Općenita iskustva sa C5 II

Milosh

Test
Čime to očitavaš? Vjerovatno ta dijagnostika ne može pravilno očitati te parametre za tvoj auto.

Load bi trebao biti toliki samo kad poklopiš gas do poda, npr. prilikom prestizanja drugog auta. A da je throtle stvarno toliki bio bi ti u leru na 4-5 hiljada obrtaja.
 

Aleksic

Member
Očitavao sam onom OBD2 bluetooth (nije najjeftiniji kineski) i aplikacije Torque i carScanner. I meni se čini da to nisu dobri parametri pogotovo što prije nije bilo tako. ne znam šta bi mogao biti razlog tome.
Takođe parametar za Oxigen senzor mi pokazuje da je fail jer treba kao biti max 1,5% a kod mene ide i preko 15%. Problem je što niko od je...nih majstora u Banja Luci neće tim da se bavi ni bilo čim drugim dok god ne crkne i došlepaš mu auto. Nemoj slučajno da bi se nešto našlo i preduhitrio veći kvar pa sam osuđen da sam notam šta i kako. Osjeto sam da mu fali snage u prvoj i drugoj nekako je tromiji nego prije
 

Milosh

Test
pogotovo što prije nije bilo tako
Ček, jesi i prije gledao sa tim istim interfejsom i tim aplikacijama?

Problem je što niko od je...nih majstora u Banja Luci neće tim da se bavi
Hoćeš kontakt od mog kolege, jako se dobro razumije u Francuze i ima pregršt dijagnostika. Nema svoj servis ali privatno se bavi servisiranjem auto elektronike.
 

Aleksic

Member
Ček, jesi i prije gledao sa tim istim interfejsom i tim aplikacijama?



Hoćeš kontakt od mog kolege, jako se dobro razumije u Francuze i ima pregršt dijagnostika. Nema svoj servis ali privatno se bavi servisiranjem auto elektronike.
Da sa istom dijagnostikom je prije gledano. Moze posalji mi kontakt. Hvala
 

Kanader

Active member
Pitanjce u svezi navigacije. Danas idem Slavonskom avenijom i odjednom mi na ekranu pišti i upozorava na ograničenje od 79 km/h i jvlj da je naprijed sudar. Tko daje te informacije u navigaciju? Udba?
 

Kanader

Active member
Je. Vidio sam j prije i na google maps. Navodno je besplatno ažuriranje karata 10 godina, a auto je kupljen u prosincu 2011.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Jedino što mi pada napamet, a da nije preko interneta je TA (traffic announcement) ili neke slične obavjesti koje idu preko radio frekvencija
 

Kanader

Active member
Ima li tko loših iskustava sa baterijom u prljažniku? Mislim na onu s lijeve strane koja osvjetljava prtljažnik,a kad se izvadi bude svjetiljka. E kod mene me radi svjetiljka kad se izvuče iz ležišta, a nije žaruljica. Struja dolazi do lampe tako da je vjerojatno baterija koja se puni problem. Da li je to netko mijenjao ili rastavljao?
 

Kanader

Active member
2011. Karavan je u pitanju. U prljažniku su dva izvora osvjetljenja. Sa svake strane po jedan.
S lijeve strane se nalazi ta svjetiljka koja se da izvući pa kad se izvuče služi kao baterijska svjetiljka. Puni se kao mobitel.
Vjerujem da joj je njen baterijski uložak propao kad ne svijetli. Bočna žaruljica na njoj koja osvjetljava prtljažnik uredni radi.
 

Milosh

Test
Vjerovatno je baterija otišla, treba je zamijeniti. To je sigurno NiMh baterija. Rastavi je pa vidi kakva je baterija. Ako se ispostavi da je teško naći tu bateriju, mogu ti ja pogledati, imam saradnju sa jednom od najvećih Kineskih tvornica baterija, imaju preko 20000 artikala.
 

Kanader

Active member
Hvala svakako na ponudi za pomoć. Ima u Zagrebu jedna firma specijalizirana z baterije p vjerujem da bi oni trebali to imat. Mada nije tragedija i da nikad ne proradi. Uzmem malu lampu s koju bacim u torbu koju držim u gepeku i riješeno. Više me interesiralo da li je netko to već rastavljao prije mene pa da ne moram biti prvoborac:)
 

markan1000

Well-known member
Hvala svakako na ponudi za pomoć. Ima u Zagrebu jedna firma specijalizirana z baterije p vjerujem da bi oni trebali to imat.
Baterije Zagreb? Ako nema tamo nema nigdje, žena mi svojevremeno vodila knjige za njih, spasili nas za neke dječje igračke tipa akumulatorska vozila
 

Kanader

Active member
Evo nova dva pitanjca:
1. sinoć je bilo -1 stupanj i jedva sam otvorio vrata. Kao da su zamrzle kvake. Potegnuo sam malo jače i več sam pomislio da će puknuti kvaka. Kako li će tek biti na -20?
Znam z priče i mazanju glicerinom brtve vrata, mogu podmazati i bravu, ali kako podmazati kvaku?
2. Kako imam karvan na zadnjim bočnim staklima vidio sam nekakve žute crte pa predstavljam da bi trebale grijati da stakla kao i stražnje i retrovizore, ali zadnje staklo odmrzne dok kažeš keks, ali te zadnje bočne prozore ne.
Vidim da su u podnožju stakla otvori za odzračivanje. Trebaju li se ta stakla odmrzavati ili ne?
 

Mrki5

Well-known member
Evo nova dva pitanjca:
1. sinoć je bilo -1 stupanj i jedva sam otvorio vrata. Kao da su zamrzle kvake. Potegnuo sam malo jače i več sam pomislio da će puknuti kvaka. Kako li će tek biti na -20?
Znam z priče i mazanju glicerinom brtve vrata, mogu podmazati i bravu, ali kako podmazati kvaku?
2. Kako imam karvan na zadnjim bočnim staklima vidio sam nekakve žute crte pa predstavljam da bi trebale grijati da stakla kao i stražnje i retrovizore, ali zadnje staklo odmrzne dok kažeš keks, ali te zadnje bočne prozore ne.
Vidim da su u podnožju stakla otvori za odzračivanje. Trebaju li se ta stakla odmrzavati ili ne?
Kvaku sa WD-om.
 
Na vrh