vborovic

C5 modifikator
Nije putno računalo iskopčano, nego je ekran neispravan ... čak je čovjek u oglasu i napisao koliko drugi ekran košta ... na tome ekranu ti je sat, radio, parking senzori, navigacija ... sve što se treba prikazivati (osim temperature klime, to je posebni ekran i naravno, instrument ploča je posebna)
 

Nalc

New member
Poštovanje. Imam pitanjce. Da li se itko suočio sa lupkanjem u kardanu volana kod papučica prilikom prelaska preko rupa? Događa se samo kad volan stoji ravno, u zavoju ništa, te na mjestu, uz ugašen motor, dok naglo cimam volanom.
 

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Da. Meni nije lupkao kardan već na ulošku osovine volana u kardan. Tu je samo zakovano jednim perom. I nakon x godina može se javit luft. Na dva mjesta se pikne var tako da osovina i uložak budu kruto spojeni i vozi miško. Samo treba dobro zaštiti tepih da ne odleti koji žar.

Meni je bio luft tu gdje su ove šajbice.
Osovina volana

 

Nalc

New member
Fala. Meni se čini ko da dopire iz kardana. Al to će meho riješit, valjda. Rekao sam mu već (samo) tri puta. Sad će dobit prednje diskove da reklamira jer tresu pa nek i to riješi.
 

marjan1205

New member
Imam citroen c5 2001 break.Nema uopce struje na senzorima visine,svi osiguraci pregledani,sumnjamo na elektroniku na hidro pumpi.Zanima me jel ima neko ko moze isprobat pumpu jel radi?Hvala unaprijed
 

MDAN

New member
Pozdrav drustvo javljam se iz Sarajeva, ovo je jedini forum koji sam nasao na netu. Vozim
Citroena c5 2.2 hdi exluziv i imam problem misli da je oko motora.Naime u jutarnjim satima kada izadzem iz kuce auto radi perfektno nakon nekog vremena voznj autu pocnu opadati obrtaji i trokirati, i onda se upali (servis, ikonica engine, i ikonica onaj trokutic u gornjem ljevom cosku sa krivudavom cestom i auticem) i od tog momenta auto nemoze da odi 20km/s a uz brdo je mrtav dibidus. Poslije toga ako ugasi, kada ponovo dam kontakt cuje se zadnji brisac da sam tadi i tad auto nece da upali. Tada moram izaci iz auta zatvorit prozore zakljucati i sacekati tacno 15minuta,i kao da se auto resetuje otkljucam udzem, upalim i na autu ostaje na tabli upaljeno engine i servis ali ide normalno, a preko noci kad ostane izbrise se i te lampice. da li je iko imao isti problem da mi pomogne. pozz
 

MDAN

New member
Ivan 222, isao dva puta u ovlasteni servis ABC u Sarajevu samo poniste greske i kazu eto to je to i nakon dva dana isti problemi, i onda kazu kad odem treba sve pregledati dobro, treba puno vremena, odnosno neradi im se auto koje je staro 2001da sam dosao sa autom iz 2017 uzeli bi ga da rade, nego snalazi se sam....
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Grozno, sramota teška za ovlašteni.
Jesi bar dobio kakav papir sa ispisom kodova grešaka?
Ima li možda kakav Bosch servis tamo?
Po mom iskustvu su dosta dobro opremljeni i obrazovani kod nas... pogotovo za dijagnostiku
 

MDAN

New member
ma jesam dobio ispis druze nesto antipolusn sistem faktor itd. al sad citam po forumu da bi po njihovim kvarovima identicnim ko mojim moglo bit tabla osiguraca pod haubom.Nju cu traziz pa da majstori zamjene
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Prije svega se pobrini da je akumulator dobar... jer ako je slab, onda znaju krenut svakakvi problemi
 

Mrki5

Well-known member
ma jesam dobio ispis druze nesto antipolusn sistem faktor itd. al sad citam po forumu da bi po njihovim kvarovima identicnim ko mojim moglo bit tabla osiguraca pod haubom.Nju cu traziz pa da majstori zamjene
BSM možeš i sam da zameniš. Mislim da bi trebao da nađeš za probu, pa onda da kupiš .
 
Posljednje uređivanje:

MDAN

New member
Mrki5.Zvao sam po otpadima neda niko taj dio da ga postavim i probam,nego pare na sunce pa nosi dio i onda jeli do njega ili nije ode 65€.
 

MDAN

New member
Uzeo BSM ugradio,i isao je ko zmaj bez ikakvih problema,krenuo sam prema planini uz brdo da ga opteretim i ugrijem.Cim se ugrijao upalilo se (servis,engine,srs)i auto je pocelo da stekce,trokira i gasi se,opet isto,znaci da nije do BSM-a
Jeli moguce neki kazu da zna nekakav ventil na samoj turbini da ne otvara kako treba i kad se turbina ugrije jer neradi pravilno da nebi eksplodirala,upali se safemode.Sad neznam svasta se govori zna li iko jel moguce i to da bude jer vise majstori uzimaju,pa uzimaju sve nesta popravljaju naplacuju a nigdje popravke😭😭😭,padam u ocaj jer izgleda da nema rijesenja.Sa autom se neamijem nigdje uputiti jer me izda cim se zagrije,prije dva dana zamjenio,(ulje,filter ulja,filter goriva,filter zraka ,filter klime,servo ulje ,ulje hidraulike,)i opet mi se pali ono veliko crveno STOP
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh