.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
...
Zariskirat ću i poslat mail ovlaštenom
odgovor... od 5 ovlaštenih servisa, samo mi je 1 odgovorio:

Što se tiče kalibriranja kontrolne ploče to je neizvedivo , ali se može pokušati u računalu izmijeniti dimenzija guma , to ne znači i da će se išta i promijeniti na kontrolnoj ploči . Kažem “ pokušati “ jer je isto tako upitno dali će računalo bsi-a prihvatiti podatke o novoj dimenziji guma , jer je vozilo iz 2007 god. i postoji mogućnost da ne prihvati informaciju . Rad traje cca pola sata i to je po našoj satnici 100 km + pdv .
Odgovor na razini ovlaštenih Citroena, nisam bolje očekivao
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ma za:cenzura::cenzura::cenzura:eek: se čovjek... HR ovlaštene sam kontaktirao. Tako da su kune....
 
Na vrh