Općenita iskustva sa C5 II

Krky

Lakerski profesionalac
Meni opet taj radio i sve to oko njega, komande za klimu itd.. djeluju nekak jadno, jeftino, sve od nekvalitetne plastike, sve iste srebrne boje, neka monotonija.. kao da sam originalno izvadil van i ovo preko ebaya naručil i gurnul u nuta, čist kinesko..
 

Dalibor

Dado Tornado
c5 || je kao nov "jeftin" auto u usporedbi sa ostalima iz srednje klase.
recimo DS4 je u startu skuplji 10 000 od C5...
od ostale srednje klase valjda jedino bi se ford mondeo mogao dobiti povoljnije...
šteta za DS5 što je toliko skuplji od C5 (100 000 kn) pa ga nećemo baš naći na cestama.
recimo C5 bi po cijeni bio u rangu VW Jette, Passat je već dosta skuplji...
 

ZlatkoC4

Well-known member
negdje sam vidio tako nešto i sl. ali mislim da je auto bio iz deuchlanda i to je bila neka opcija u exkluziv opremi. Zanimljivo u svakom slučaju.
 

pokra89

Well-known member
kataloge ne, ali sam do sada vidio na stotine c5ica i niti jedan nije imao ovu kombinaciju. jel ovo srednje alcantara ili obicno platno?
btw ako imas katalog sa svime time ili link na isti, slobodno proslijedi
 

Fex

Member
Dobro kaže Zlać, to je neka masna doplata od mislim 20ak tisuća kuna. Možda i 30, ne sjećam se točno Idu sicevi i dosta toga presvučeno u kožu(tabla, središnji greben, vrata) i još dosta stvari od elektronike u tom paketu. Mislim da je bilo na konfiguratoru prije to za odabrat na stranicama. Na mobile.de ima dosta karavana s tim paketom...
 

vborovic

C5 modifikator
Zato jer nema te kože na auto sjedalima koja će nakon 200 tkm izgledati kao nova (u nekim slučajevima i puno manje)... tkanina je elastičnija i dugotrajnija od kože (u kozmetičkom smislu), i jedan od razloga zašto u mom autu koži nema mjesta ... da ima kožu, bacio bi ta sjedala van i uzeo ona sa tkaninom ...
 

pokra89

Well-known member
e to je ono sto me izrazito smeta kod c5. imam osjecaj da je koza pretanka i prenekvalitetna, a to dolazi do izrazaja u ovih modela koji imaju full kozu, jer najvise pati ovaj sredisnji dio di guzica dode. u svih, pa makar imali samo par tisuca kilometara, vec lagano dolazi do guzvanja.
evo, ovo je NOVO, covjek je po njega dosao u salon: http://imagizer.imageshack.us/a/img513/693/hiku.jpg

i sad usporedite ovu sliku, ili onu malo gore, s recimo ovom od cacine lagune koja ima 11 godina i 265000km: http://img277.imagevenue.com/img.php?image=493281499_20141120141524_122_199lo.jpg

ja sam tražio bio s full kozom, ali em sto ih je puno manje, a ono sto se nade je stvarno u prilicno pohabanom stanju.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
i jedan od razloga zašto u mom autu koži nema mjesta ... da ima kožu, bacio bi ta sjedala van i uzeo ona sa tkaninom
Donekle se slažem. :) Npr. meni je super izvedba sjedala u kombiniranoj verziji kože i tkanine. :wub: Koža 1/3, a tkanina na ovim djelovima gužvanja.

možda samo ona sjedala gdje su na bočnim povišenjima sjedala koža ali ne i na sjedištu i naslonu
E, to. Nisam vidio tvoj post.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Sve je to stvar ukusa. ali bolje bez kože po mome zimi ledena ljeti se ljepiš. zaje.... održavanje a skupa. radije klasičniji materijali i jeftinije ih mjenjat a udobnije za sjedenje. koža je po meni samo šminka:grin:
A š,inka je za curice:D
 

pokra89

Well-known member
Ma što se tiče održavanja koža je majka. Prebrises jednom mjesečno, par puta godišnje namažeš zaštitom, nema usisavanja, nema prašine u sjedištima.... Milina
 

vborovic

C5 modifikator
Nitko te ne tjera da kupiš takav auto, pa nisi slijep da ne vidiš što kupuješ ... ali, ima ljudi koji vide, koža!, kupujem, to je to ... i onda se nakon par dana počnu tući po glavi, kada vide kaj su zapravo kupili ...
 
Na vrh