Moj Citroen C5 1.6 eHDI

Brruno

Well-known member
Ni meni se nije culo skljoc niti kad je crko kompresor,niti kad je crko BSM. Razlika je bila samo u sigmalu na konektoru koji ide u kompresor. Probaj nek ti plin izmjere pa ces biti siguran.

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

Milosh

Test
aha, a može li recimo zbog nedostatka plina ne palit kompresor? jer se ne čuje uopće onaj škljoc kad stisnem AC
Može, na sistemu imaš presostat koji gasi kompresor u slučaju prevelikog i preniskog pritiska.

Prvo otiđi kod nekoga ko se bavi klimama i neka sve provjere, to je sve rutinski, za 10 min. ćeš znati jel problem ozbiljan ili nije.
Ni meni se nije culo skljoc niti kad je crko kompresor,niti kad je crko BSM. Razlika je bila samo u sigmalu na konektoru koji ide u kompresor. Probaj nek ti plin izmjere pa ces biti siguran.

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
Meni se na C5 uvijek čuo škljoc kad se upali kompresor (mora biti suvozačev prozor spušten da se čuje).
 

mamut

C5
Donator foruma
sad odem do auta bezveze da vidim jel radi klima, naravno da radi, odmah se čuje škljoc, 2x probao :mad:



neznam jel to dobar ili loš znak :D



svejedno ću posjetit citroen danas da vide što bi moglo bit

Update:

Auto se servisira

Elektromagnetska zavojnica na kompresoru, cca 100€ je taj dio

Ajd, barem nije kompresor
 

Brruno

Well-known member
Ajde super,nije neki trosak kakv bi mogao biti :) Meni su rekli da se na mom modelu kompresor nista ne da popravljat jer nema dijelova i pitanje hoce li dugo radit ako se nesto krpa pa sam uzeo drugi rabljeni :)

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

mamut

C5
Donator foruma
dečkovi, može mi netko izvuć neki OEM broj za dio ''manžeta prednja desna'', pukla je pa trebam nabavit

ak netko ima izvor da mi da part number ili nešto, original baš bi htio
 
Posljednje uređivanje:

mamut

C5
Donator foruma
hmm kak da znam sada jel vanjska ili unutarnja, na papiriću sam dobio napomenu ''desna manžeta''

pukla je i pušta ulje napred desno, to je onda unutarnja?
 

Brruno

Well-known member
Najbolje su original od peugeota/citroena. Kum ih je stavljao na kije/hyundai koje su imale probleme s manzetama prije brdo godina dok je radio u Peugeotu, kaze da su odlicne a razlika u cijeni mizerna naspram univerzalne

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 
Na vrh