Evo u planu je kupovina Citroena C5 2.2. HDI sa exclusive opremom pa me zanima da li netko ima iskustva sa tim vozilom?

Točnije, zanimaju me mogući kvarovi, jer znam da je prva generacija C5 imala dosta problema, a za ovu još nisam našao ništa problematično:).


Poruka Moderatora:
povezane teme:

http://www.citroenforum.hr/citroen-c5-faza-i-i-ii-123/problemi-2-0-hdi-gubitak-snage-obilan-dim-bucan-rad-1530/

http://www.citroenforum.hr/citroen-c5-faza-i-i-ii-123/problemi-2-2-hdi-gubitak-snage-obilan-dim-bucan-rad-3482/
 

boris

New member
re: Opća rasprava o iskustvima sa C5 HDi

Treba mi Vas pomoć.
U planu je kupovina Citroena C 5 HDI, pa me zanima sledece....
Kako su se pokazli, koji su problemi i nasta treba da se obrati paznja prilikom kupovine. Koliko su pouzdani kao polovna ili rabljena vozila?
Da li ima nekih "tip triks" pomocu kojih se mogu na brz nacin proveriti neki parametri?
Hvala na pomoci
 

Konrad

New member
re: Opća rasprava o iskustvima sa C5 HDi

koji tocno motor?
najbolje ga dic na dizalicu i pregledat kompletno podvozje, kvacilo ces vidjet jel tvrdo, jel vibrira kod kretanja zamasnjak...
 

deda

New member
re: Opća rasprava o iskustvima sa C5 HDi

Ali samo ispočetka je bilo neke djećje bolesti,ali je brzo sve sređeno i auti su ko beba.
 

Hrvoje Marin

Active member
re: Opća rasprava o iskustvima sa C5 HDi

Ako nije Break onda se nema što pokvariti, meni je samo zadnje staklo radilo probleme.

mom je 6. godina, napravljen je u 06/06, a vozi se od 02/07 i ima 50kkm.

Žarulje, ulje i filteri i to je to. Znam i jednog istog sa 290kkm i isto ništa osim potrošnog materijala.

2.0HDI 100KW bez FAP-a.
 

Dalibor

Dado Tornado
re: Opća rasprava o iskustvima sa C5 HDi

c5 prve serije prve godine proizvodnje znao je imati neke "komplikacije" oko nekih cijevi hidraulike koje se nalaze u prednjici auta.
to je ono što znam da je odlazilo prije reda dok se prvi puta nije popravilo/zamjenilo.
 

Sokolski

New member
C5 2001-2004 općenita iskustva?

Evo, postat ću ovdje temu s pitanjima koja me zanimaju za C5 godište 2001-2004. Prva linija, vjerovatno ima nekih kroničnih problema kao i svaki drugi auto, na što bi trebalo obratiti pažnju pri kupnji posebno. Konkretno me zanima verzija s 2.0 HDi motorom sa 109 KS.

Ovaj mi se s oglasnika ovako na prvu nekako dopao, nisam ga još išao pogledati

Kod:
http://www.njuskalo.hr/auti/citroen-c5-2.0-hdi-oglas-5291726
 

Konrad

New member
re: Opća rasprava o iskustvima sa C5 HDi

hm...ako je dvozonska klima isprobaj da li ti dobro rade klapne, znaci na lijevoj i desnoj strani da li mozes podesavati usmjeravanje zraka, toplo/hladno...
zadnje kocione celjusti se sa vremenom iskrive pa je najcesce to uzrok cviljenja straznjih disk plocica jer plocice ne koce pravilno kad su celjusti iskrivljene pa treba obje celjusti skinuti i ocistiti necistocu izmedu celjusti i nosaca prije nego celjust pocne strugati po disku, da li zadnji most skripi kad se prelazi preko neravnina ili kad ga rukama pritisces dolje tj opterecujes ga, kakvo je kvacilo u voznji, kako pali, kako prima gas, kako vuce u voznji, jel dimi, jesu cilindri i ostalo od hidraulike citavi, sajle rucne kocnice na prednjim kotacima...trebas pregledati cijeli auto pa ces znati kakav je...
 

