Rad s dijagnostikom (Lexia, Diagbox...)

Re: Rad s dijagnostikom

Kaže mi sledeće:

"Before erasing the fault(s), an after-sales zone must be completed.
10 after-sales zone(s) has/have already been memorised for a maximum of 50."

Privremene greške sam bez problema brisao.
Stalnu grešku ne mogu ako ne napravim "After-sales zone". Ako sam dobro shvatio?!

Treba da pretresem instalaciju i kontakte do senzora brzine vozila.
Planirao sam posle toga da obrišem grešku, pa ako se ponovi - "ciao senzor"

Ne troši mi se jedan zapis samo na to. :wtf:

Da li negde grešim?
 

joja

Member
diagbox, pomoć

pozdrav svima !!

molim pomoć, instalirao sam diagbox v 7.02 i update koje sam dobio na cd-u i kod pokušaja povezivanja sa autom i kada sam izabrao lexiu i htio pokrenuti dijagnostiku, u jednom trenutku mi je diagbox napisao poruku, prvo da moram zatvoriti još neke programe koji mi rade, ( to sam našao i zatvorio ), a kasnije nešto u stilu da moram izaći iz programa vozila da bi mogao uspostaviti vezu sa drugim vozilom.
kao da je spojen sa dva auta. kod izlaska iz programa na kraju mi je napisao da postoji greška kod inicijalizacije kartice.
moguće da sam nešto zeznuo kod postupka instalacije i updata pa me zanima kod instalacije, ono što sam gledao na youtubu, u kojem trenutku treba spojiti interface u komp odnosno kako napraviti inicijalizaciju kartice ( interfacea ):confused: da li trebam poslije svake vrezije udatea pokretati diagbox da spremi update ili to napravim na kraju:confused: puno hvala
 

vborovic

C5 modifikator
Koji interface uređaj imaš, odnosno koja revizija B ili C? Ovisno koja verzija firmware-a je na njemu, normalno je da ga moraš bar jednom odštekati iz komp-a da proradi spajanje na vozilo (odnosno, da imaš probleme koje opisuješ)
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
Evo ti moje zabiljeske,na sta treba obratiti paznju od vremena kad sam instalirao.
Zasto 7,02 zar nemas ostale updejte?!
imam do 7,57 ako nemas da ti saljem nekako.

[ame]http://youtu.be/U5hlzq8we8Q[/ame]
Video
Update pocinjes od:cenzura:7.02:cenzura:i pre toga iskopiras jedan fajl na desktop(fajl se nalazi tamo gde si instalirao diagbox) naprimer C/awroot/bin/fi ,e tu se vidi jedan fajl a zove se (appdiag) i samo ga iskopiras na desktop jer posle nekoliko apdejta ga ponovo vracas na isto mesto tj.zamenis ga sa postojecim
[ame]http://youtu.be/4GppM3dmw_8[/ame]

http://m.ebay.com/itm?itemId=281266400902
 

vborovic

C5 modifikator
@ micija - Bolje mu je da si složi na 7.02 da mu radi kako treba, nego da si ide slagati update do zadnje dostupne pa mu i dalje ne bude radilo bez odštekavanja ...

@ joja - skini s neta PSA INterface checker, bude ti očitao verziju firmvera, ja pretpostavljam da je Rev B u pitanju, on zna biti problematičan
 

joja

Member
Hvala na pojašnjenju dečki. prvo sam zeznuo što nisam iskopčao internet pa izgleda da mi se sam prvi put automatski updejtao ( moguća blokada ), a dalje sam napravio tako da sam kopirao onaj fajl na desktop, napravio sve updejte ( svih 10 ), vratio fajl natrag i daljnji postupak kako je i na filmu. Tu je izgleda drugi kiks. Nema mi druge nego deinstalirati sve i pokušati ponovo. Još sam u međuvremenu instalirao antivirus tako da moram i njega maknuti.
molim komentar i odgovor; na filmiću vidim da se fajl kopira i vraća poslije svakog updejta, otvara digboks, zatvara i tako do kraja?
Hvala svima:):)
zaboravio, nisam vidio kako se inicijalizira interface. da li se na kraju zadnjeg updejta ušteka i pokrene atomatska instalacija drajvera ili nešto drugo?
idem vidjeti koja je verzija interfejsa.
 
