Prvih 150000km, C4 by "brezC4"

brezC4

New member
re: Prvih 150000km, C4 by "brezC4"

eh danas, sasvim neočekivano (reklo bi se iz nebuha) namontirane nove kočione pločice na zadnje diskove. ove stare su se nešto počele čuti čudno prilikom kočenja (struganje nekakvo).
265kn kod tokića, rad u vlastitoj režiji.
 

Krky

Lakerski profesionalac
re: Prvih 150000km, C4 by "brezC4"

eh danas, sasvim neočekivano (reklo bi se iz nebuha) namontirane nove kočione pločice na zadnje diskove. ove stare su se nešto počele čuti čudno prilikom kočenja (struganje nekakvo).
265kn kod tokića, rad u vlastitoj režiji.

ooooo, znači, počastio si ga:cool:
koje si pločice uzel?
stigle su mi žarulje, sutra budem stavil pa pofotkam
 

brezC4

New member
re: Prvih 150000km, C4 by "brezC4"

ooooo, znači, počastio si ga:cool:
koje si pločice uzel?
stigle su mi žarulje, sutra budem stavil pa pofotkam
ma najjeftinije koje su bile, neke Valeo iz Indije :)

kad budu 4300K gore, obvezno da vidim kako izgleda.
 

Krky

Lakerski profesionalac
re: Prvih 150000km, C4 by "brezC4"

ma najjeftinije koje su bile, neke Valeo iz Indije :)

kad budu 4300K gore, obvezno da vidim kako izgleda.

kaj hočeš, Valeo je ok, da sam ga ja bar del, a ne Remsa, koji cvili:disgusted:
sutra su rekli da još nebude padal snijeg, pa bum posle jutarnje kavice zamjenil žarulje..
a i za poziciju u farovima su mi stigle T-10 ledice sa 42 led diodice, bijele boje:p:D
 

brezC4

New member
re: Prvih 150000km, C4 by "brezC4"

kaj hočeš, Valeo je ok, da sam ga ja bar del, a ne Remsa, koji cvili:disgusted:
sutra su rekli da još nebude padal snijeg, pa bum posle jutarnje kavice zamjenil žarulje..
a i za poziciju u farovima su mi stigle T-10 ledice sa 42 led diodice, bijele boje:p:D
nisam mislio da su loše, htio sam staviti trw ali je bilo nabrzaka kupljeno i montirano u pauzi na poslu jer me počlo živcirat to struganje u zadnjih tri-četiri dana

jel to ide enterprise? ne....to je C3 by Krky & LED lightshow ;)
 

Krky

Lakerski profesionalac
re: Prvih 150000km, C4 by "brezC4"

nisam mislio da su loše, htio sam staviti trw ali je bilo nabrzaka kupljeno i montirano u pauzi na poslu jer me počlo živcirat to struganje u zadnjih tri-četiri dana

jel to ide enterprise? ne....to je C3 by Krky & LED lightshow ;)

ha ha ha ha ha:D:D
još morem uživat do prolječa, pa kad ovi u plavom izađu iz zimskog sna,
moral si bum onaj ključić za skidanje tablica iz okvira deti kao privezak na ključeve, jer ga budem češće koristil :D:D ha ha ha
 

brezC4

New member
re: Prvih 150000km, C4 by "brezC4"

evo nekoliko informacija oko cijena održavanja 1.6HDi motora u vremenu od godine dana i točno odvoženih 40.000km u tih godinu dana:

- izmjena ulja sa filterom (ulje total quartz 9000 5W40 4l i filter bosch) - 500kn
- izmjena ulja sa filterom (ulje total quartz 9000 5W40 4l i filter bosch) - 400kn
- izmjena ulja sa filterom (ulje total quartz 9000 5W40 4l i filter bosch), filter zraka (bosch), filter kabine (bosch) - 810kn
- izmjena antifriza, kanalnog remena (contitech), pumpe vode (ruvil), zupčastog remena (contitech), ležajeva, rolica, španera (svi ležajevi i sl. snr) - 2555kn
- izmjena ulja sa filterom (ulje total quartz 9000 5W40 4l i filter bosch), zimske gume (goodyear ultragrip 8 195/65/15) - 2280kn
- izmjena prednjih diskova, pločica i kočione tekućine (sve trw) - 1590kn
- izmjena zadnjih kočionih pločica - 265kn
- izmjena ulja sa filterom (ulje total quartz 9000 5W40 4l i filter bosch) - 500kn

