Moj Citroen C5 1.6 eHDI

dekiiii

Active member
Ja ne vidim ništa puknuto.:confused: Meni se čini da se samo "iščupalo" iz ležišta:whistling: ili s osovinica (ako dobro vidim neke žičice gore u kutovima.;) Daj si to malo bolje prouči prije nego baciš novce.
 

Milosh

Test
I kod mene je to bilo puklo, na obe strane. Najbolje ti je naći jedno sjenilo na otpadu. Ja sam negdje bio pitao i tražili su 50 KM za jedan.
 

mamut

C5
Donator foruma
Ja ne vidim ništa puknuto. Meni se čini da se samo "iščupalo" iz ležišta ili s osovinica (ako dobro vidim neke žičice gore u kutovima. Daj si to malo bolje prouči prije nego baciš novce.
puklo je, drži ga neka mala plastika koja se slomila, mogu ga vratit nazad i radi kontakt svjetlo, ali ne može se otvarat/zatvarat poklopac jer ispada

budem se raspitao ;)
 

mamut

C5
Donator foruma
dobio iz citroena info cijenu, 1800kn iliti 250€ :D

neznam točno dal su to oba, ili jedan, nit me briga :D

polako ću potražit otpade/karambol pa vidit ima li štogod, hvala milosh na ponudi, nadam se da ću tu u okolici naći, svakako javim kad se nešto desi
 

Brruno

Well-known member
Ma zovi otpad, imas po 100kn ja sam kupio i sam ugradio 15min. Ako ti se ne da zezat ugradit ce ti lik s otpada. Probaj Damira ima svasta

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

mamut

C5
Donator foruma
krenem danas vozit i upalim klimu, ništa, topli zrak, i lijeva i desna strana

probao palit gasit klimu, pa auto, ništa

uopće ne čujem onaj ''škljoc'' paljenja klime, kompresor valjda

kako znati fali li samo plina ili je nešto drugo?

da napomenem, u cca 3 godine kolko ga imam nisam nikad nadopunjavao, servisirao - jednom rečenicom klima se nije dirala, samo palila gasila
 

Brruno

Well-known member
Ili kompresor ili BSM gdje se releji nalaze. Imao isti slucaj prije 2 mjeseca. Meni crko kompresor ,pa nakon zamjene crkao i BSM jer je bio nacet

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

Brruno

Well-known member
1800kn rabljeni kompresor sa ciscenjem sistema i punjenjem plina. Kasnije je crko BSM pa me kostalo jos 700kn ali ne mora kod tebe biti slucaj. Autoservis Damir ,cca 3-4 sata posla

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

mamut

C5
Donator foruma
mene je hladan znoj oblio kad sam vidio cijene kompresora preko 10.000kn

probat cu sutra obić mehaničara da vidimo
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Najvjerojatnije ti fali plina..:whistling:
Idi provjerit kod nekog meštra za klime...moja preporuka ti je da odeš kod Kuharića u Rudešu
 

Brruno

Well-known member
mene je hladan znoj oblio kad sam vidio cijene kompresora preko 10.000kn

probat cu sutra obić mehaničara da vidimo
Novi je 5500 samo kompresor. Ciscenje, punjenje plus kiler jos oko 4000 kn cca.
Zato sam isao na opciju rabljeno. Probaj i kod nekoga provjeriti plin,ako imas srece ,samo fali plina iako se manjak plina osjeti sve losijim hlađenjem.

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

mamut

C5
Donator foruma
meni je baš odjednom prestala radit, ujutro radila, popodne upalim auto ne radi

jel bolje ić mehaničaru mom, ili nekom baš za klime (kuharić, hrastinski...), jel može meho na dijagnostici vidit što?
 

Brruno

Well-known member
Na dijagnostici pise klima- "iskljuceno" kad crkne kompresor. Nikakav error. Kad je crko BSM nije davao nikakav signal za paljenje kompresora,kad je crko kompresor,signala je bilo ali kompresor nije mrdao.

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

mamut

C5
Donator foruma
aha, a može li recimo zbog nedostatka plina ne palit kompresor? jer se ne čuje uopće onaj škljoc kad stisnem AC
 
Na vrh