Posljednje uređivanje:

vborovic

C5 modifikator
Najbolje izbjegavati internet za DiagBox (firewall, ili ako je neki pomoćni komp, bez neta uopće)... ja mogu od 7.01 instalirati do zadnje dostupne (Win 7 x86), samo si prvi put iskopiram problematičan fajl za svaki slučaj, ali ga nikad do sad nisam trebao vraćati, uvijek sam imao sreću da izdrži sve updateove
 

joja

Member
moram probati ispočetka bez neta i antivirusa pa što bude. jedino, čitao sam, ako se prikopča na net sam prilikom instalacije, hoće ga zablokirati pa mi je za pretpostaviti da ću morati nabaviti drugi.
možda dobijem još koju dobru uputu. pričekat ću.
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
Naravno bez interneta ni sad ni u buce!!!
Samo prati sve sa videa i ne brini!
A za deistalaciju moras svaki trag da uklones i onda tek iz pocetka strpljivo po videu.
Video gledaj na drugom uredjaju i pauziraj,dobro gledaj i prati i sve mora biti ok.

Xp mora da bude na sedmicu je malo komplikovanije,naravno i bez antivirusa.
Probaj vratiti sistem nazad dok nista nije bilo instalirano i opet sve foldere pregledati i ukloniti sve vezano za diagbox.

Ps. Za skajp i slanje chekera vazi cim nadjem vremena a ti to zavrsavaj mora biti odgovarajuci interfejs.
Do kog abdejta si dobio uz njega?
 

vborovic

C5 modifikator
XP i 7-ca x86 se instaliraju bez problema, određenih nekompatibilnosti može biti jedino ako je x64 operativni sustav u pitanju
 

Profiler07

Well-known member
ja skoro nabavio OBD bluetooth i na mob instalirao torque i super radi...pokaze sve paramtere vozila,pokaze sve greske ako ih ima i mozete ih odmah i izbrisati...za 6$ super stvar
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
Da. Nije lose imati i tu stvarcicu,cak brises greske a da ne ostaje trag.
Diagboxom ostaje datum brisanja i kilometrazu trazi da uneses pa tek onda moze brisanje.
 

vborovic

C5 modifikator
pokaze sve greske
Ne baš, pokazuje greške koje su u BSI-ju, od nekih drugih uređaja u autu ne budeš dobio odgovor ... za to ti jedino pomaže Lexia/DiagBox ... ali da briše bez traga, to stoji (s time da , dijagnostički uređaji budu vidjeli da je došlo do brisanja, jer se pogubi numeracija grešaka, odnosno nije logični slijed više) ... a niti pokaže sve parametre vozila ... :D ... nemojte biti uvjereni da bude neko rješenje od $20 (Torque + OBD BT) radilo isto kao i profi komplet od $2000 (full nabavna cijena sa laptopom), nema šanse ...
 

joja

Member
imam updajte do vx.56. nije mi nikakva žurba. moram to polako,a sad preko vikenda nemam vremena. kad napravim, javim. reci mi. molim te, interface uštekam poslije zadnjeg updajta i pokrenem instalaciju ( run ) i to bi trebala biti inicijalizacija kartice?
 

vborovic

C5 modifikator
@ joja - najbolje ti je interface priključiti nakon prve instalacije (7.02 nakon ponovnog pokretanja programa), a onda ti ne treba za svaki slijedeći update ... možeš ga ponovno spojiti na zadnjem do kojeg misliš doći
 
Na vrh