Moj Citroen C5 1.6 eHDI

Pavel

Lepi™
Stisnem ja njega tu i tamo, šteta bi bilo takav auto baš skroz penzionerski voziti. :D Ali gotovo uvijek varira od 5.6 do 6.4, ne sjećam se da je prosjek ikad bio veći od navedenog.

Cutac jesi obavio štogod s majstorom?
 

Cutac

Prèkaroš
Cutac jesi obavio štogod s majstorom?
Bio petak, nije niš radio, ja mu rekao sve što sam primjetio da je čudno i rekao je sljedeće.
Plafonjera može biti do brave, BSI 99% da treba reprogram jer da je on u kvaru auto bi non stop neke ludosti izvodio, upalit će AUX, još ga moram nešto pitati za c4. Dogovorili smo se da mu u četvrtak navečer dam auto doma, on ga petak odveze u radionu i vrati mi ga doma kad je gotov ili ja odem po njega. To će biti dug petak :D
 

Pavel

Lepi™
Onda super, bitno da ste se dogovorili. Ja mu obično dam ključeve, on auto pokupi, kasnije ga doveze (ovisno koliko zahvat traje). Javi jel riješeno sve. Nećemo više ubijat temu čovjeku. :D
 

mamut

C5
Donator foruma
vozim se maloprije prema doma, i kilometar od kuće auto počne cukat, napred nazad i nakon par sekundi engine fault, taman sam došo do doma

nazvao hak čisto da vidim dijagnostiku, jer citroen servis taman zatvorili

ovo piše:



zna netko nešto o tome?
 

Brruno

Well-known member
Potential causes of a P0087 trouble code may include:
- Weak fuel pump, clogged filter or screen, restricted fuel supply line
- Faulty fuel pump driver module
- Faulty fuel pressure sensor

Jesili siguran da je auto imao 80000km kad sibga kupio? Previse greski u 1 godini.
 

mamut

C5
Donator foruma
nemogu bit siguran, samo im vjerovat na riječ, sve provjere koje sam mogao sam napravio, sad mi je i svejedno jer nemogu ništa više po tom pitanju, štaa je tu je


enivej, nakon što je greška poništena išao sam se provozat, radi normalno, nema nikakvih problema..otić ću sutra u ovlašteni ali čudno da se sad ne pojavljuje

možda je do filtera goriva, to sam po forumima najviše našao kao problem kod tog P0087 koda
 

mamut

C5
Donator foruma
stavio sam filter goriva prije godinu i pol otprilike, mann je bio

inače kakva je cijena pumpe goriva? ili možda je nekakav senzor pritiska? sad bubam bezveze neznam dal to uopće postoji
 

Cutac

Prèkaroš
sve provjere koje sam mogao sam napravio
Koliko ja znam, imaš memoriju kilometraže na displeju(kod svakog BSI reseta se resetira, tj. povuče podatke), imaš memoriju negdje koju možeš mijenjati(to display povlači), nju uglavnom mijenjaju kreteni prevaranti govna impotentni jadnici, kako ih hoćeš nazvati i imaš treću memoriju koja se ne da mijenjati i ako se proba mijenjati, izbaci crtice na displej. Koliko sam skužio s nekog ruskog foruma, na tu memoriju utječu i BSI i ECU i toliko je dobro zaštićeno da se praktički kilometraža ne može promijeniti bez puno novca, a to se onima gore ne isplati.
Tako da, ako su spojili na Lexiu i očitali tu treću memoriju, kilometraža je ta.
To sam ja radi VTS-a dosta proučavao, bio na dvije dijagnostike i vizualnom pregledu i zaključeno je da je original kilometraža.

Moguće da je do filtera
Da, da, točno. Burazu se raspao i pumpa nije radila(safe mod).

No, ako auto cuka, znači da senzor vrlo vjerojatno nije.
 

mamut

C5
Donator foruma
nakon testne vožnje više ne cuka, vidjet ćemo sutra svakako u ovlaštenom šta kažu, neda mi se riskirati pa da me ostavi negdje
 

Rexi

New member
nazvao si HAK da ti ga dijagnosticiraju?

daj napisi dvi tri o tome, imam onu njihovu najskuplju pretplatu pa bi vlio o tome znati vise
 

mamut

C5
Donator foruma
uhvatio me fault taman pred kućom, znači nisam trebao šlepu ni ništa

a pošto tek sutrra idem u servis, reko ajde da nazovem hak da mi ponište grešku, to ti je to

čovjek došo, očitao grešku, pobrisao ju, 3 minute posla, skinulo 200tinjak kuna s bonusa kartice

evo me iz tratinske, rekoše smrzla nafta, da nisam jedini s tim problemom ovih dana

ponudili mi da zamjenimo filter goriva, al je predložio da se radije vozim pa ako eventualno bude opet problema, da onda zamjenimo, složio sam se i nastavio svojim putem :D

btw. Milosh riješili smo i paljenje svjetala preko daljinskog ključa, više se ne otvara gepek :D
 
Na vrh