Profiler07

Well-known member
Re: C5 2.0 SX HDi 2006

odkud da ovlasteni servis ne zeli dati historiju vozila???jel to mozda nagovor prodavca???svaki ovlasteni servis rado daje historiju vozila meni su cak preko tel rekli...ne znam previse tu nekih stvari nije uredno...opet tvoja je odluka,a i te parking senzore mu mozes najmanje 200€ spustiti sto ne rade ili neka popravi...samo da znas da 1 senzor kosta 50€ pa ti sad vidi...
 

Hrvoje Marin

Active member
Re: C5 2.0 SX HDi 2006

odkud da ovlasteni servis ne zeli dati historiju vozila???jel to mozda nagovor prodavca???svaki ovlasteni servis rado daje historiju vozila meni su cak preko tel rekli...ne znam previse tu nekih stvari nije uredno...opet tvoja je odluka,a i te parking senzore mu mozes najmanje 200€ spustiti sto ne rade ili neka popravi...samo da znas da 1 senzor kosta 50€ pa ti sad vidi...
ima i za 20€ samo triba znat di :D
 

Burek

New member
Re: C5 2.0 SX HDi 2006

Ma ne znam, u svakom slučaju mislim da ću odustat da, ne gori mi pod nogama a nije to jedini C5 na svijetu, uletit će valjda još neki.

Ma dajem i svoj C3 pod ključ pa zbog toga nekak mislim rješit to u nekom kraćem roku, da ne moram u njega ulagat novce.. Èekaju me zimske gume, pa će i servis kroz godinu dana i tak... a stari auto može još sam još više otić u bescjenje :/
 

ZlatkoC4

Well-known member
Re: C5 2.0 SX HDi 2006

svaki ovlasteni servis rado daje historiju vozila meni su cak preko tel rekl
gotovo nitko od ovalštenih ne daje info o vozilu osim kad ga oni prodaju. a oni mogu znati samo ono što su oni radili ali ne i oni vani. I dali je sve rađeno kod ovlaštenih.
Zato je bolje uzeti auto iz HR. jer o njemu možeš znati gotovo sve.
A iz vana samo ako imaš nekoga pouzdanog vani. Kao što je moj bratič uzimao jednu saru iz Njemačke. ali ujak tamo živi i znao je od kojeg je dilera i gdje je servisirana i održavana i uzeo je preko prprodavača iz slavonije. I super je zadovoljan autom.:grin:
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
Re: C5 2.0 SX HDi 2006

odkud da ovlasteni servis ne zeli dati historiju vozila???jel to mozda nagovor prodavca???svaki ovlasteni servis rado daje historiju vozila meni su cak preko tel rekli...ne znam previse tu nekih stvari nije uredno...opet tvoja je odluka,a i te parking senzore mu mozes najmanje 200€ spustiti sto ne rade ili neka popravi...samo da znas da 1 senzor kosta 50€ pa ti sad vidi...

Moguce da servis nema stalnu komunikaciju tj preplatu,nego kupuju sate,pa ih tako ta provjera kosta,skida im vrijeme,pa zato nedaju informacije.
A parkin senzor sam za svoj x7 na ebay kupio za 16 € komad,nije toliko skup.
 

Burek

New member
Re: C5 2.0 SX HDi 2006

Ma prekrižio sam ga već, lijepo zgleda al tu priča staje.

Našo sam sad 2004. al sa već 191000 km... malo mi je to možda puno, iako je osjetno jeftinije vozilo, nekih 30,000 kn.. Možda trebam odmorit malo, previše sam se nabrijo na auto definitivno.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Re: C5 2.0 SX HDi 2006

Ma prekrižio sam ga već, lijepo zgleda al tu priča staje.

Našo sam sad 2004. al sa već 191000 km... malo mi je to možda puno, iako je osjetno jeftinije vozilo, nekih 30,000 kn.. Možda trebam odmorit malo, previše sam se nabrijo na auto definitivno.
Nekad je najbolje malo odspavati pa tek onda uzeti:grin:
 

Profiler07

Well-known member
Re: C5 2.0 SX HDi 2006

ja znam da Pavic nikad nije pravio problem kad sam trazio historiju vozila,takodje i peugeot servis Novoprom je bez ikakvih problema dao i da kao sto kolega rece odmori malo pa onda trazi auto nemoj da te vuce boja vozila i sto je jako uredan unutra...na to svi padaju a ne gledaju sta je ispod haube i na cemu auto "stoji"
 

ZlatkoC4

Well-known member
Re: C5 2.0 SX HDi 2006

ja znam da Pavic nikad nije pravio problem kad sam trazio historiju vozila,takodje i peugeot servis Novoprom je bez ikakvih problema dao
Stoji to što ti govoriš ali ako ti servisiraš vozilo stalno u toj auto kuči onda i možeš dobiti informaciju. ako ne? Istekne ljudima garancija pa idu za majstorima povoljnije i sl. onda ovlašteni nema pojma o vozilu.
 