sveukupno:
8900kn

dakle, 8900kn÷40000km = 0,2225kn/km (bez registracije)

eh da, u cijenu nisu uključene žarulje, jer nisam vodio evidenciju koliko ih je otišlo u tih godinu dana, ali mislim da je otišlo dva seta osrama nightbreakera od po cca 240kn, nekoliko pozicija/štop svjetala od 3-4kn po komadu i set xenona od cca 350kn

sve u svemu, ja zadovoljan i, da kucnem u drvo, nije bilo nekih vanrednih servisa.

a gorivo... potrošnja se obično kretala po kompjuteru između 4,7 - 4,9 l/100km (brza matematika će dati da je to godišnje cca 19000kn (ako zaokružimo da je eurodiesel bio 9,90kn/l)
 

Krky

Lakerski profesionalac
re: Prvih 150000km, C4 by "brezC4"

jao, mnogo para
ček da ja svoje izračunam, ne biježim ti mnogo:cool::D
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
re: Prvih 150000km, C4 by "brezC4"

Heba te,brez..pa kolko si ti put menjal ulje u tih godinu dana ?? :wtf:
 

brezC4

New member
re: Prvih 150000km, C4 by "brezC4"

svakih 10 iljada :cool::D
Tako je. Po uputi našeg obožavanog doktora hehe

Eh da... i metlice brisača u kauflandu 80kn i pranje cca dva puta mjesečno (u prosjeku)

Prođu me trnci kada staviš sve to na papir :)
 

Krky

Lakerski profesionalac
re: Prvih 150000km, C4 by "brezC4"

auuu, ni ja nisam racunal ni tepisone, tekucinu za staklo, xenonke, cd radio i ima toga jos ohohoo
 

brezC4

New member
re: Prvih 150000km, C4 by "brezC4"

nisam racunal ni tepisone, tekucinu za staklo
e pa da... doduše, tepisoni su bili od povrata DDV-a kad sam kupio gume i to je u cijeni guma, a tekućina za staklo...pa 50-ak kuna mjesečno sigurno ode i na to.

Ak taj auto ne prođe 200.000 km onda ne znam koji će...
samo 200.000km!? ja sam ciljao barem na 400.000... bez generalke motora ili nove turbine i sl. :)
 

Krky

Lakerski profesionalac
re: Prvih 150000km, C4 by "brezC4"

S tim nema šale mon dieu :)

A danas danas odrađen i tehnički

si skidal xsenonke?
ja još nisam stigel deti 4300k skupljaju prašinu na ormaru

e, sad je u kompletu
spreman za neki Citro Miting
nemrem se dočekat ljetnih kotača, a za noćas i sutra vele pak pol metra:disgusted::disgusted:
 

brezC4

New member
re: Prvih 150000km, C4 by "brezC4"

si skidal xsenonke?
ja još nisam stigel deti 4300k skupljaju prašinu na ormaru

e, sad je u kompletu
spreman za neki Citro Miting
nemrem se dočekat ljetnih kotača, a za noćas i sutra vele pak pol metra:disgusted::disgusted:
Skinio xenone, skinio LED, provjerio da sve žarulje rade, propirio ga na 3500 o/min nekih 20ak km po obilaznici, ošprico u samouslužnoj praonici i ostavio pare stanici za tehnički i osiguravajućem društvu :)

Nego...kakav meet? Nešto organiziraš?

A ljetne gume...nadam se za cca dva tjedna da će biti vrijeme i za to.
 

Krky

Lakerski profesionalac
re: Prvih 150000km, C4 by "brezC4"

kaj hoćeš time reći?

pa da bi trebalo nekaj već sad dogovorit, za tri tjedna bu ševa zapjevala i vani bu 15 u zraku, moglo bi se nešt organizirat :cool::D

Nego...kakav meet? Nešto organiziraš?

pa nema problema :D
podravina je velika, puna prikladnih mjesta, a i sad smo se 3-4 skupili iz KC-a
bumo vidli el budu aktivni:D
a i na Markecovoj strani nije loše, D.Dubrava je zanimljiva, uz Dravu:whistling:
 
Na vrh