Sokolski

New member
re: Opća rasprava o iskustvima sa C5 HDi

Malo mi je nekako niska cijena za to godište... a svakako ću tražiti dobrog majstora za citroen da prođe sa mnom i provjeru kilometraže... ako je skidano neću uopće razmišljat o kupovini
 

Hrvoje Marin

Active member
re: Opća rasprava o iskustvima sa C5 HDi

verzija s 2.0 HDi motorom sa 109 KS.
Odličan je to motor, malo složeniji od 90ks, ali ide puno bolje i troši jednako ili manje.

Problem je u starosti, ima dosta komponenti koji odlaze s vremenom.

Mom koji je spomenut gore, otišle su sitnice recimo, senzor tekućine za pranje stakla, senzor razine ulja, parkirni senzor 1 od 8, zadnje staklo (break) opet nakon 3. godine. Sve ostalo i ima mnogo dijelova je ok. :)
 

Sokolski

New member
re: Opća rasprava o iskustvima sa C5 HDi

Kao i svaki stariji auto, nisu imuni... ali definitivno ako je u dobrom stanju i očuvan omjer uloženo/dobiveno je ok... 3400 za tako velik auto i k tome dizel s ne baš puno km 2003. godinu je bolje nego nešto tipa BMW E36 95/97 godište koje kad se pokvari sjedni i plači zbog skupog servisa
 

Vedran

New member
re: Opća rasprava o iskustvima sa C5 HDi

Istinabog, nasel sam ga u Austriji pa je sve skupa sa davanjima ispalo oko 2 i pol soma. Razlika je u time kaj v6 fakat nije za imat kao jedini auto, ja sam si ga kupil bas iz gusta s namjerom da prebrodim razdoblje dok ne dodje ds3 i kasnije ga prodam za bilo kakve novce.ali.....
Tolko je kul i fora i odlican da se samo u njemu vozim, potrosil sam cudo benzina vec i brijem da postajem zakleti hidraulicar :) i nebum ga nikad prodal :)
 

Sokolski

New member
re: Opća rasprava o iskustvima sa C5 HDi

Koliko se osjeti gubitak performansi ako se prijeđe sa 195/65 R15 što je tvornička dimenzija na 225/45 R17?

Pitam za model 2.0 HDi 109 KS...

A koliko se to osjeti na udobnosti s obzirom da je zračni ovjes? Jer znam da je to na klasičnom ovjesu opruge + amortizeri ''pogubno'' po udobnost...
 

dkicin1

New member
re: Opća rasprava o iskustvima sa C5 HDi

Išel sam ti ja glet toga. Izvana i iznutra je ok. Auto stoji u psc već više od god.dana.Ja sam došel do prijašnje vlasnice koja ga je uzela u psc dubrava pa ga kroz mjesec dana uspjela vratit u psc na slavonskoj.Po pričama žena je išla glet auto sa suprugom bez mehaničara i uz uvjeravanje prodavača iz psc da je auto u odličnom stanju kupili ga. Problemi su nastali kad su nakon kratkog vremena otišli do mehe koji je ustanovio da je glava puknuta(šprungirana). Kako su im u psc dali garanciju htjeli su vratit auto što ovi nisu htjeli ni čut.Uz prijetnju tuzbama uspjeli su ga zamjenit za astru.Tako da sam ja odustal od kupnje jer ne vjerujem da su kaj sređivali po tom pitanju.
 

Dalibor

Dado Tornado
re: Opća rasprava o iskustvima sa C5 HDi

znači umjesto da za 2-3000kn poprave auto, jer imaju financijskih i tehničkih kapaciteta, oni godinama drže aute na parkingu i pokušavaju prevariti kupce
 

Sokolski

New member
re: Opća rasprava o iskustvima sa C5 HDi

Oho, hvala na info... definitivno izbjegavam taj auto i PSC u globalu... neš mi je to premala cijena bila s obzirom na kilometražu i godište
 

Sokolski

New member
re: Opća rasprava o iskustvima sa C5 HDi

Ma da se ne bi još zezao reparacijom glave motora. Tko zna kaj je tu još moglo proći... kad budem kupovao uzimam da pali i vozi bez problema da mogu na posao ići, a ne da mi je kod mehaničara više nego u garaži
 

Tomas

New member
re: Opća rasprava o iskustvima sa C5 HDi

puknula mi unutarnja kvaka za vozačeva vrata... ostala u ruci... :surprised:
 
Na vrh