Pepi

New member
Re: C5 2.0 SX HDi 2006

Ne treba biti uvijek skeptičan na prijeđenu kilometražu u toliko godina. Oprez da, ali u nekim granicama. To pišem iz razloga, jer je moj C5 2.0 HDI od 2001 godine (kupljen nov) do danas prešao 108 000 km, održavan je i cijele godine je garažiran, a zimi se skoro da ne vozi (uvijek kad ima snijega se ne vozi). Baš me zanima ako ću ga danas sutra prodavati, kako će meni potencijalni kupci pristupiti sa sumnjom u prijeđenu kilometražu i spuštanje cijene.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Re: C5 2.0 SX HDi 2006

Baš me zanima ako ću ga danas sutra prodavati, kako će meni potencijalni kupci pristupiti sa sumnjom u prijeđenu kilometražu i spuštanje cijene.
Kad budeš imao vremena, otvoriš dolje u Moj C5 svoju temu i povremeno pišeš što i kako se radilo, servise, dojmove, iskustva... Jednog dana uz ogas samo priložiš link na temu, a potencijalni kupac ima iskrenu, više-manje preciznu retrospektivu. Ujedno ostaviš dojam da ništa s autom nisi tajio. ;)

A, imali smo i obratan slučaj s jednom Xantijom. Èovjek više nije na forumu, jer prodao ju je, a i nije bio neki citroenaš, ali je tema još uvijek tu. Ukratko, čovjek ju je bio kupio totalno razvaljenu. Jugo bi bio bolja kupnja, nego taj primjerak. Tema je imala sto stranica i to sto stranica problema. Kad mu je dopi*dilo, prodao ga je kao "odlična kola". Novi vlasnik došao na forum i našao auto. :D :D
 

Pepi

New member
Re: C5 2.0 SX HDi 2006

Da, upravo sam pročitao tu temu o Xantiji. Žao mi je čovjeka, ali šta reći, osim da nije imao sreće:(
 

Burek

New member
Re: C5 2.0 SX HDi 2006

Ma jasna stvar, i ja vozim auto koji je uvezen iz njemačke i ima 106800 km a 2003. je godište, da to neko oće kod nekog dilera kupit bilo bi sličnih pitanja :D

Ma kilometar i kilometar nije isto, vožnja po autocesti ili gradska vožnja, divljanje ili neko fino "kotrljanje"...

Pauza do iza Usrksa, možda zeko donese nešta :D
 

Pepi

New member
Re: C5 2.0 SX HDi 2006

Istina. U svih tih pređenih 108 000 km sam samo uživao u vožnji, odnosno lebdenju po cesti.:)
 
Re: C5 2.0 SX HDi 2006

Zvanični podaci o održavanju obično idu 5-6 godina, do 150.000 km.
Onda počinju vanredni troškovi i automobili počinju menjati vlasnike kao na traci.
Redovno održavanje obično tu prestaje. Posle još 100-150.000km ide izvoz za istok. Pa se sad pitamo zašto nema podataka o održavanju...
Jeste da nije profesionalno ali niko ne želi da vam pokvari dan i kupovinu i da se zameri nekom kolegi ako vas obraduje podatkom da je vaš auto još pre 6 godina prešao 50000 km više nego što sada ima na satu...
Tu pomaže jedino kupovina od poznatog kupca ili renomiranog handlera.
Ako ne tako, onda bar treba sa sobom povesti nekog majstora za citroene ili još bolje, iskusnog vlasnika istog.
Servisne knjižice, dijagnostike i sl. ZABORAVI.
 

marioxos

New member
Pozz, kod mene se pojavio mali problem prestao mi je radit kilometar sat zalijepila se kazaljka na nulu i ne ide gore sve drugo radi očitava kilometražu , potrošnju goriva itd..
Dali je netko imao sličan problem ? ili netko zna u čemu je kvar ?
 
Na vrh